ШЕСТИ клас......

  • 31 962
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 296
А нашият днес какво конско отнесе от баща си Rolling Eyes
За сетен път се убеждавам, че пред мен понякога прави каквото си поиска, но пред татко си не смее Naughty
Сега му държи ,,топло,, в другата стая и е сърдит на света целият ден Laughing

# 76
  • Мнения: 416
Ех, като ви чета, все едно говорите за моето дете. И той така, учебника не се изважда, ако аз не му кажа, но домашните ги е написал. Как става това, просто не зная. Сигурна съм, че и в час не слуша, а как успява да си напише домашните не мога да си отговоря.
Нас също за момента още не ни интересуват момичета.
Днес на контролното по математика са имали 18 задачи. Според него бил за шестица Praynig На мен бройката на задачите ми се вижда много, но все пак така е преценила госпожата. 

# 77
  • София
  • Мнения: 690
И ние сме така -винаги с написани домашни (без учебник ) и сме си така от миналата година. Попитах как става това и тя ми отговори, че ги пишела още в час,  Joy за да не губела време в къщи, за да имала време за други по-важни неща....разбирайте нещо като компютър, игрички на всевъзможни конзолки...
debora R може би зависи и от сложността на задачите и да не са били чак толкова много. При нас контролните са винаги около 15 задачи

# 78
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
Здравейте. Поздравявам всички родители с едно стихотворение, което  ми хареса и е актуално за нас. Да си пожелаем хубави почивни дни и много здраве.

Не съдете децата сурово!
Не натрапвайте своите цели!
Те не искат от Вас наготово
мъдростта на косите Ви бели!

... Оставете ги! - Нека се учат
сам-сами по земята да ходят!
Не ги спирайте в никакъв случай!
Днес, покорството не е на мода!

Не ги гледайте с немия укор,
който някога мразехте много!
Не ги стреляйте гневно, от упор,
със родителска, сляпа тревога!

И дискретно, без думи излишни,
ги подкрепяйте с нежното рамо...
Тя, тревогата, нека е скришна!
Любовта си показвайте само!

автор Румяна Симова

# 79
  • Мнения: 1 296
Диди, страхотно стихче Peace
Радвам се, че когато го прочетох и осмислих, не открих себе си в нито един ред от него Grinning
Я вижте аз с какво се заиграх преди малко Grinning


Пробвах се да направя снимка с колажче на моето чавенце, макар и със снимки от миналата и по-миналата година. Но мисля, че добре се получи, за профан като мен, който с фотошопа и всякакви подобни програми е на ,,вие,,. А в този сайт може да се регистрираш и да си правиш какви ли не и анимирани, и обикновени снимки с рамки.
Сега се заемам със снимки на мен и милото ми, за да го изненадам довечера Laughing

# 80
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Диди стихотворинието ме накара да се замисля Peace
 tzarina, добре се е получило. Дани харесва ли далматинци? Ако аз правех на моя трябва да избера чудовища, защото той далматинци не тачи.

# 81
  • Мнения: 18 060
Диди, настръхнах.....толкова истина, при това красиво казана   bouquet

# 82
  • Мнения: 1 296
...
 tzarina, добре се е получило. Дани харесва ли далматинци? Ако аз правех на моя трябва да избера чудовища, защото той далматинци не тачи.
Харесваше далматинците на минал етап, като по-малък.
Вече и ние сме на вълна чудовища, междузвездни войни и прочие. Това беше само пробно Laughing
Още не го е видял дори.

# 83
  • Мнения: 620
Tzarina, не е лош колажа, но не е ли много детска темата с далматинците? И на моето, нищо че е момиче, чудовища, динозаври или вълци, например, повече биха й се харесали Simple Smile Колаж с далматинци би се срамувала да покаже на съучиниците, все едно да си сложи розова блузка с барби Simple Smile
Моето мочиче също е на самоотглеждане, не се притеснявам, че не съм вкъщи, и аз съм пораснала така и знам колко е приятно да се прибираш в къщи без дебнещо всеконтролиращо родителско тяло наоколо. Но това в крайна сметка зависи от конкретната ситуация в дадено семейство, и при самоотглеждане и при наглеждане от родителите едно дете може да порасне самостоятелно, зависи как се подхожда.
Дъщеря ми си е и ангажирана по цял ден, излиза от къщи в 6:30, прибира се не по-рано от 17:30, два пъти седмично дори след 19 часа, защото е на английски. По цял ден е сама в центъра, там се и храни (в Тропс), но успява да се вмести в 2,50 - 3 лева, не й давам повече. От вкъщи си взима един сандвич, ако успеем тя или аз  да го направим сутрин, един банан, това е.
За никакви компютърни игри, никаква TV през седмицата и дума не може да става  newsm78 Има време само домашните да си напише Simple Smile Разбира се, опитва да си спестява ученето на темите и правилата, но тук идват лошите оценки на помощ за корекция на мързела Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1 296
Tzarina, не е лош колажа, но не е ли много детска темата с далматинците? ...
Така е, ама нали ви казах, че само се пробвах Laughing Да видя как ще изглежда и как ще се получи. Инак рамки в изобилие на сайта, ама далматинците бяха първи и аз върху тях се ,,учих,,.
Познавайки го моя, в момента в който види колажа, ще каже - ,,изтрий го веднага Joy,,

# 85
  • Мнения: 18 060
...
 tzarina, добре се е получило. Дани харесва ли далматинци? Ако аз правех на моя трябва да избера чудовища, защото той далматинци не тачи.
Харесваше далматинците на минал етап, като по-малък.
Вече и ние сме на вълна чудовища, междузвездни войни и прочие. Това беше само пробно Laughing
Още не го е видял дори.

Ама симпатяга пък  Wink Това малкият ли е или големият? Нали виждаш, че имам 2 щерки  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 1 296
Малкият е това, шестокласника Grinning
Само че тези снимки са от по-миналата и миналата година. Сега вече е пораснал Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Царина, колажът е страхотен! Много се радвам на такива произведения, особено когато са правени с голям ентусиазъм!

Явно аз съм наопаки за такива стихотворения, много да ми сладникави. Не е много ефективно и приятно да прекараш живота си в това да не допускаш грешките на родителите си, нито да оставиш детето да си чупи главата, само и само да си погалиш егото, че си готин родител. Родителството понякога носи доста несигурност и дори вина пред себе си или детето за едно или друго решение, но това е положението! Пък и нека детето се научи да си извоюва свое място под слънцето, започвайки от предизвикване на родителския авторитет! Свободата, Санчо, е на върха на копието!  Laughing

# 88
  • Мнения: 1 575
Много философски уклон има темата днес  Laughing!
Аз изживях кошмара да си стоя у дома и да си осмислям живота само с децата - както всяка крайност и тази не я препоръчвам, а и смятам, че на мен може да ми е мило да се грижа за децата си така, че да се чувствам спокойна, но и детето трябва да има глътка въздух - надали си мечтае във всеки момент майка му да му виси на главата...!

G.D., и аз миналата година помниш как тежко понесох сина си  Twisted Evil - съчувствам ти и ти желая дебели нерви.Моят е зодия рак, а твоето чаве (петокласник)?

Напоследък ми поднася бележника си пълен с четворки, дори двойка по англ.ез - нещо не се трогвам като миналата година.Аз май голямо разочарование изживях от челния сблъсък със системата и изобщо практиката на обучение у нас и сега не си тровя живота, нито на детето!

# 89
  • Мнения: 8 567
Боби, и аз така! Миналата година  преживявах, лутах се, докато разбера за какво иде реч.
Сега картинката ми е ясна, а когато нямаш очаквания, няма и разочарование.

Деси, стихотворението ми харесва. В много от редовете се разпознавам на моменти, особено тук и особено миналата година:

"Не ги гледайте с немия укор,
който някога мразехте много!
Не ги стреляйте гневно, от упор,
със родителска, сляпа тревога!"

Тази година ще се поправя. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт