Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 12 568
nana77 , geryaleksandrova Мерси! Проблема е , че печката ми е на ремонт и в момента готвя само на един индукционен котлон, а за него имам само тигани. Ще трябва нещо да измисля. Thinking

Рецептата, която съм написала може и да не се пече. Просто я оставяш хубаво да си покъкри на котлона.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 193
Тя ,никакъв проблем не е да задушиш парз с ориз ,домати или нещо друго което си харесаш + месо на котлон.
Подсети ме ,че преди време бях яла в Разлог разкошна кървавица с праз и домати ,приготвени на тиган.

# 722
  • Мнения: 295
Здравейте искам да направя торта гараш  намерих доста рецепти но ми се ше да е нещо изпробвано ако някои прави такава торта да ми даде рецептата  bouquet

# 723
  • България
  • Мнения: 490
Имам буркан зелен боб и ми се хапва салатка както преди години когато бях дете....помагай те момичета и момчета

# 724
  • София
  • Мнения: 12 568
Имам буркан зелен боб и ми се хапва салатка както преди години когато бях дете....помагай те момичета и момчета

Ми салатката става като добавиш сол, олио, оцет, копър и мнооооого чесън  Grinning

# 725
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам буркан зелен боб и ми се хапва салатка както преди години когато бях дете....помагай те момичета и момчета

Ми салатката става като добавиш сол, олио, оцет, копър и мнооооого чесън  Grinning

Другият вариант е с цедено кисело мляко и чесън. Много я харесвам и добре че ме подсети за нея.

# 726
  • Мнения: 1 111
как да направя пита с праз лук, тестото ми е готово,но се чудя само праз лук ли да запържа като плънка или и нещо друго

# 727
  • София
  • Мнения: 10 825
как да направя пита с праз лук, тестото ми е готово,но се чудя само праз лук ли да запържа като плънка или и нещо друго
Някои добавят и стар лук или колбас. Аз правя само с праз лук. Накрая слагаш и подправки - сол, черен и червен пипер, магданоз, чубрица

# 728
  • Мнения: 1 111
аз четох няколко разновидности за пита с праз, при една от които не се прави тесто, а запърженият праз и разни там яйца,брашно и т.н. се забъркват в тавичка  и се пекат...

аз направих тесто, и тъй като нямаше време да чакам повече отговор, запържих праза,като добавих сирене и 2 яйца /пак видях в рецепта/....сега не знам дали ще се получи нещо и дали ще съжалявам,че не оставих само праз лук,но дано да стане сполучлива плънка,че у дома сме малко "манджий" и не ни допада всичко

# 729
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,имам отново питанка към вас .Тъй като не обичам риби с кости или поне да са им едри или само средна ,си карам на няколко традиционни ,но половинката иска да си правим лаврак за вечеря  и въпросът ми е как седи въпроса с костите при него  Crazy ?
Да си повторя питането ,че след 2 часа отивам на пазар и да знам какво да взимам  Blush: .

# 730
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Здравейте ,имам отново питанка към вас .Тъй като не обичам риби с кости или поне да са им едри или само средна ,си карам на няколко традиционни ,но половинката иска да си правим лаврак за вечеря  и въпросът ми е как седи въпроса с костите при него  Crazy ?
Да си повторя питането ,че след 2 часа отивам на пазар и да знам какво да взимам  Blush: .
Взимаш филе от лаврак и си решаваш проблемите. Принципно има кости.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,имам отново питанка към вас .Тъй като не обичам риби с кости или поне да са им едри или само средна ,си карам на няколко традиционни ,но половинката иска да си правим лаврак за вечеря  и въпросът ми е как седи въпроса с костите при него  Crazy ?
Да си повторя питането ,че след 2 часа отивам на пазар и да знам какво да взимам  Blush: .
Взимаш филе от лаврак и си решаваш проблемите. Принципно има кости.
Мерси за отговора  Hug .Принципно рецептата ,която си харесах е с цяла рибка ,така че филе не ми върши работа.
Май ще трябва пак скумрийка да си вземем  Mr. Green .

# 732
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Здравейте ,имам отново питанка към вас .Тъй като не обичам риби с кости или поне да са им едри или само средна ,си карам на няколко традиционни ,но половинката иска да си правим лаврак за вечеря  и въпросът ми е как седи въпроса с костите при него  Crazy ?
Да си повторя питането ,че след 2 часа отивам на пазар и да знам какво да взимам  Blush: .
Взимаш филе от лаврак и си решаваш проблемите. Принципно има кости.
Мерси за отговора  Hug .Принципно рецептата ,която си харесах е с цяла рибка ,така че филе не ми върши работа.
Май ще трябва пак скумрийка да си вземем  Mr. Green .
Е недей, ако ще избираш м/у двете не се колебай за лаврак. Не знам рецептата каква е, но заложи на лаврак.

# 733
  • Мнения: 492
Здравейте искам да направя торта гараш  намерих доста рецепти но ми се ше да е нещо изпробвано ако някои прави такава торта да ми даде рецептата  bouquet

Рецепта на Иринка 28

Ето я рецептата за моята торта Гараш:
за блатовете:
10 белтъка
1 ч.ч захар
3 и 1/2 ч.ч. смлени орехе
Белтъците се разбиват със захарта на твърд сняг,прибавят се орехите и се разбърква на ръка само в една посока.Разделя се на 4 части и се пекат.

за крема:
10 жълтъка
1 ч.ч. пудра захар
2 п.масло(по 125 гр)
3 с.л.какао
Всичко се вари на водна баня докато се сгъсти.
Блатовете се слепват с крема и отгоре се залива с разтопен шоколад.
 
аз обаче винаги правя крема доза и половин,а останалите белтъци правя на целувки.

# 734
  • Мнения: 11
Здравейте, останаха ми палачинки и ми се ще да направя нещо като лазаня , но никога не съм правила , приемам всякакви съвети  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт