Защо спряха всички ефирни телевизии и радиа ?

  • 3 630
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ех, жалко Simple Smile Развали хубавата конспирация Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Към 17-18ч. ще тръгнат. Прави се профилактика на предавателите. Това се случва веднъж на 2-3 месеца в определен ден. Най-често в понеделник или вторник. От години е така, но не сте го забелязали.
Телевизионните ретранслатори обслужват и радиостанциите, работещи на УКВ. Ако пуснете сега средни вълни може и да хванете БНР, но лошо със шумове.


Да, така е, и аз съм го забелязала това.

# 17
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Ей това е ползата от форума! Днес случайно открих на обяд, че имаме само Канал 1, не се впечатлих особено, защото ТВ-то не ни е основен източник на инфо и забавления, но остана един такъв дълбок размисъл че какво, че защо, та от кога.   Пък те ли ще ми кажат какво и кога да гледам (не че гледам). newsm78
Та, мерси че ме осветлихте за профилактиката.  Hug

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Добре, де, не трябва ли обществена медия като  Канал 1 да работи винаги, по време на война, земетресения, нападения, цунами, химически нападения...нали за това е тя ... както и радио Хоризонт ...

иначе и аз не гледам телевизия, но очаквам, когато се случи нещо да включа канала и да реазбера какво е станало ...пфууу

# 19
  • София
  • Мнения: 0
Каквато и да е причината за спирането на телевизиите, редно е предупредят предишният ден!  smile3513

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, освен това е предизборно време, тези партии дето си плащат кампании, които не стигат до хората от селата, където няма кабелни оператори ... и въобще каква е тая обществена телевизия, която не е дала трибуна на всички кандидати за президенти и кметове, които ще участват в изборите ?

Аз не ги знам, баба ми не ги знае и няма да се рови в интернет , за да ги разбере... много съм недоволна от канала и изобщо

Знам само "основните три двойки", които лансират по всички медии , но къде е общественото тук, къде е правото на избор

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
То и вчера беше изчезнало цялото бтв.

# 22
  • Мнения: 13
  Някой чувал ли е, че след Нова година ще спрат ефирното приемане въобще?

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
не е вярно, отложено е, защото нямаме готовност

# 24
  • Мнения: 2
Сега виждам темата, но да кажа, че и във Варна нямах ефирна  телевизия до 16ч.

# 25
  • Мнения: X
Добре, де, не трябва ли обществена медия като  Канал 1 да работи винаги, по време на война, земетресения, нападения, цунами, химически нападения...нали за това е тя ... както и радио Хоризонт ...
  Embarassed

При война първо "удрят"  медиите и комуникациите!
Има военна специалност "свръзки" и девизът им е:
-Умри, но свръзка дай!  Peace
Ретранслаторите са собственост на НУРТС.
http://www.predavatel.com/bg/digital/plan

# 26
  • Мнения: 2 480
 Някой чувал ли е, че след Нова година ще спрат ефирното приемане въобще?

Това е поредната нагла лъжа, рапространявана от Булсатком, а може би и от други. Булсатком са научили дори касиерките си да я разпространяват!

Истината е по-различна. Очаква се да минем на цифрова телевизия през 2015г. Беше планувано за 2012г., но го отложиха за 2015г. Това обаче НЕ ОЗНАЧАВА спирането на ефирното предаване! То ще остане, както досега. Но аналоговото предаване ще бъде спряно.  Старите телевизори няма да могат да приемат цифровата телевизия. Те ще се нуждаят от допълнителни цифрови приемници. И сега има ефирно цифрово предаване в София. Тоест с модерен телевизор дори със стайна антена могат да се хващат няколко програми-БНТ, БТВ, НОВА, ТВ 7. Дали това е възможно в други градове, не зная. Но може да се провери.

# 27
  • Мнения: 2 480
Добре, де, не трябва ли обществена медия като  Канал 1 да работи винаги....

Е, тя действа почти винаги! Но май е излишно. Повтарят едни и същи предавания. Защо??? Някога я спираха в 10,30 или най-късно 10,45ч. Помните ли тези години? Това беше до 1989г. Само в празничните дни предаването продължаваше до 1-2ч. със "Студио Х".

От едната крайност отидохме направо в другата! Аман от крайности! И ще ни обясняват,  че телевизията нямала пари за качествени филми!

Вие се притеснявате, че веднъж на толкова време била спряна за цял ден. Нямате ли радио? Както обясних средните вълни май действаха в деня на профилактика. Следващия път можете да опитате.

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 23:47 от vl

Общи условия

Активация на акаунт