Отговори
# 585
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 812
За съжаление ми се наложи да полежа в Токудата на няколко пъти, аз си знам колко пари съм оставила, не мога да се оплача от специалистите, но отношението им е отврат в детското отделение специално. И сори, ама когато си плащаш като поп, да те пратят до аптеката да си купуваш обезболяващо гелче за детето е просто абсурдно изпълнение.
Моя приятелка ражда в Токуда - ситуацията е леко комична, защото след преглед доктора й заявява, че няма да роди в близките 2 седмици, а тя и до вратата на болницата не успява да стигне и почва да ражда - не беше очарована.

В края на краищата всеки си решава - както казах аз съм раждала без плащане, израждаше ме най-добрият специалист - шефът на отделението, отношението беше съвсем нормално, а вниманието даже прекаленно за нормално раждане.

# 586
  • Мнения: 386
Аз съм съгласна с Kiara, след като някой има възможност да си позволи дадена услуга или специалист, защо да се лишава от това, дори и само заради факта, че ще се чувства по-спокоен?
Аз например от години ходя на един и същ зъболекар, гинеколог и т.н.
За късмет гинеколога, който ме е следил до момента, и на който съм се доверила не работи в държавна болница. Т.е. няма как да не се плати. Какво сега.. да го сменям на финала само, за да мина тънко ли? Или да ида при някой съвсем случаен на смяна, който никога не съм виждала, че и за секцио... Не, мерси.

За киселините някой спомена по-горе. И аз също нямам, вероятно поради същата причина, че бебчо е напречно.

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 22:13 от Mimci

# 587
  • Sofia
  • Мнения: 488
Има ли смисъл да коментирате ЗА и ПРОТИВ плащането, след като почти всеки  който може да си позволи частна болница, ще го направи?

Ами не е така, защото частната болница не значи автоматично добри здравни услуги и специалисти.

Аз ще си платя за добри битови условия - ще си взема задължително ВИП стая. Но няма да дам и лев за специалист, защото не мисля че има смисъл - отношението е едно и също, вниманието и услугата също.


П.П. малко по-различни са нещата в болниците в по-малките градове обаче.

Абсолютно на същото мнение съм  Peace

Имам пари за частна болница , но никой още не ме е убедил защо трябва да им ги дам на тия хорица там  newsm78 с какво са повече от лекарите в държавната  Thinking

Да не говорим , че от частна до частна си има и разлика.Следящия ми лекар изражда в клиниката на Мазнейкова , ако искам да родя при него там всичко ама всичко ще ми струва 1200лв.

Айде лека и да не се изтрепете ей  Mr. Green само се карайте не се бийте  Heart Eyes ШЕГУВАМ се естествено

# 588
  • Мнения: 13
На лекарите това им е работата да обърнат внимание на вски пациент да му помогнат по всякакъв начин,но лошото е че такива индивиди са на изчезване...
 Аз в началото на бременноста си като лежах в нашата болница беше отврат и не защото не е частно а защото, навсякъде имаше умрели хлебарки и никой не идваше да те погледне добре ли си зле ли си, а закуска не получих чак обяд който го донесоха не в 12ч. а в 14ч. пускат ми системата и пак никой не идва да те види как ти понася и т.н. , вярно нищо не платих,но и за какво ли?!?! newsm78

Свекъра преди да почине мъжо къде ли не го води до София стигнахме и докато не бутнеш някой лев под масата не му обръщаха грам внимание,заради коварната болест... да не говорим че преди това, след като го оперираха и разбраха че е болен от друго ,а не от това заради което го сложиха на операционната маса го изписаха на 2-3 ден с адски болки без никакво домашно лечение и без определена диета  #Crazy,на другия ден мъжо и брат му купиха обилна почерпка + пликче с пари и веднага доктора обърна страницата, каза какви болкоуспокояващи да пие,диета и всичко както му е редно...  Peace

Затова и преди време писах в ФЦ че искам свят без доктори !!! Те вместо да те излекуват ще те разболеят.

# 589
  • USA
  • Мнения: 1 323
Е това с мрънкането и оплакването няма нищо общо с тяхната работа.Те са длъжни да направят престоя ти в болницата възможно най-приятен и безболезнен.Изказвания от рода на"стига си викала хубаво ти беше като го правихте" ми се струват подходящи за каменната ера Rolling EyesЦелия персонал който се грижи за теб и детето ти трябва да ти помогне ,а не да те стресира още повече.Всеки има различна степен на търпимост и да ми каже някой ,че съм лигла заради това ,че съм викала или имала претенции означава ,че е дръпнал много здраво дявола за опашката,защото аз търпя много,но не и на идиоти Twisted Evil

# 590
  • Мнения: 133
Аз съм съгласна с Kiara, след като някой има възможност да си позволи дадена услуга или специалист, защо да се лишава от това, дори и само заради факта, че ще се чувства по-спокоен?
Това, че ще отидеш при гинеколога при, който ходиш от години гарантира ли твоето и на детето ти здравето? Не искам да кажа нищо лошо, но никога нищо не е гарантирано. А и повечето частни болници нямат добра неонатология и ако не дай Боже стане нещо и трябва спешна помощ за бебето ги транспортират пак по държавните.
И моят гинеколог, който посещавам по принцип работи в частна клиника, но няма да отида да раждам при него, както и предния път. Ще се доверя на лекарите, които са в болницата. Предната бременност не можех да си позволя раждане в частна клиника и не отидох. Сега мога да си го позволя, но пак няма да отида, защото раждането, както каза Аским е едно от много малкото неща за които държавата плаща напълно и аз ще се възползвам. Наистина предпочитам да отидат парите за децата ми, а не за мен.
Kalalily, аз лично предния път раждах в общинска болница и не чух такова отношение да е имало към никого. Е верно аз не казах и гък по време на контракциите и на раждането, но имаше една дама, която изреди цялата си рода да псува и и направиха забележка. Еми то си беше неприятно, но никой не и казал неща от сорта " Като го правеше не мрънкаше" и такива подобни.  Просто и казаха да се съобразява какви ги говори и ако иска да вика да си вика, но не и да псува, защото тя псуваше и персонала в болницата.
И пак да подчертая не искам да се заяждам с никого или да налагам мнението си! Просто си дискутираме!

# 591
  • Мнения: 175
Аз както вече казах съм избрала да раждам в "св.София" на Мазнейкова.Избрах нея не защото имам излишни пари,а защото искам аз и детето ми да сме добре!Определено 1200лв за мен са страшно много пари.Ние живеем със заплатата на мъжа ми и ще помагат стипендиите като "майка студентка"....но не бих си позволила и простила да спестя от здравето ни Naughty
В Майчин дом или в Шейново уж се води безплатно,но не си ли с "избор на екип" и вратата не ти затварят.Това го видях с очите си миналата седмица в Окръжна болница-една бременна мама в 40 седмица с БЛИЗНАЦИ които са по над 3 кила си седеше на кревата и никой за нищо не я ебаваше...нито преглед за разкритие нито вливане на системи за контракции-НИЩО! на всяка визитация я питаха "вие при кой сте избрали да раждате?" и тя като каже никой,който е на смяна и до там....
Нямам намерение да изживявам подобни травмиращи ситуации на тази или на случая в майчин дом от 22.08 като отидох с контракции и като ме питаха още в коридора на колко години съм и  newsm78 и ме пита акушерката "е кво дечко първа бременност ли е или?" и от там ме сложи да чакам и ми викат после с доктора "да те приемем,ама трябва да платиш за стая...ще можеш ли?" от там се врътнах и отидох в "Св.София",където и 1ст не ми взеха за престоя и системите,а вниманието и битовата обстановка бяха светлинни години пред горепосочената болница.
Е живи и здрави да са хуманистите в България!А управниците ни да гният заедно с тях!

# 592
  • Мнения: 386
Juli_Ivka - гаранция никога няма. Може и да не е гарантирано, ама защо другия безплатния да не би да дава гаранция  Wink Що за логика?? Аз посещавам определен зъболекар, лекар - просто защото съм доволна. Все пак това е моето здраве, не мога да го поверя на всеки. Или вие ходите при различни и случайни всеки път?

# 593
  • Мнения: 111
Ама защо безплатното посещение на лекар ,значи че е някой случаен?И аз ходя всеки път при един и същ невролог да кажем,но си взимам талон и прегледите ми излизат безплатно.Много рядко съм си плащала за преглед.Това обикновено става ,ако нямам възможност да си взема талон/направление/.По закон всеки има право на 1 талон на месец.А някой лекари правят и изключения...Не виждам какъв е смисъла да си плащаш ,ако прегледа може да е безплатен.
А при зъболякаря се носи здравна книжка - независимо дали е един и съшщ или е различен всеки път.И по здравна каса има процедури ,които са безплатни или са намалени с някакви проценти...

# 594
  • Мнения: 65
Е това с мрънкането и оплакването няма нищо общо с тяхната работа.Те са длъжни да направят престоя ти в болницата възможно най-приятен и безболезнен.Изказвания от рода на"стига си викала хубаво ти беше като го правихте" ми се струват подходящи за каменната ера Rolling EyesЦелия персонал който се грижи за теб и детето ти трябва да ти помогне ,а не да те стресира още повече.Всеки има различна степен на търпимост и да ми каже някой ,че съм лигла заради това ,че съм викала или имала претенции означава ,че е дръпнал много здраво дявола за опашката,защото аз търпя много,но не и на идиоти Twisted Evil

Не съм много съгласна....длъжни са да ти помогнат всичко да мине без проблем,родилката да е добре,бебето също.Но не все пак не си на курорт там,че да се стараят да угаждат...за екипа на смяна,ти си поредната която отива да ражда,поредния клиент в заведението,магазина или където и другаде да отидеш.Както ти каза...всеки има различна търпимост и съгласи се с мен,че и лекарите също.Точно защото на всеки се случва да избухне,да се скара,да викне,няма да дам и стотинка и няма да ме е яд че са ми държали тон или каквото и да било друго.Защото това че ще платиш,не значи че няма да ти направят забележка или че ще те гледат под лупа.За мен е важно аз и бебето да сме живи и здрави и това се очаква от лекарите,да ни изкарат от родилна зала живи и здрави.Не се очаква да ни глезят и други подобни...

# 595
  • USA
  • Мнения: 1 323
То е ясно ,че всяка ще ражда както намери за най удачно за себе си и детето/децата PeaceПожелавам на всички приятна първа среща с най-сладкото и пухкаво вързопче и дано няма съжаляващи и такива с доста лоши спомени,защото това май се помни цял живот Praynig

# 596
  • Мнения: 13
Хайде и аз да се изкажа за това пусто плащане, всеки сам си решава, тук не съм платила нито долар, отношението им беше повече от добро Peace  за викане, все се чудя и до ден днешен от къде намирате време за викане и въздух, на мен между контракциите и напъванията едвам ми стигаше въздуха да дишам а камо ли и да крещя Mr. Green Няма лилги има некомпетентен медицински персонал Peace
Едно раждане не е песен, но пък резултата е чудесен Heart Eyes

# 597
  • Мнения: 65
Juli_Ivka - гаранция никога няма. Може и да не е гарантирано, ама защо другия безплатния да не би да дава гаранция  Wink Що за логика?? Аз посещавам определен зъболекар, лекар - просто защото съм доволна. Все пак това е моето здраве, не мога да го поверя на всеки. Или вие ходите при различни и случайни всеки път?

Ако не съм доволна от лекаря,зъболекаря да сменям го.А не давам пари на стария да се държи по-добре.В този ред на мисли....нека не прозвучи грубо,без да се засяга някой....можете ли да се доверите на 1000-2000-3000 лева,че всичко ще е наред???

# 598
  • Мнения: 386
Наистина не искам да споря по тази тема.. обаче явно има хора, които отдавна не са ходили и на зъболекар, за да знаят за мижавите облаги, които се отпускат по ЗК. Ама нищо.. след като родите или спрете да кърмите ще се наложи на повечето от нас..
Стига с това безплатното, безплатен обяд няма.

# 599
  • Мнения: 10
Здравейте  Hug
От 3 дни ви чета и чак сега сколасах Simple Smile Много весело с този лигнин и чайника верно  Joy

Всеки си преценя дали да дава пари за раждане или не - мисля, че много хора могат да си го позволят, но не ги дават и аз мога да дам сума ти пари да платя за раждане с ВИП стаи и глупости, но не виждам смисъл. Д-ра за мен е важен - ако го познавате и му имате доверие  Hug

Иначе съм много против даването под масата. Всичко, което съм си плащала в болница е било по редовния си път с бележка и нито една стотинка на ръка!!!

За ваксините - ще ваксинирам бебо само с задължителните - както съм ваксинирана аз и таткото.

А наистина какви са тия 3000лв в Токуда за раждане!!! 1500лв е нормалното/1600 секциои 500лв пакет за бебето което идва 2000-2100.

А да сетих се веднъж в токуда ми правиха вливане и бях в неотложната им помощ - ами повярвайте ми такива "глезльовци" имаше, че аз щях да им кажа да спрат да мрънкат...

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 23:03 от Lilly27

Общи условия

Активация на акаунт