Израел - 55

  • 135 858
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Казвам се Галя и съм нова в тази тема на форума, въпреки че от месец следя какво е писано. Причината е следната: мъжът ми кандидатствам по правителствената програма за работа в Израел. Вчера получи потвърждение, че е е одобрен....и разбира се това поставя много въпроси. Ще съм Ви много благодарна, ако може да ми помогнете с някой отговори, въпреки че осъзнавам че е строго индивидуално за всеки отделен случай. Все пак се надявам да има кой да ми сподели и своя опит.....
Това което ние знаем:
1.Работа като строител
2.Заплата 1500 долара
3.Квартирата се поема от работника- около 500 шекела
4.Билета до Израел също е за наша сметка/не съм проверявала колко струва/
 В главата ми се въртят много битови неща, които искам да питам, но на първо време вероятно най-важното е - дали си струва при тези първоначални условия? и има ли кой да каже как се случват нещата при първите заминали?

Безкрайно БЛАГОДАРЯ на всички, които имат желание да ми разкажат за живота в Израел, за стандарта там.....всичко което науча ще ни бъде в полза и поне ще ми изясни общата картина, защото сега въпросите са много, а отговорите са малко  Thinking

  bouquet Поздрави от мен!
очаквам с нетърпение всеки един отговор!!!!

# 721
  • Мнения: 1 117
Здравейте! Спешно ми трябва информация за болница в Израел, занимаваща се детска   онконеврохирургия. Много моля за съвети и информация къде да се насочим.

# 722
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Здравейте, предполагам тук биха могли да ви дадат насоки, сайта горе има превод на EN  : https://www.maccabi4u.co.il/38481-he/Maccabi.aspx

# 723
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета, извинявайте, че "нахълтвам" в темата ви, моля за малко информация.
Имаме дадено капаро за екскурзия до Израел и Йордания. Моята информация е, че в Израел има задължителна карантината за българи. От агенцията са на мнение, че карантина има само за индивидуални туристи, а за организирани такива правилата са различни. Ние много искаме екскурзията да се проведе наистина, но това обяснение ми е меко казано странно. Тъй като настояват да преведем остатъка от парите (трябва да пътуваме 20 септември) се чудя дали наистина са прави.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Момичета, извинявайте, че "нахълтвам" в темата ви, моля за малко информация.
Имаме дадено капаро за екскурзия до Израел и Йордания. Моята информация е, че в Израел има задължителна карантината за българи. От агенцията са на мнение, че карантина има само за индивидуални туристи, а за организирани такива правилата са различни. Ние много искаме екскурзията да се проведе наистина, но това обяснение ми е меко казано странно. Тъй като настояват да преведем остатъка от парите (трябва да пътуваме 20 септември) се чудя дали наистина са прави.

На сайта на Израелското посолство пише следното :
https://embassies.gov.il/sofia/Pages/covid19faq.aspx
Информация във връзка с COVID-19
Предприети мерки и начин на пътуване до Израел
 
14/07/2021
​Във връзка с последните приети мерки и възможности за пътуване, туристическите посещения до Израел на чуждестранни граждани не са разрешени.

# 725
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Благодаря Перах.

# 726
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте момичета, Gift Heart

Извинявам се, че нахлувам в темата ви. Бих желала да ви поканя да участвате е една Коледна инициатива.
 Nature SnowflakeNature SnowmanNature Snowflake

Всяка година майките от форума пращат картички на децата от домовете в България. Ако желаете и имате възможност да се включите, темата е:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1265329

На първа страница в темата има подробна информация за инициативата, на 4 страница, както и на 12 има пояснения. Ако имате въпроси пишете в темата или ми пишете на лично съобщение за да не спамим тази тема.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат. Christmas TreePeople SantaChristmas Tree

# 727
  • Мнения: 219
Привет! Имам няколко въпроса свързани с предстоящо пътуване до Израел, но видях, че не е писано отдавна в тази тема. Има ли друга активна тема с потребители, които живеят в момента в Израел? Благодаря много!

# 728
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
sunshine33 може тук да пишете , има и няколко фб групи

# 729
  • Мнения: 219
Благодаря! Ще спим само в Тел авив, общо 4 нощувки. Имам следните въпроси:
1. Препоръчвате ли да се вземе кола под наем или по-добре да се използва публ. транспорт за предвижване до Йерусалим, Мъртво море и евентуално до Хайфа?
2. Може ли да се плаща с карта на повечето места или да носим пари в брой?
3. Оказа се, че пристигаме за Нова година, на 16. Септ. Ще има ли нещо отворено тези празнични дни?
Ако се сещате за някакви съвети, ще се радвам да ги споделите.

# 730
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
sunshine33
Придвижване с автобус е достъпно.
Може с карта,но на сергийки за дреболийки ще са нужни дребни пари.
За НГ и въобще събота ще е позатворено. И транспорт няма.

# 731
  • Мнения: 207
Ако ще използвате градския транспорт си свалете приложението Moovit. То ще Ви показва кой номер автобус Ви трябва и също ще можете да плащате за билетите през него.

# 732
  • Мнения: 219
Кола под наем обмисляме да вземем единствено, за да имаме възможност да видим повече неща. Реално ли е да се посети в един ден Йерусалим и Мъртво море с обществен транспорт? Ще имаме ли нужното време?

# 733
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Стига жегите и обикалянето да не ви изтощи е възможно посещение в 1 ден

# 734
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Кола под наем обмисляме да вземем единствено, за да имаме възможност да видим повече неща. Реално ли е да се посети в един ден Йерусалим и Мъртво море с обществен транспорт? Ще имаме ли нужното време?

Не мисля, че е реалистично да посетите и двете с обществен транспорт за един ден. Освен ако не искате само да пътувате, без да видите нищо. Ако можете планирайте една нощувка в Йерусалим и на следващия ден пътувайте от там до Мъртво море, а вечерта може да се върнете в Тел Авив.

Общи условия

Активация на акаунт