Израел - 55

  • 135 071
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Прегледът на физическото състояние е приключил, обявиха, че е Ок.
Това е снимката, която показаха по новините, от първия контакт с родителите по телефона.

http://www.facebook.com/channel10news?sk=wall

# 16
  • Мнения: 490
   Милият, наистина е много слаб, и много шокиран Confused И тези в Египет как могат да го интервюират в такъв момент. Той казва, че почти не е виждал хора. Всички преминали подобни изпитания казаха, че спокойствие му трябва, време и тишина. Често има нужда от помощ при придвижването. Направо не мога да повярвам, че вече си е у дома....

# 17
  • Мнения: 1 526
Не знам дали ще ми повярвате, но не мога да спра да плача. И от радост и от мъка, важното е, че е тук, че е жив, дано да успее да преодолее всичкия ужас, който е преживял. Милата му майчица, да прегърне детето си след толкова време!
Дори Вик отбеляза: " има у казе кахуш ве халаш, бетах ло типлу бо тов  Sad!"


Извън това, Ментуш дано твоето не е като моето. От два дни нямам глас, ама изобщо... звук... висока темп. и море сополи (да не задълбаваме). Чувствам се ужасно.

За боклукчивата храна- няма как да се избегнат р.д партитата, не мога да лиша децата от това. Вярно е, че проблема е по- малък и когато вкъщи няма такива храни е различно. Но има и нещо друго, вашите слънчовци сега са малки, но когато пораснат като всечки деца се изкушават от забраненото. Както знаем забраниният плод е най- вкусен. Затова отвреме на време, за да избегна вманиачаване на темата им купувам най- малкото зло- хубав шоколад и подобни след като съм изчела съдържанието. Иначе, когато си имат джобни винаги могат да си купят, въпреки, че повтарям като мантра кое е здравословно и кое не... деца  Peace!

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 19:48 от Tali Dan

# 18
  • Мнения: 4
Току що гледах по новините в БГ
за освобождаването.
Хем гледам, хем не мога да повярвам,
че е истина.
Ох, така се разплаках.
Дано сега има спокойствие за него
и родителите му и успее да се възстанови от
ужаса.
Толкова имам да кажа по въпроса за
тези срещу, които го разменят, но
ще ме баннат за вечни времена. Mr. Green

На болните пожелавам да оздравяват!  bouquet



# 19
  • Мнения: 81
И ние щяхме да ревем по скайп; аз след лекциите веднага се прибрах, за да видя какво става!

Предполагам, че живеещите в Израел вече са го гледали, но сега видях, че на официалните страници във фейса има и клипче от пристигането: After Over Five Years: Gilad Shalit Reunites with his Family .

# 20
  • Мнения: 9
Не знам дали ще ми повярвате, но не мога да спра да плача. И от радост и от мъка

Тали, и аз така...Даже при мен беше повече плачещо отколкото радостно...Като го видях колко е слаб и измъчен, направо  ми се сви сърцето...Като една сянка.Призрак...Горкото момче.И милите родители..Какво са имали да преживяват.  Sad
Не мога още да повярвам и да се нарадвам истински на завръщането му.Благодаря на Г-д, че се върна жив.
Моля се да се възстановява бързо и сигурно. Praynig

И тези в Египет как могат да го интервюират в такъв момент. Той казва, че почти не е виждал хора. Всички преминали подобни изпитания казаха, че спокойствие му трябва, време и тишина. Често има нужда от помощ при придвижването.


Мимкис
, напълно съм съгласна!
Интервюто на Гиляд за Египетската национална телевизия ще остане като един от най-срамните моменти в световната журналистика.Така наречената 'новинарка' засипа с куп заплетени и 'умни'въпроси току-що излезлия от плен и едва дишащ Шалит.Как може да го пита:"А защо не бяха направени повече видеа?"-kато че ли нещо е зависило от него...И още:"Какъв урок научи докато бе в плен?"... Shocked
Бях в шок.

Ако аз бях на негово място сигурно нямаше да мога да си кажа малкото име.

# 21
  • Мнения: 9
 
 Отдавна исках да те питам - вие не слагате ли една свещичка допълнително на тортите?
Ментуш, за първата годинка не сме слагали...Не знаех за тази традиция.От теб научих... Laughing И в последствие от мъжо... Laughing
Оказа се естествено,че знаел, но не се сетил...Тази година сложихме.  Grinning

И още нещо ме подсети твоя пост - някой да знае как се взима ДДС от Бг граница (т.е. за покупки в България)?
Не знам точно къде се намира гишето за VАТ на БГ летище.Но сигурно има...Не може да няма...Въпросът е там, че понякога го слагат на някое забутано място и най-често нямаш време или не ти се занимава да го търсиш с всички багажи...Знам, че в някои страни е даже извън залата  на 'Заминаващи' .

Joy Друг път!

# 22
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз пък бях изненадана за добро от състоянието на Гилад  Simple Smile Да, слабичък е, но при него такава е структурата по принцип; и блед, но помислете колко време не е бил на слънце...
И все пак - имал е радио, Тв - ето, това не го очаквах напр. Имал е възможност да разбере какво става навън, това е много важно, знаел е, че брат му се е оженил за Яара напр.  Simple Smile
Много се радвах за това колко е адекватен, през цялото време си мислих - толкова умно момче е, точно както познаваме и родителите му - Ноам и Авива: умерени, интелигентни хора, през всички тези 5 години не престанах да им се възхищавам, изключително семейство!  bowuu



Арик Айнщайн посвети песен на Гилад, по повод завръщането му:
http://bidur.nana10.co.il/Article/?ArticleID=839154
Надявам се, че може да се чуе и отвън  Peace




П.С.  Да ви споделя любимият ми ФБ статус от вчера Simple Smile в свободен превод: "Гледам 1000-те, които те получиха; гледам човека, който ние получихме... Какво да ви кажа... - изиграхме ги"  Mr. Green ("дафакну отам" в оригинал, прецакахме ги)

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 13:32 от Mentha

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Цитат
П.С.  Да ви споделя любимият ми ФБ статус от вчера Smile в свободен превод: "Гледам 1000-те, които те получиха; гледам човека, който ние получихме... Какво да ви кажа... - изиграхме ги"  Mr. Green ("дафакну отам" в оригинал, прецакахме ги)

Търся бутона "харесва ми".....

# 24
  • Мнения: 4
 
 Отдавна исках да те питам - вие не слагате ли една свещичка допълнително на тортите?

Каква е тази традиция?
Защо се слага още една свещичка допълнително?
Стана ми много интересно.

# 25
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Казват, че е за следващата година. Някъде четох (в изр. форум), че било суеверие, но не разбрах какво точно. Аз го приемам просто като традиция, те и детето го слагат на столче и го вдигат толкова пъти, колкото са годините, които навършва +1  Simple Smile


Весел празник на празнуващите и лек път на пътуващите!  Hug

# 26
  • Мнения: 0


ПРЕПРАТКА КЪМ ГРУПАТА "КИНО ОТ ИЗРАЕЛ" : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580813.0

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



# 27
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856


ПРЕПРАТКА КЪМ ГРУПАТА "КИНО ОТ ИЗРАЕЛ" : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580813.0

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Агент, приятна изнeнада Heart Eyes неподозирах,че има такава тема Wink Блогодарско за което  bouquet

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 18:16 от jakinik

# 28
  • Мнения: 79
За да не ви изпусна   bouquet

# 29
  • Мнения: 3
  Здравейте, банда!
  Ние пак бяхме позачезнали. Видяхме първия сняг в Бг и се нарадвахме на мнооого дъжд, позамръзнахме малко и се върнахме на израелска земя да се постоплим.
  Изчетох ви по диагонал, после ще попрочитам подробно.

  Та значи, изпуснала съм една срещичка. Кога ще е следващата?

  Всички болни оздравяли ли са вече?

  Бубе, ти къде си забягнала? За колко време?
 
  Илче, честити рожденни дни!
 
  Разни рецепти за сладолед сте си обменяли...вече им се облизвам.
 
  ....отивам да дооправям къщата, докато малкото човече спи.
 
 

Общи условия

Активация на акаунт