МАРТенчето се върти и забавлява и мама на мира не остава! - тема 9

  • 31 076
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 864
Добро утро мами,

В анкетата може да вкючите "мрънка постоянно"  Mr. Green, и май всички ще гласуваме Crossing Arms (шегувам се). Ние сутринта се събудихме с настроение, но след половин час започна мрън, мрън, мрън......
А сериозно, може да се добави "реагира на името си".

migeio_, kaто му дадеш още няколко дни коричка и сте го въвели глутена. Ама е хубаво да се дава редовно, като се започне веднъж. Аз съм решила да започна с овесена каша, като mama_vessy. Първо обаче ще му въведа заешкото, уж се каня тази седмица, пък после глутена и след него второ месо, сигурно пуешко. Ти въведе месце вече, нали?

И аз съм ЗА среща, стига да мога да се организирам, че нещо напоследък хич не се оправям. Ако е следобед ще ми е по-лесно.

От мамите, които не са се появаявали скоро, аз пък се сетих за една мацка от Поморие, не се сещам за ника, и тя беше редовна по време на бременността.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 063
Лилироуз, жирафата Софи е от естествен каучук. Ние я имаме и Тео много си я обича. А как си чеше зъбетата с нея  ooooh! Мачка я здраво, а аз съм спокойна, че не смуче разни играчки, направени кой-знае-от-какво и с какви бои.

По повод продължителността на кърменето и аз се чудех скоро, но....мисля да оставя нещата да се случват. Ако продължи до 2 годинки на бебчо, чак след това ще го мисля Laughing Преди това, както дойде - имам предвид ако не се отбие сам, нямам намерение да го отбивам. А ще се връщам на работа като стане на 1,5 г.

Mur и ние така Peace

Жени, това е прекрасния разказ на седмицата, с който ни стопли сърцата  bouquet

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 13:54 от Stacked

# 62
  • Мнения: 9
 Цоп и от мен в новата тема! Във Варна тези два дни сме само на "цоп" , потоп и бурен вятър навън, не знам как ще стане 18 градуса утре... Бактисахме у дома, душата ми се върза на възел.
 Тази таблица за мерките и теглилките май съм недостатъчно компетентна да я попълня, не мога да пиша в нея. Или пък е от браузъра, да не ми отваря някоя функция  newsm78, моля помогнете!
  Не знам до кога ще кърмя, нямам много кърма, но я изхранвам засега. Планове не правя, докогато-до тогава. Мило ми е да я гушкам като е на циците, определено ще ми липсва усещането, ще се опитам да го удължа. По-важното мина, сега остава само доброто желание и мързела да давам АМ, говоря само за себе си.
  eya, кърпа за врат е, двойно по-дебела и не пропуска, и което е важно за нас, тя не се дразни от нея, защото всички видове биб-ове не ги търпи, маха даже и тези с ръкави.
  Аз засега давам пюре зеленчуци след кърменето на обед, и каша с плодове пюре или пресни към 6 вечерта. Мисля месо да въвеждам вече, чакам да се раздигне малко времето и ще напазаря пюрета. Пуешко и заешко ми каза докито за начало, нали като нова храна, с по3-4 лъжички ? Има ли малки бурканчета месо, така мразя да хвърлям... После смятам овесена каша да дам, сега сме на ориз и елда, просо не можах да намеря без захар.
 Мъчат ни и нас май зъбите вече, време си е, постояннно иска да си пъха моите пръсти да се чеше. Купихме дологел, видимо действа, няма истерии още Simple Smile
 Отивам да варя броколи аз, прегръдки на всички бебоци!

# 63
  • Мнения: 3
Цитат
Само тихичко каза, като се сгушка в мен "Не иска такова, иска м'ако на сисата...", и ми носи чашка
Много мило че ни го сподели, много ми стопли душата.
Приятно е да усещаш, когато всички майки говорим на един език, и имаме освен майчино едно  майчино сърце и друго "оръжие"- цици и мляко Wink Laughing Тези дни за миг се усетих безсилна и слаба, за да върна усмивката на детето си отново но наистина той сам ми подсказа и помогна от какво има нужда.
Моя приятелка още кърми детенцето си, той февруари ще навърши 3 годинки, та в този ред на мисли,  не помня дали сме го обсъждали, имате ли план до кога ще кърмете? Аз преди мислих че до 1.5 трябва да приключим, сега някак ми се струва много скоро ще настъпи този срок, а не съм сигурна че и двамата ще сме готови до тогава Blush
И на мен ми се иска колкото се може по- дълго да продължим, но не ми се иска да си давам срокове, че да не ми мине котка път. Колкото се може по- дълго, нищо че кърменето на Елица се превръща в сериозно предизвикателство и за двете ни, а и за другите покрай нас Joy
 
Жени, Александър колко дълго е сукал? Скоро ли си го отбила, за да си спомня на мама млекцето? Heart Eyes Много е мило наистина.
Александър го кърмих почти до края на 6-я месец. И въпреки, че не съм го отбила нарочно тогава, просто обстоятелствата го наложиха, или както казвах по- горе- коте ми мина път.
 Не съм сигурна дали си спомня, точно вкуса на кърмата, или просто чувството, което е изпитвал, до като е кърмен,  но откакто се е родила Елица, той по- често ме вижда "по цици", от колкото с тениска. Все пак е и голям, до толкова че да разбира, че тя папка млекце, а и си е искал много често- първо с '' И на Шако(така се нарича) м'ако!", а по- късно явно по- осъзнат казва И на мен, или- Просто идва стискайки чашка в двете ръчички и иска, че и до рев го е докарвал, ако му откажа.
 Винаги съм знаела полезността и важността на майчиното мляко, но някак тези дни осъзнах неговия истински смисъл във всяко едно отношение.
 Благодаря момичета, за топлите думи и подкрепа Hug
 Сега спинкат и двамата, та за това и съм тук, но да не дотягам с нас вече.
  Ена, бързо оздравяване и при вас, както и на всички, които тия дни се борят я със сополки- я с нещо друго.
 Бягам да обядвам, че направо съм озверяла от глад- като вълчица съм Wink

# 64
  • Мнения: 3 622
  Пуешко и заешко ми каза докито за начало, нали като нова храна, с по3-4 лъжички ? Има ли малки бурканчета месо, така мразя да хвърлям... После смятам овесена каша да дам, сега сме на ориз и елда, просо не можах да намеря без захар.
 

Пипилота аз купувам малки пюренца на Плазмон пуешко и заешко - по 80 гр са
http://plasmon.bg/index.php?m=320&lang=1&id_prod_grupa=7 … c=3&prodid=35

Аз лично от месните пюрета не съм давала по 2 - 3л.
Смесих едно пуешко с малко зеленчук и дадох колкото иска детето

# 65
  • Мнения: 2 214
Цитат
Майка ми никога не е коментирала с приятелки глутена ( "Що за животно е това" - попита тя веднъж като го споменах  ).
Това за мен не е аргумент.

# 66
  • Мнения: 30
А сериозно, може да се добави "реагира на името си".
Не реагира  Mr. Green

migeio_, kaто му дадеш още няколко дни коричка и сте го въвели глутена. Ама е хубаво да се дава редовно, като се започне веднъж. Аз съм решила да започна с овесена каша, като mama_vessy. Първо обаче ще му въведа заешкото, уж се каня тази седмица, пък после глутена и след него второ месо, сигурно пуешко. Ти въведе месце вече, нали?
Въведох пуешко и заешко,той всичко харесва и зеленчуковите,които му приготвям аз и месните,които купувам,много обича ябълки и круши,само кашата като че не му е толкова любима,давала съм оризова.
Какво е това месо на Плазмон,само месо ли е,мога ли да си приготвям с него аз месното пюре,че и на мен нещо не ми се ще да му давам консерви,поне частично да е,а на свекърва ми пуйките още не  са готови  Mr. Green


И аз съм ЗА среща, стига да мога да се организирам, че нещо напоследък хич не се оправям. Ако е следобед ще ми е по-лесно.
И аз съм ЗА давам предложение за Сердика или The Mall,хайде утре да направим един Заимов newsm78 don4o71,lilyrose,racholina,janica  Flutter

# 67
  • Варна
  • Мнения: 493
Здравейте и от мен, още не съм писала в новата тема, но изчетох повечето неща.

За глутена и аз се интересувам, ще го въведа към края на месеца, когато бебо ще навърши 7 месеца. Купих био овесени ядки и ще му направя каша. Не се сещам дали някой е казвал как се прави тази каша, струва ми се, че като ги задуша ще станат лигави, поне такъв спомен имам като ги приготвях за себе си.

Майка ми никога не е коментирала с приятелки глутена ( "Що за животно е това" - попита тя веднъж като го споменах  ).
Честно казано аз се сблъсквам със същия проблем: майка ми също ме гледа странно като и говоря за алергии, като и казах, че от моркова Аслан се е запекъл тя ми се изсмя, че не е от него... Мъжът ми също не знае за глутена, нито за повечето неща, които могат да предизвикат алергия, но понеже винаги се интересува от това, което аз зная, сега е по-просветен и можем да обсъждаме такива неща. Само сестра ми е доста напред с познанията си в тази област, защото е учителка в детска градина в Канада, където за да работиш като такава трябва да знаеш едва ли не всичко, нищо че не винаги се налага да правиш всичко... Та тя много ми помага и от нея научавам доста неща.

За кърменето аз съм решила да кърмя докато мога. Ако започна да усещам някакъв вид неудобство от възрастта на Аслан, тогава вече ще му мисля. Засега нямам никакво намерение да спирам, и аз като Жени "да не ми мине котка пътя"... Praynig

Варненски мами, планира ли се среща на закрито? Може и да сте го направили, а аз да не съм прочела  newsm78

# 68
  • Мнения: 24
Ето ме и мен!   bouquet
Аз да се похваля снощи малкия не се събуди от 23:30 до 6:00ч  Shocked Такава пауза никога не е правил до сега #Crazy Лошото е че аз бях неспокойна  ooooh! и се будих няколко пъти и се чудих защо не се буди и го поверявах  Whistling А сутринта гърдите ми щяха да се пръснат. Оххх то угодия няма  newsm62

Днес изненадах сиренце и се появих на срещата им с Майски3  hahaha А вие мили дами успяхте ли да се видите с Bub  newsm78

Жени Браво, че баткото се оправя. А за млякото, аз си мисля, че половината от действието му има психологически ефект в случая. Факта, че си му дала, а не си отказала му е подействал успокояващо.  Hug Това само показва колко е важна майката  Hug

кукуминдрела Аз капвам сребърна вода  Peace

За продължителността на сученето В началото план "Максимум" ми беше 6м.  Joy Сега не знам   newsm78 но си мисля че след 1,5г вече не е необходимост а навик. Самото кърмене не ми пречи, аз кърмя навсякъде  Mr. Green Днес и в Мола  Sunglasses Май само в превозно средство тип "Градски транспорт" не съм го правила  Joy

Взех си овесена каша има и на Hipp чиста. Аз реших първо да въведа глутена и след това месото, че моя глезльо, предпочита кашите пред пюретата  Thinking

Ена да ти призная въпреки умората и недоспиването, самата мисъл че не трябва да следя или нося непрекъснато едно малко мрънкащо и щъкащо човече ме разтоварваше. А танците бяха бонус  hahaha

Е хайде чао. На всяка манджа меродийка сложих. Ех, мога вече спокойно да ви кажа лека нощ.  hahaha

# 69
  • Мнения: 18
migeio tI seriozno li za zaimow/pi6a ot telefona\  newsm78

# 70
  • Мнения: 30
Цитат
Майка ми никога не е коментирала с приятелки глутена ( "Що за животно е това" - попита тя веднъж като го споменах  ).
Честно казано аз се сблъсквам със същия проблем: майка ми също ме гледа странно като и говоря за алергии.....
Я кажете сблъсквате ли се сега с проблеми и вмешателства от страна на старото поколение,а и не толкова старото.Мен нещо започнаха да ме ядосват и днес избухнах и свекърва ми май се пообиди ама карай,аз не се ли обиждам да ми третират детето,като прасе  Thinking Цитирам "Тва дете е големо,то си иска ядене,я аз да си го нахраня с фрикасето....."друг път"Ще му правиш Малеби....(тва е нишестено кремче популярно в столовете от комунизма),ще му дробиш супичка с пресно млекце,сиренце  Shocked....."и други подобни подмятания,до се га си мълчеше,а и двете с майка непрекъсното ми викат да го храня с друга храна за да се наспя  Shocked е много са загрижени,все едно нещо ще ми стане ако две години не спя заради детето си,на мен не ми пречи,нещо не ме разбират,гледат ме странно все едно съм някаква сектантка  Thinking

Мисля да кърмя докато той иска,дано да не е като сестра си която още иска и спи при нас,а да го направи в рамките на две години  ooooh!

И да ви питам след като спрете да кърмите каква млечна храна ще давате вместо кърма АМ или кисело такова

don4o71 по сериозна съм от всякога  Joy hahaha

# 71
  • Варна
  • Мнения: 190
Варненски мами, планира ли се среща на закрито? Може и да сте го направили, а аз да не съм прочела  newsm78

Среща има всеки четвъртък, тази седмица сигурно ще е в Гранд Мол или Двете кули, ако искаш като се разберем за час ще ти пишем, ако искаш да те включим към варненския чат в скайпа пиши ми на лични  Peace

Какво е това месо на Плазмон,само месо ли е,мога ли да си приготвям с него аз месното пюре,че и на мен нещо не ми се ще да му давам консерви,поне частично да е,а на свекърва ми пуйките още не  са готови  Mr. Green


Само месо е, има пуешко, заешко, агнешко и т.н. Удобно е, ако сама си правиш зеленчуковите пюрета, смесваш с малкото бурканче и готово. Между другото Хип имат подобни малки бурканчета, само месо отново   Simple Smile

Относно глутена, мисля да го въведа другата седмица, когато ще сме навършили 8 месеца, не ми се бърза, но не искам и да закъснея, четох че между 8-10 месеца е най-подходящо, за целта си купих каша, която скоро коментирахте на топфер (съжалявам, ако не се пише точно така) Simple Smile

Мисля да кърмя, докато детето ми е още "бебе", понятие, което всеки разбира различно, за мен е около годинката  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 133
Аз съм за срещата в Заимов,днес бяхме там около 3 часа и бебчо беше доволен,толкова му хареса че си поспа 2 часа Laughing
За намеса в отглеждането-и на мен ми се месят и аз много се дразня на изказвания от сорта "вас като сме ви гледали с кисело мляко какво,не сте станали хора ли" или пък "давай му всичко да яде,той е голям докога ще го мъчиш" и още "какво му правиш домашни пюрета и каши почвай да му вземаш готови и на 9 месеца на кухня". Първо се ядосвах но сега ignore2

# 73
  • Мнения: 2 214
migeio_ благодаря ти, много добре описа причината по която това със майката и приятелките и не е за пример. Това не важи само за храненето. Мога да пиша бисери на майка и на свеки (нейните са по малко, щото много не смее)
Веднъж казах на майка, че имам усещането че преживяла "блокадный Ленинград" (глада), или не знаят какво друго да ги правят децата или и аз не знам що така, ама сякаш "да нахраниш (разбирай натъпчеш) внуче" е най важната мисия на света.

# 74
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Успях да изчета всичко.Да честитя на другите 3 бебчета навършили днес 7 месеца заедно с моя глезан   bouquet

При нас нищо ново освен,че въведохме глутена с кашичка и общо взето добре минава.Но май се оказва,че много отдавна сме го въвели,когато бяхме с моя в Бг за 1 ден майка ми му сложила в млякото обикновени бисквити да не било кисело  Shocked,та мноооого отдавна сме въвели глутена.Тя и свекървата лятото като отидохме в БГ го нахрани с купешко сиренце Laughing,та и аз имам доброжелатели,които не се бавят със захранването.Общо взето и на двете тактично се направи забележка.Иначе сме с майка ми,но нещата които купувам или,с които се храни малкия първо трябва да се допита до мен иначе не.

Относно анкетата в началото какво прави бебчо ми той нашия 4-5 неща от всичко и то най-обикновените милия не му идва отвътре-шишкото знае само да папка май Laughing

Общи условия

Активация на акаунт