Частни детски градини - София (4)

  • 96 644
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Накъде продължихте, Шунка? ГБ ...?
Да. Още не знам дали беше правилната стъпка, сигурно няма и да разбера де...  Wink

# 16
  • Мнения: 4 877
Накъде продължихте, Шунка? ГБ ...?
Да. Още не знам дали беше правилната стъпка, сигурно няма и да разбера де...  Wink

Браво! Малката разби всички митове за ГБ. Успех!

# 17
  • Мнения: 112
Shushino, в случая ставаше дума за по-грубо отношение от ухапване. Все пак са намерили решение, което ги устройва. Само споделих кое ми направи впечатление.

Между другото, сигурно не бих си пратила детето в ДГ с видеонаблюдение - не мога да си представя ужаса да видя как детето ми е тормозено и да не мога да реагирам.  Confused

Изобщо не се заяждам, напротив интересувам се, защото наистина са ми близки. Thinking Странно е. Те са доста доволни точно от вниманието на учителките, много го гушкат и успокояват, тъй като трудно се адаптира като тръгна. Възможно е и да късмет на каква учителка попаднеш..  Tired
Би ли споделила в коя група е било детенцето и какво се е случило  Hug

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 09:16 от Shushino

# 18
  • Мнения: 4 555
Какво е ГБ?

Засега я водя на уроци по музика и искуство.
Може ли да споделиш нещо за тези уроци? Ние за сега сме с пълна до горе програма, но преди време много търсех и не можах абсолютно нищо да намеря нито за музика, нито за изкуство.

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 1 335
А какви са митовете за т.нар. ГБ ако не е тайна? Simple Smile

Елора, програмата ви от детскоградински мероприятия ли е пълна (знам, че имат допълнителни занимания, йоги, балети и т.н.) или освен тях посещавате още неща?

# 21
  • Мнения: 4 555
Да. За едното още са колебая. В градината са балет, театър и народни танци, от йогата се отказах, че ще стане прекалено. Извън детската градина още две неща по два пъти в седмицата. За едното, както казах, сериозно се колебая дали няма да дойде в повече.
Те имат някакви рисувания и апликиране в детската градина, така че сега няма смисъл да ходи на подобно нещо, но преди да тръгне на градина усилено търсех и нищо не намирах. Де що имаше дейност, беше в Двореца на децата през девет планини в десета...

# 22
  • София
  • Мнения: 67
Да разбира се ще споделя. Водя я на уроци в Gymboree на бул. България имат и зала за свободна игра след урока така, че на едно отиване си се застояваме. На мен пък и на дивачето най-много ни харесва искуството използват доста материали - бойчки, пастели, моливи, апликации, печати и в една рисунка ползват поне два материала и всеки път са различни. И с пластелин и моделиране се занимават. Водя я още като беше на година и половина и още тогава успяваше да стои ангажирана по един час. Та там много си и харесва. Музиката е малко шумна ама става весело. За цената една карта за 4 посещения е 50 лева като имаш включено и свободна игра в залата когато си поискаш в определените часове и имат разни отстъпки за презареждане и повече часове. Сега ще започна да водя и малкия на гимнастика там. Доволна съм и на детето му харесва много което е най-важно.

# 23
  • Мнения: 46
Относно занимания по музика и изкуства в района на Красно село, Борово, Бъкстон - може да пробвате при "Детски стъпки" - www.detstep.org, имат интересни предложения и в двете сфери, например "Сръчковци" и "К арт ателието", но тъй като от скоро станаха кооператив вероятно повечето занимания ще минат през уикенда, трябва да ги питате. Ние сме били на музика за малчугани и занимания с глина, забавно е. Намират се в Красно село. В Борово са "Дом с крила", имат страница във Фейсбук, там също има различни арт занимания през седмицата, като например "Работилничка за чудеса", но нямам лични впечатления, тъй като е за деца от 2.6 г.

# 24
  • Мнения: 4 877
Хихии, писах набързо и затова така закодирано е прозвучало за ГБ. Simple Smile Да, Горна баня имах предвид. Иначе за тях има огромни теми в другия подфорум за ученици.

# 25
  • София
  • Мнения: 721
Да се запиша и аз. Моето момче е в Джани Родари.

# 26
  • Мнения: 3 993
Да разбира се ще споделя. Водя я на уроци в Gymboree на бул. България имат и зала за свободна игра след урока така, че на едно отиване си се застояваме. На мен пък и на дивачето най-много ни харесва искуството използват доста материали - бойчки, пастели, моливи, апликации, печати и в една рисунка ползват поне два материала и всеки път са различни. И с пластелин и моделиране се занимават. Водя я още като беше на година и половина и още тогава успяваше да стои ангажирана по един час. Та там много си и харесва. Музиката е малко шумна ама става весело. За цената една карта за 4 посещения е 50 лева като имаш включено и свободна игра в залата когато си поискаш в определените часове и имат разни отстъпки за презареждане и повече часове. Сега ще започна да водя и малкия на гимнастика там. Доволна съм и на детето му харесва много което е най-важно.

И ние много харесвахме заниманията по Изкуство в центъра Gymboree, бяхме редовни клиенти на стария им адрес около 6 месеца. Но да уточня, че там предлагат именно занимания за деца, не уроци. Заниманията по изкуство са по 45 или 60 минути, присъствието на родител/придружител е задължително за малките под 3 г., такава е политиката на центъра, но често се правят изключения. Групите с деца се формират по възрастов признак, обикновено сме случвали група с още 5-6 деца, рядко повече. Gymboree си е класически детски център за почасови занимания. Преподавателите не са тесни професионалисти по изкуство, музика и т.н., просто са обучени да прилагат програмата на американския Gymboree Play&Music в българския й вариант. Миналата година заниманията по Музика например не бях пригодени за българския манталитет и вкус и не бяха особено интересни за децата, самите преподаватели не ги препоръчваха, предлагаха часове с джаз, Бийтълс, африкански ритми, латино и други подобни, имаха амбиции да вкарат българска народна музика, но не знам дали са го направили. Относно цените little.angel е писала, скъпичко е, едно посещение излиза към 12 лв.

За който търси истински уроци, освен с частен учител, бих препоръчала да проверите по читалищата. В нашето квартално читалище например има истинска детска школа по рисуване, музикална школа (на Развигор Попов), детска вокална група и т.н. Преподават професионалисти, доказани в съответната област. Курсовете там са доста по-сносни като цени, примерно 50-70 лв. месечна такса, посещенията най-често са 2 пъти седмично.

# 27
  • Мнения: 3 034
Мерси, момичета. Ще прослушам всичките споменати предложения.   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 593
има и един друг детски клуб - предлагат занимания по изкуство за деца над 3г. Още се каня да ги посетя, но не ми остава време

http://www.mulankids.com/
надолу пише програмата за месеца.

иначе и ние ходихме в Джъмбори на бул България - засега сме били само на спорт - бяха 4-5 деца и учителката беше доста 'надъхана', в смисъл занимаваше се с децата, а не през пръсти, както обикновено наблюдавам е почина в България...  Rolling Eyes

Елора, четох, че предпочиташ да са повече деца в група... много интересно ми стана защо  Grinning
Аз например предпочитам да са по-малко (до 10 макс), защото бацилите не се множат със същата скорост в група от 5 деца, както в група от 15.

от листа с градините липсвa - International Children's Creativity Foundation - http://iccf-bg.com/
в градината се говори изцяло на английски и е един от малкото варианти, за такъв тип обучение в София. Съществува от 14 години, а почти всички учителки са там от 4-5 години насам.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 335
Не съм Елора, но ако нямаш нищо против да отговоря от моята гледна точка, защото и аз предпочитам група около 20 деца Simple Smile
А я предпочитам, защото е по-вероятно детето да си намери по-близки приятели сред 20 деца, отколкото сред 10. Представи си, че от 10 никой не му отговаря на натюрела Laughing
Ако децата са малко на брой, като изключим от тях онези, с които не намира общ език и онези, които отсъстват (може би част от тях точно приятелите му), броят на присъстващите деца ще е супер малък. Това пък нито помага да се изграждат оптимално социални умения, нито е достатъчно да се комбинират децата на групички и да си играят разни игри по интереси...

Болестите много малко ме притесняват честно казано... И при 5, и при 15 деца съществуват вероятността някой да се зарази... Моята теория пък е (макар да не съм я измислила лично, по-скоро съм ѝ привърженик), че децата в градините боледуват по-скоро от стрес. Падат им защитните сили на организма и няма адекватен имунен отговор, затова и се натръшкват вкупом. Ако (предполагам) градината е "безстресова" Laughing вероятно и децата ще боледуват по-малко...
Освен това ако имунната система не се провокира, как да се развие? Rolling Eyes
И още едно освен това - детето ми досега не е ходило на градина, но пък средно през 2-3 месеца има хрема, евентуално и болно гърло. Хваща ги от площадките. Понеже болните деца като не ходят на градина къде да излизат - ми на площадката естествено Grinning Т.е. болестите са неизбежни, дори и детето на не ходи на детска градина изобщо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт