Парфюмни размисли и страсти - 143

  • 46 105
  • 710
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Пробвах днес Tresor Midnight Rose Lancome. Ми какво да кажа. Взрив от малини и касис. Във връхните нотки направо усещаш вкуса даже. Трябваше да има и роза, или поне името така говори. Не я долових, никакви цветя не усетих. Не плодов компот, ами гъст сладък конфитюр. Все едно съм изяла на екс целия буркан и после ми се гади, залепнало е на гърлото и в носа ми.
Много траен. Химичен. Като стил - Ричи Ричи.

# 661
  • Мнения: 868
Към описанията за Микалеф мога да добавя Gaiac. Този вид дърво е любимите ми, защото е дълбоко и тъмно, но меко и галещо. Харесвам го в различни комбинации. Micallef Gaiac е може би най-добрата и интензивна интерпретация на тази нота, поне от тези на които аз съм попадала, почти моно-аромат. За мене е повече мъжки. Досега не съм поискала нито една пълна бутилка от Микалеф, обаче.

На мене ми е трудно да направя директни връзки между парфюми и хора, и ме е страх, че много от пишещите ще пропусна.

За Мимс и Денси невроните ми объркано започват да "стрелят" в различни посоки, защото не мога да ги свържа с определени аромати; те използват и класически и нишови. Свързвам ги главно с това, че мога да разчитам на мненията им за всякакви парфюми  Heart Eyes
Годес (може би) свързвам с Лейди Венджънс (но не само!!).
Бубка свързвам главно с Ермез.
sl си я представям с Палома Пикасо.  
Както казах, много ще пропусна!

Лекцията за естествените масла се оказа за много тясна публика и главно за терапевтичните им приложения, но имаше различни за пробване. Мирисах myrrh--много дървесен и толкова остър, че ме разкашля и дори трябваше да изляза за малко!  Имаше прочутия франкинсенс от Оман, и беше по-мек отколкото си го представях (казаха, че този вид от Оман е най-добрият); използва се за подмладяване.  Имаше и иланг-иланг, който бях забравила (ами, неприятен в чистия си вид, но работел като афродизиак и се посрещна с голям интерес Simple Smile.  Имаше и обикновените пепърминт, лавандула, и други....  

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 20:47 от Pixie

# 662
  • Мнения: 2 447
МиссК,от няколко седмици ги мисля тези на  Micallef ,незпознавам нищо на бранда и всякакви мнения ще ми бъдат полезни Vanille Aoud ,Note Vanille,Rose aoud,ако някъде могат да се поръчат проби още по-добре.Тук ще призова и Теди,да се появи на линия,моляяяяяяя Praynig

Може Вени,ама аз тогава май още не бях сред вас или и да съм била,този пост съм го пуснала покрай съзнанието си,за да ми е мирна главата Rolling Eyes малко по-късно открих,че нишовите аромати не са толкова страшни за намиране,а и цените им много често са като на мейнстрийма. Grinning
Теди си е на линия  WinkС голямо удоволствие чета постоянно , но не ми се пишеше нещо.Вече ще се поправя  Embarassed
По въпроса с Микалеф.Познавам доста неща от бранда.Rose aoud го имах, но не ми допадна-лепкаво сладки рози с малко ауд.От ваниловата серия най-много харесвам , и имам, Note Vanille.Разкошна ванилия с коняк и дървесина, много елегантен и траен.Ще ти пратя проба.
Като цяло парфюмите на Микалеф са доста интересни, но проби не знам откъде може да поръчаш освен от лъки сент/имат ограничен избор/ и от auslibezumduft/имат всичко но са ултра скъпи/.
Благодаря ти,Теди    bouquet
Ванилия,коняк и дървесина ...направо изписа вълшебните думички Heart Eyes
Скъпи са пробите вярно,ама любопитството така ме тормози,че май ще се поръчват някои

пп.Пикси   bouquet и Gaiac ми е любопитен,както и Avant-garde

# 663
  • Мнения: 31 404
Пробвах днес Tresor Midnight Rose Lancome. Ми какво да кажа. Взрив от малини и касис. Във връхните нотки направо усещаш вкуса даже. Трябваше да има и роза, или поне името така говори. Не я долових, никакви цветя не усетих. Не плодов компот, ами гъст сладък конфитюр. Все едно съм изяла на екс целия буркан и после ми се гади, залепнало е на гърлото и в носа ми.
Много траен. Химичен. Като стил - Ричи Ричи.
Абсолютно точно. Peace

# 664
  • Мнения: 2 447
Пробвах днес Tresor Midnight Rose Lancome. Ми какво да кажа. Взрив от малини и касис. Във връхните нотки направо усещаш вкуса даже. Трябваше да има и роза, или поне името така говори. Не я долових, никакви цветя не усетих. Не плодов компот, ами гъст сладък конфитюр. Все едно съм изяла на екс целия буркан и после ми се гади, залепнало е на гърлото и в носа ми.
Много траен. Химичен. Като стил - Ричи Ричи.
Абсолютно точно. Peace
Да се включа и аз Peace
ама пък блотера няма измирисване  от две седмици насам,ако някой търси безумно траен парфюм това е Mr. Green

# 665
  • София
  • Мнения: 1 210
Безумно траен и сладък до припадък  Mr. Green За някой на диета е супер-ще го излекува от желание за сладко  Wink
Среднощната отрова никак не мога да се съглася, че е за лятото. На мен би ми била в повече. На мен не ми стои като Адикт, даже не откривам никаква прилика newsm78
Силви, извинявай, че съм ти "на  пряко", но много ми е любим Heart Eyes

# 666
  • Мнения: 13 627
Пробвах днес Tresor Midnight Rose Lancome. Ми какво да кажа. Взрив от малини и касис. Във връхните нотки направо усещаш вкуса даже. Трябваше да има и роза, или поне името така говори. Не я долових, никакви цветя не усетих. Не плодов компот, ами гъст сладък конфитюр. Все едно съм изяла на екс целия буркан и после ми се гади, залепнало е на гърлото и в носа ми.
Много траен. Химичен. Като стил - Ричи Ричи.
ммммм....това описание много ми хареса! Ако не го бях прочела надали щях да пробвам този парфюм. Но сега определено влиза в списъка   bouquet
По принцип не ми харесва нито рекламата му, нито шишенцето...а за Хърмаяни като рекламно лице изобщо да не споменавам. Crossing Arms

# 667
  • Мнения: 29
 Не мога да не споделя възторга си от парфюм, който от два часа се подвизава на ръката ми.

1826 Histoires de Parfums Силен спиртен старт за 10 секунди. Бързо утихва до мек тамян и отвара от пачули и джинджифил. Това в добрия смисъл. Просто двата аромата не са толкова интензивни и обсебващи колкото в обичайно използвания "суров" вариант. Развива се дървесно (бяла дървесина) с осезаемо присъствие на теменужки (диви, от онези, които цъфтят край пътя и в корените на дърветата рано напролет) и лек цитрус (за кратко и в никакъв случай - остро). Канелата и ванилията са по-скоро "Спомени за Канела и Ванилия". Нещо като: стара кутия от светло дърво, в която преди много години някой е съхранявал канела и ванилия, а сега е пълна с листа пачули, зърна бял тамян и  теменужки.
Красив, хармоничен, нежен аромат. Предизвиква ми асоциация за пролетна утрин, когато росата още не се е вдигнала, но въздуха вече трепти и вятъра разнася аромата. Дзен ми е този парфюм  Heart Eyes Носи покой.
Поставям го близко до Narciso Rodriguez Essence, Essence Musk, For Her. Но до него те са (никога не съм вярвала, че ще си го помисля или кажа) груби и "неизпипани". И това от човек, който обича гореспоменатите парфюми.

За да стане ясно (защото след огромното описание съм сигурна, че никой не е разбрал  Mr. Green ) колко ме е впечатлил 1826 ще споделя, че на другата ръка тествам 1876 на същия бранд. За него:
Денси, ей това са моите "стари червила, открити в забравена на дъното на гардероба чанта"  Grinning Различавам личи, нежни карамфилчета и на моменти роза. Хубав парфюм, но изтегли късата клечка да го тествам паралелно с "по-добрата година". По натам пак ще го пробвам, но самостоятелно.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Жаки,  Hug, аз го описах с неприязън, пък ти го хареса  Simple Smile
Всъщност, за любителите на такива сладки бомби наистина ще е добро попадение.

# 669
  • Мнения: 31 404
На мен не ми е никак неприятен. Много сладък и младежки ми идва, но гледах как младите момичета го харесват и го искат.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 1 423
За неприятен - не е неприятен, но мен направо ме гнети тази плодова сладост.

# 671
  • Мнения: 13 627
Ще го тествам и аз задължително. Аз съм голям почитател на сладкарски изделия Grinning Grinning
Като прочетох "гъст, сладък конфитюр" и веднага ми светна лампичката

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 23:06 от Жаки°

# 672
  • Мнения: 29
А, сега забелязах, че Живанши пускат лимитирана серия, която носи романтичното название " Poesie d'un Parfum d'Hiver"

Някой тествал ли ги е вече? Любопитна ми е "поетичната" версия на Very Irresistible.

Е,не. Прочетох му описанията и "отиде коня у рЯката"  ooooh! Ама съм и аз.

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 23:22 от Оле

# 673
  • Варна
  • Мнения: 1 930
Присъединявам се към мнението на Мимс относно новия Трезор. Понеже цяло лято си мислех за Трезор ин Лав, който не си купих, та като го видях този, реших че е зимна версия и така се офъщях, че после едва оживях.
Аз влизам специално да ви питам набързо 2 неща, но на първия въпрос не ми се смейте (много)
- кой парфюм ухае подобно на това: . Уханието на новия вид Лактацид е това, което покрива моята представа за свеж аромат
- взех за подарък на колега, млад - 33 г., облича се спортно ето този парфюм: http://www.fragrantica.com/perfume/Versace/Versace-Man-Eau-Fraiche-644.html . Реших и взех парфюм, защото намекна преди месец че почти няма парфюм, но скоро има РД. Рискувах ли много с този аромат?

# 674
  • при морето
  • Мнения: 911
Моля някой,който е поръчвал от този сайт
http://www.parfumi-shop.net./
да каже каква е цената на доставката за провинцията,с Еконт ли е и за колко дни пристига?
По телефона ли се поръчва или по нет? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт