ШЕСТИ клас......

  • 31 922
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 936
Много са приятни тези теми. Децата растат! Flutter

# 61
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
Здравейте, момичета  Hug Наистина много общи неща ни вълнуват и така се успокояваме, че не децата ни са проблемни, а възрастта и средата в училище, влиянието едно от друго и от телевизията.Все говоря, че трябва да учи по-задълбочено и да прави много упражнения. Учи твърде бързо и все си мисля, че не е достатъчно. Нямам време да го проверявам, пита ни, когато има затруднение. Баща му се занимава с математиката и английския и там правят повече упражнения.
Направо благородно завиждам на тези майки, които са си вкъщи и могат постоянно да помагат на децата си , да ги изпращат и посрещат, да приготвят топла храна на обяд. При нас ученикът е изцяло самостоятелен, ние и двамата сме по цял ден на работа.Казвам му да се облича топло, оставам дрехи, обувки, шапки, приготвям сандвичи /защото манджа не обича/ и за училище, и за вкъщи, отделно и по 5 лева на ден пак за храна. И като почна да говоря последно време ми отговаря така :" Като не ме харесваш ме остави в дом и си намери друго дете". Не му се връзвам, но все пак ме заболява сърцето. Всеки ден му казваме, че го обичаме и всичко правим за негово добро, че храната е важна, за да има сили и да бъде здрав.
мечтица Иначе за помагане вкъщи не се включва особено и не мисля, че трябва да се плаща на децата, когато помагат. Все пак грижата за дома е на всички, които живеят в него, и всеки трябва да допринася да бъде чисто и красиво.
Бързо оздравяване на всички и хубав ден.

# 62
  • Мнения: 18 020
Диди, и ние сме като вас  Sad
С тази разлика, че аз нищо не приготвям, от първи клас си се облича сама. Сандвичи не иска, купува си от там, давам по 2 лв на ден. Гледам да има нещо за обяд, но тя често си прави друго- пържени яйца, омлет, палачинки, сандвичи....напредваме в асортимента Mr. Green

# 63
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
Браво, тя поне си приготвя нещо, а при нас , ако няма оставено, нищо не пипва. Винаги предпочита да яде навън - хамбургери, пици.

# 64
  • Мнения: 18 020
Браво, тя поне си приготвя нещо, а при нас , ако няма оставено, нищо не пипва. Винаги предпочита да яде навън - хамбургери, пици.

С 2 лв как да стане  Mr. Green Нали знаеш- неволята учи  Wink

# 65
  • Мнения: 8 567
Аз съм забранила да се прави каквото и да е на печката, докато ме няма.
Може да си стопля в микровълновата, да си маже филии, но е такава блейка, че ме  естрах дали ще изключи котлона после.
Забранила съм му, още преди години, да отваря вратата и на познати и на непознати. Било го срам да не отваря на познати, та се правел, че го няма.
Редовно си забравя ключа от външната страна на вратата, някой добър съсед му звъни, за да му каже, а той се прави, че го няма. ooooh!

И аз давам по 2-3 лева на ден. Сутрин закусва вкъщи, ако много бърза грабва някой кроасан, парите са му за обяд. Ако му дам 5 лв, с останалите 2 лв не се храни, а си купува всякакви други боклуци - чипс, кока-кола, дъвки и бонбонки.

# 66
  • Мнения: 548
На храна от вкъщи сме и ние. Ако понякога реши да разнообрази с храна от училищната лавка ( пица на парче) му даваме 2 лв. Никога не сме давали повече. Мен ако питате - при условие, че се е наял обилно на закуска, а в 13.30 е у дома, не му е нужно кой знае какво в 10 часа - един банан, ябълка, или кроасан са напълно достатъчни.
И  ние днес имахме контролно по математика. Доста тежко, както разбрах - пушеше му главата на моя като разказваше.  Дано се справят всички дечица - голям стимул е за тях успеха!
Петокласника ми създава ядове - ама това е за друга тема, пък аз не пиша в петокласната. Нищо, ще се преживее.

# 67
  • Мнения: 18 020
Моята е абсурд да закуси в къщи, никога не ядем толкова рано. Закусва след първия час, тогава им е голямото междучасие, т.е. към 9 часа.

G.D., какво има...давай да помагаме, нищо, че е пети клас, нали сме го минали вече  Mr. Green Такава унила не ми харесваш  Heart Eyes

# 68
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
И при нас не се отваря входната врата и стационарният тел. не се вдига. Ако е непознат номер.
И на мене ми е мъчно ,че не съм си в къщи,но какво да се прави.
Другата седмица ще имат тест по математика.
 Много е доволен, че в понеделник не е на у-ще. Заради изборите.

# 69
  • Мнения: 548
И аз миналата година съм го преживяла ама   децата са различни - нищо, че са една кръв. Малкия е манипулатор - едно говори, но  го хващам, че други ги дроби.  Шестокласника ми е напълно ясен - той не е в състояние да прикрие, излъже, измисли нещо. Малкия обаче, колкото е умен толкова е и труден за разгадаване.  Направо ми разказва играта.  Сутринта ме разтрепери цялата - не стига,че бързам за работа, ами ми вдигна кръвното с ненаписани стари домашни. Къде гледат тия баби у нас  newsm78 Не знам детето ли да стягам, бабите ли  newsm78
Милион пъти съм казала,че преди да се започне с домашните новия урок трябва да се учи - независимо по какъв предмет - разказвателен или друг. Най-малкото да се прегледа какво е писано в клас и да се прочетат правилата. Но не - учебника дори не се вади от чантата - само една тетрадка, надрасква се някакво домашно, и - готово. Е, как да не яхнеш метлата рано-рано.
Ако знаете колко ми се иска да си седях у дома - сигурна съм, че животът ми би бил далеч по-различен от сегашния. Мечтая да си седя у дома, да помагам на децата в уроците. Д ги посрещам и изпращам. Ама - не би.
Моите много често са с деца сами - дали у нас или при свои приятелчета. Идват и момиченца и момченца, и рожденни дни са били у нас - без присъствие на родители - включително без мен или татко им. Не съм се притеснявала. И аз съм израснала с деца - цялото ми детство е било все покрай много приятели - имах приятелка, спеше повече у нас отколкото у тях, особено когато сестра ми замина да учи - неразделни бяхме. Това ми се струва съвсем нормално.  Съжалявам, че сега, покрай многото ангажименти и забързан начин на живот не поддържам вече такива чисто женски приятелства.

# 70
  • Мнения: 18 020
G.D., не се тормози, за мен никаква услуга не правим на децата си, ако стоят до полите ни, все сме на главите им, изпитваме, дебнем....Аз не съм била така никога и за мен това е изнервящо. Нека свикват на самостоятелност, след няколко години дай Боже ще са студенти, как ще срежем пъпната връв от раз тогава? И моята се събират с приятелки, излизат с компания има и момченца, имаме вечерен час 8 часа, но вече им е студено и не излиза, само следобед. Това си е нормално, не се вманиачавам

# 71
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
G.D., според мен да стягаш и ученика, и бабите. Пълен инструктаж как се учи урока. Ние нямаме баби в нашия град, майка ми е учителка, но твърде далече и не можем да ползваме помощта й.
Но на ученика често му повтарям етапите на учене вкъщи: урокът се чете задълбочено и се разказва, правилата се учат наизуст с разбиране, чете се текста и под приложените илюстрации. По математика също се чете урока -на всяка задача условието и решението, разбира се алгоритъма на решаване, научават се формулите, преминава се към решаване на домашното, желателно е и допълнителни задачи.
Обещава ми, че ще учи така, но най-често не го прави. Все се оплаква, че няма време. Сега са втора смяна, но сутрин винаги има някаква форма - 2 пъти седмично школа по английски, 2 пъти пленер. Не трябва много и да ги тормозим, но не трябва и да ги оставаме без контрол за уроците.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 295
G.D.,аз се кахъря обратното,че стоя в къщи и въобще не им правя услуга с тва,че има топла храна и ги водя и прибирам(нямам и избор в това отношение де,живеем извън града) и че ги наглеждам като учат.Просто за момента нямам друг избор.На мен ми е писнало да седя в къщи,но поради болестите на малкия се наложи да седя,а сега пък има други причинки. Tired
За мен мястото на майката след 3-4 годишна възраст на децата е да са на работа,в среда различна от домашната.Оххх,не ми се пише по тоз въпрос,че набирам яко! Sick

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не се кахъря дали им правя лоша услуга, защото виждам ползите - спестили сме им и сега им спестяваме доста несгоди на днешната самостоятелност. Ей ги на, като отидат в гимназия, ще ги виждаме само сутрин и вечер, те самите няма да искат да са кой знае колко покрай нас! Сега сме фифти-фифти - харесва им след училище да имат топло ядене, да се поглезят, да ми разкажат какво и как, да си починат, че ии да им дам едно рамо, ако се наложи с нещо за училище,но пък имат и доста свое пространство, все пак не съм закотвена денонощно вкъщи, и аз имам свои ангажименти. Признавам, едно от предимствата е, че колкото се е налагало, толкова време са си стояли вкъщи да се лекуват, без да откачам и на тема дали шефът ще ми даде болнични или ще ме гледа накриво. Всяко нещо става най-добре като му дойде времето. Има време да пораснат, да станат студенти, няма човек, който да не се е справил, излизайки от къщи след пълнолетие!

Деска, при теб поводът на оставането вкъщи е тревожен, не е като да си го решила спонтанно или по убеждение. Гледай си детето, да го закрепиш и да се оправи, пък другото ще се нареди някак!

# 74
  • Мнения: 805
Цитат
и другият хит - не иска да ми помага в домакинството, на нейната приятелка като миела чиниите й давали парички, които си събирала.
И моя се опитваше така да ме работи...искаше 5лв.да си почисти стаята  Joy дадох му но после му поисках 15лв. за готвенето,прането и гладенето  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт