Как и по какъв начин ви предложиха да живеете заедно.

  • 16 186
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
УФ, успокоих се като разбрах че има страшно много случаи в които мъжът не е активната страна.
Аз пък ей туй не го разбирам-жената да се натиска за брак!Ще кажеш,че само за нея е от жизнено значение да се фръцне в бяла рокля,да сложи подпис и да навири глава-нА,поискаха ме за цял живот..пък то сама се навряла...
Ама явно много ви се ще да се издигнете в очите на слепите... hahaha

# 16
  • Мнения: 755
УФ, успокоих се като разбрах че има страшно много случаи в които мъжът не е активната страна.
Аз пък ей туй не го разбирам-жената да се натиска за брак!Ще кажеш,че само за нея е от жизнено значение да се фръцне в бяла рокля,да сложи подпис и да навири глава-нА,поискаха ме за цял живот..пък то сама се навряла...
Ама явно много ви се ще да се издигнете в очите на слепите... hahaha


Не мисля, че става въпрос за "нА поискаха ме", а по-скоро за "нА избраха ме"/разлика има и то централно/ Laughing. Също така всяка жена иска да бъде булка, това , което ми го твърдят , че било отживелица и не искали, защото видиш ли им се нарушавало личното простонство и дрън -дрън не е ама хич вярно. Защото живеем в този свят , в който е имало и има традиции, които колкото и да се дърпаме ни оказват влияние, както на съзнанието ни така и на живота ни.  Много ясно, като не ти предложат пък ти се кълнат във вечна либоФ  да си зададеш за себе си/все някога мисълта прелита в съзнанието ни -неминуемо е/ някъде там, въпросът" добре де обича ме , ама защо не му стиска да ме избере официално, дали ме обича или обича повече себе си и погллешно разбраната свобода". Ей такива ми ти неща.... нещата са на психологическа основа , а не на другата за която пледират повечето "живеещи на семейни начала".

# 17
  • Мнения: 111
Аз пък ей туй не го разбирам-жената да се натиска за брак!Ще кажеш,че само за нея е от жизнено значение да се фръцне в бяла рокля,да сложи подпис и да навири глава-нА,поискаха ме за цял живот..пък то сама се навряла...
Ама явно много ви се ще да се издигнете в очите на слепите...


Може да не го разбираш, но вече 14 години сме щастливи заедно. Отношенията ни са много свежи и толи. Създадохме семейство и го отглеждаме с любов!

# 18
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Може да не го разбираш, но вече 14 години сме щастливи заедно. Отношенията ни са много свежи и толи. Създадохме семейство и го отглеждаме с любов!
Чакай да отърча да предлагам и аз тогава...че иначе отиде ни щастието и любовта. Rolling Eyes

# 19
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
.... нещата са на психологическа основа , а не на другата за която пледират повечето "живеещи на семейни начала".
Коя е другата,за която пледираме?
Изместваме темата,ама само да уточня-живея на семейни начала,изобщо не съм против брака,имала съм предложения...
Писах само това-чудя се на жените,дето сами се навират.
Както сама си писала-има си традиции!  Naughty
В случая съм ЗА да се спазват.Пък нека да ми пишат колко били щастливи жените като предложили....За мен не е същото да предложи жената и да го направи мъжът!  Naughty

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 736
Не са ми предлагали, аз го направих. Сменях работа, преместих се в друг град и поставих въпроса ребром, ако ще сме заедно да се чуства поканен официално.

# 21
  • Мнения: 7 947
УФ, успокоих се като разбрах че има страшно много случаи в които мъжът не е активната страна.
Аз пък ей туй не го разбирам-жената да се натиска за брак!Ще кажеш,че само за нея е от жизнено значение да се фръцне в бяла рокля,да сложи подпис и да навири глава-нА,поискаха ме за цял живот..пък то сама се навряла...
Ама явно много ви се ще да се издигнете в очите на слепите... hahaha


Не мисля, че става въпрос за "нА поискаха ме", а по-скоро за "нА избраха ме"/разлика има и то централно/ Laughing. Също така всяка жена иска да бъде булка, това , което ми го твърдят , че било отживелица и не искали, защото видиш ли им се нарушавало личното простонство и дрън -дрън не е ама хич вярно. Защото живеем в този свят , в който е имало и има традиции, които колкото и да се дърпаме ни оказват влияние, както на съзнанието ни така и на живота ни.  Много ясно, като не ти предложат пък ти се кълнат във вечна либоФ  да си зададеш за себе си/все някога мисълта прелита в съзнанието ни -неминуемо е/ някъде там, въпросът" добре де обича ме , ама защо не му стиска да ме избере официално, дали ме обича или обича повече себе си и погллешно разбраната свобода". Ей такива ми ти неща.... нещата са на психологическа основа , а не на другата за която пледират повечето "живеещи на семейни начала".

Съжалявам, че ще го кажа /ще си позволя, защото знам, че няма да се троФнеш/, защото обикновено споделям начина ти на в ъ зприемане на нещата, а ма тоя път просто се усра. Пишеш глупости. Не е вярно, че всяка копнее за булченската рокля. Не е вярно, че има психолог.момент - поне не за всички. Не е вярно, че липсата на предложение - създава питанки у жената, не ня всяка цена. Моля те, погледни малко пред очите и на околните... Wink

# 22
  • Мнения: 755
 viliko, да сега под ред Laughing
1. мога само да се Ос**а. Joy /еми не се сдържах пък ся.../
2. Гледам аз много през техните, гледам, че чак се плаша.
3. Мързи ме да се аргументирам на дълго и широко.
Всъщност под "мечтае да бъде булка" - имам предвид, че всяка иска да има някакъв неин си ден, в който да я "изберат" - може това да не омразната сватба. Имах предвид традициите и влиянието върху възпитанието ни , което сега се изменя в обратнопорционална посока. И в тоя ред на мисли.
4. Не се пали толкова- къФ тоя зор, че булката е лошо и сватбата също- нали вече се разбрахме всеки си има свое виждане.

п.п. Всъщност има един много логична и според мен горе-долу вярна първопричина за това как се сформира представата ни относно семейното ни положение -наричам го условно така. Обаче ше избухне една патаклама пак ... та когато имам време, а сега нямам такова. Peace

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 13:23 от Fortune

# 23
  • Мнения: 7 947
Нямаше ли и други наши постове  newsm78

И мен ме мързи иначе, само дето не всяка мечтае за булка/хах да се види булка айде/, за подпис и за брак. Традициите бяха, ама в предното поколение, днес до ри е модно да се бяга от тях. Това изчерпва мнението ми.  Laughing

# 24
  • Мнения: 135
Нямаше ли и други наши постове  newsm78

И мен ме мързи иначе, само дето не всяка мечтае за булка/хах да се види булка айде/, за подпис и за брак. Традициите бяха, ама в предното поколение, днес до ри е модно да се бяга от тях. Това изчерпва мнението ми.  Laughing

Аз ще го допълня Вили  Mr. Green...ако мен некоя ме помоли да се женя.. Joy много бързо бих избягал, защото може би нещо липсва...но пък защо да не липсва и още по важен фактор...
Ех..каква я мислех нявгя..каква стана тя сега!!!  Joy

# 25
  • Мнения: 2 175
Не ми е предлагал - просто започна почти да не излиза от нас. Един ден го попитах директно дали смята, че живее у нас, а той учудено ме погледна и каза - " ами къде мислиш, че живея".. Joy

# 26
  • Мнения: 755
Аз пък бих се оженила пак. Грам няма да се дърпам, но не защото ще бъда булка пак, както повечето си мислят. Mr. Green Моите първопричини са други.
Та Вилико, идеята ми беше следната:
Всъщност възприемането н
и за семейството и как искаме да бъде един ден при нас е елементарна- тя се сформира на базата на нашето семейство, на това , което виждаме. Преди да подскочиш по темта да поясня. Laughing  Волю или неволю това е примера, който виждаме, това са хората от които се учим на любов, добро и лошо, щем не щем те са примера на чиято база градим светогледа си. Независимо дали този въпросният светоглед копира нашето с-во или напротив бяга от изграденият модел, той ни е вменен от това, което виждаме. В зависимост дали го одобряваме или не - ние изграждаме своето си виждане по темата. Това е първопричината, а следствията сами си ги творим.  Няма нищо модно тук, традициите са си традиции, отричането им не е мода, а поведение продиктувано от криворазбран/няма да спорим кое криво и кое е право/ или не дотам модел.

# 27
  • Мнения: 1 262
Мъжът ми ми предложи брак по следния начин:
не помня какво ми е говорил, но си беше татуирал моето лице на тялото си и беше написал "За теб, (името ми)". Е, даде ми и пръстен, но това е по-традиционно.

# 28
  • Мнения: 0
Мами вие излизате от темата
Никой не може да каже дали брака е отживелица, защото все още се вдигат сватби,което отговаря само по себе си на заложения въпрос за брака. Факт е, че все повече хора предпочитат съвместното съжителство като вариант да живеят заедно. Това може да е свързано с материалното положение на населението и е фактор при избора за обвързаност без брак. Има и избор,който се гради на желанието за живот непдчиняващ се на обществения стереотип за брака като основна градивна институция на обществото.
Все пак животът е избори съзнателно или несъзнателно подчинени на нашите стремежи,които понякога грешни са си наши.
И накрая за да не е спам ще споделя ,че с приятелката ми сме от 8 години заедно.Почти винаги съм  живял сам и един ден майка й ми даде ключ и така се нанесох у тях.Скоро ще се роди и детето ни(след 6 месеца),но до тогава ще се оженим(само подпис с двама свидетели) и така.
Уау много словоизлеятелно

# 29
  • София
  • Мнения: 933
АЗ почнах ,често да спя в тях той почна да ми купува разни работи да съм си имала там и накрая се оказа ,че аз спях в тях 5 дни и 2 в нас ...отидохме един ден на плаж и той ми каза че търси жилище в което да си живеем двамата и така...сгодихме се на рилския манастир ,не ми падна на колене ,но като ми показа пръстена изобщо не очаквах и онемях, беше без думи всичко само се прегърнахме и се разплакахме.. а относно кой на кой предложил брак ,мисля че не е ваша работа да обсъждате дали е правилно или не,ако двама души се обичат според мен няма значение кой е повдигнал въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт