Торта в детската градина

  • 5 578
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
И при нас тази година се сетиха, че торта "можело само със сертификат".Не , че не се изядоха доста без "сертификат" LaughingНе мисля, че носенето на пакетирани стоки, на които сестрата проверява срока на годност и бог знае какво още е критерий за безопасност.Трябва да има стриктни правила за цяяяяяяяяяла България.Докато я караме на тука може, тука не може няма как да се случат нещата.А и повечето мами са прави за тортите - правят се в последния момент и се носят за "тържеството" в ДГ.Досега не съм чула за подрискано хлапе от пренаяждане с торта.Да му мисли персонала Simple SmileМай ще трябва освен свещички за тортлето да носим и по една опаковка Лопедиум/с рецепта от личния/, за да е по правилата. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 15 379
Миналата година синът ми, заедно с още няколко деца се подриска от торта, внесена в групата по случай РД на някое от дечицата. Със сертификат е била тортата естествено. Но не зная откъде е била поръчана. Защото това има огромно значение.
Има цехчета, никому неизвестни. Правят се торти с евтини суровини и огромно количество бои. А дали тези суровини са в срок на годност, дали оцветителите са позволени може само и единствено да се гадае.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Онзи ден за рождения ден на сина ми направих хартиената торта от Крокотак, заради забраната за внасяне на торти от сладкарница. Вътре бях пъхнала от шоколадчетата Киндер и бонбонки. Отделно имаше за почерпка солети, пасти, все пакетирани неща. Мисля, че идеята от Крокотак е великолепна и децата много се забавляват.

# 18
  • Мнения: 265
В градината на сина ми торти не е разрешено да се внасят. Преди две години от торта със сертификат за РД на едно детенце... след ставане от сън цялата група е била с обърната долна устна и от тогава е забраната.

# 19
  • Мнения: 808
В нашата градина разрешават да се донесе торта, естествено със сертификат. Досега сме нямали случаи на стомашно-чревно разстройство причинено от внесена торта. Забранено е внасянето на дребни сладки и пакетирани храни.

# 20
  • Мнения: 169
И в нашата допускат торти само със сертификат от сладкарницата, като досега винаги съм ползвала тортите на Неделя.

# 21
  • Мнения: 13 380
Разрешават при нас торти със сертификат.
А дали е позволено виж наредбата за храните и ще прочетеш.
А това за изнесения рожден ден направо ме разби, как си го представят, може би трябва да се наеме рейс за групата и като се сетя от организационна гледна точка не вярвам някой да го направи това мероприятие в детската градина.

# 22
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми е рожденик в петък и тази сутрин мъжът ми приказвал с госпожата в колко часа е удобно да занесем тортата(за да знаем за колко часа да я поръчаме).И тя му казала ,че торти, сладки, бонбони вече е  забранено да се носи.

# 23
  • Мнения: 189
При нас също само със сертификат, досега не е имало инциденти и добре че  Praynig

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Никога не е можело да се внасят торти в нашата градина, нито със сертификат, нито с каквото и да е. Торти не се допускат. До миналата година можеше затворени кексове, рула, а от скоро и това вече не може - бонбони, сок, солети, това е!

Общи условия

Активация на акаунт