ВТОРИ клас! - 3

  • 43 447
  • 774
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23 416
Днес пшолучих чудесно писмо от класната,в което хвали моето дете за държанието му на екскурзията.Няма да лъжа,че ми стана много приятно.  Mr. Green Той, разбира се, е страшно горд,класната го бе похвалила още тогава.
..Върнах му ПСП-то,което бях конфискувала.По съвет на една близка майка /Иринче!!:)/ ,го оставих да чете книги,които с аму интересни,а не тези,които имаше като задължителен материал.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 673
Днес пшолучих чудесно писмо от класната,в което хвали моето дете за държанието му на екскурзията.Няма да лъжа,че ми стана много приятно.  Mr. Green Той, разбира се, е страшно горд,класната го бе похвалила още тогава.
И аз, Деска, получих вчера писмо със страхотни суперлативи за Павел. Чак ме беше срам да се похваля.  Joy
Ама пък вчера са компенсирали с големи караници в у-ще. Няма пълно щастие, а?  Joy
И какво, чете ли Данката сега?  Wink

# 62
  • Мнения: 786
Ние родословното дърво го направихме като апликирахме дърво на бял лист и на него залепихме и свързахме със стрелки сканирани снимки на родата (защото нямах снимки за разваляне). Иначе има и тук: http://krokotak.com/2009/11/rodoslovno-darvo/
За английския, и аз съм забелязала, че се пише основно с печатни букви в англоезичните страни. Аз също така съм го учила, но моят почерк по принцип е по-скоро печатен.
Vyara D, честит имен ден на сина ти! Да ти е жив и здрав!

# 63
  • Мнения: 2 125
Ох, тия сесии..
Родословното ни дърво беше нарисувано на А4 - очертах контур на дърво с клони и големи листа, а Алек ги оцвети и написа имената на родата. Имаше 6  Crazy

А по английски съм забелязала, че някой букви си ги пише ръкописно, но пък госпожата му ги поправя да са печатни:thinking: Crossing Arms

# 64
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета.
При нас времето стана ужасно, вали вече сняг.
Ваче, ужас е и то защото и аз не знам добре немски, а баща й се връща късно и няма време да се обърне внимание. И при него има граматически грешки, но е по добре положението.
Лошото е че трябва да си има увод и т.н. Милата толкова й е разпиляна мисълта че няма на къде повече. На първото съчинение писахме как е излязла на прозореца, как  й се е искало да полети и са дошли после лебеди и са я взели. После е играла с тях при някакво езеро и са я върнали в къщи. Чак тогава родителите й са се събудили и следователно нищо не са  разбрали  Mr. Green Само да не пробва сама тези полети.  ooooh!
Вчера писа за едно тюленче. Как едно момиченце отишло в зоо-то и там видяло едно тюленче да бяга от клетката си, после  го гонила и след като го хванала го занесла на пазача и той много я похвалил.
Ама помисли това всичко на немски как се пише.  ooooh!
Аз също благодаря много за линковете на английски. Ще седна да ги разгледам.
Сканирам в момента няколко страници от на Вики тетрадките. Ще ги добавя после към този си пост. Да видите как решават тук. Както казах едно под друго няма.  Hug
Иринка, трудно ще е . Според мен определителния член се учи като част от самата дума, не като нещо чуждо лепнато ей така. Трябва да се обясни на децата, че без определителния член е примерно : маса, а с него  е масата.
П.П.
Ето един лист, че другите някъде избягаха. Сканира около 5-6 листа и се установи че се е сканирал само един край.
Ще пусна утре като оправим скенера другите.
http://hrisa1.snimka.bg/daily/vtori-klas.628264.0.big
същото нещо е и минуса.
ето една задача как ги разбиват, че няма как да пусна в момента
28+34= 28+30+4=62
32-17=32-10-7=15
71-36=71-30-6=35
дано съм помогнала

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 12:22 от Хексилина

# 65
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Родословно дърво ми се иска аз да направя като сканирам снимки на родата, ама нямаме всички в къщи, а все забравям като отидем на гости при бабите. Мисля си да го направя на Корел, че ще е най-лесно. Каня се от миналата година, когато учиха в първи клас.

на какъв носител трябва да се направи това родословно ,момичета? newsm78
Аз си го мислех да си остане в електронен вариянт, за наше си ползване, ей така да си имаме. Ако пък го събера на А4 ще го отпечатам. Иначе те си имаха в работната тетрадка макет, който попълваха.

# 66
  • Мнения: 7 201
Здравейте!  Hug
Аз докато се запиша и сте изписали 5 стр. ... нямате изчитане, ейй мами! Laughing
Нищо ново при нас, освен пословична разсеяност на Дани относно домашните.И 1-2 пъти седмично се налага да се чувам с други мами относно това. Simple Smile
Хубав и усмихнат ден!(днес най-сетне напече слънчице) Flowers Sunflower

# 67
  • София
  • Мнения: 13 236
Tsv, Tedi, благодаря!!! Hug Hug Hug
Хексилина, леле, не бях се сетила за разлагане... Hug Hug Hug
Вики ще се справи!!!  Hug

Вивка за латинските букви... че те така и така са им нови, не е ли по-добре направо ръкописни Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 15 287
Не знам, Ваче. Това е обяснение от университетски преподавател.  Thinking

# 69
  • Мнения: 23 416
Днес пшолучих чудесно писмо от класната,в което хвали моето дете за държанието му на екскурзията.Няма да лъжа,че ми стана много приятно.  Mr. Green Той, разбира се, е страшно горд,класната го бе похвалила още тогава.
И аз, Деска, получих вчера писмо със страхотни суперлативи за Павел. Чак ме беше срам да се похваля.  Joy
Ама пък вчера са компенсирали с големи караници в у-ще. Няма пълно щастие, а?  Joy
И какво, чете ли Данката сега?  Wink
Mи..не се престарал в четене все още....Дано му дойде музата някога.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 673
Малко па малко.  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 14 133
Нашите си пишат ръкописно по немски.
И нашите.  Peace Някои букви са с такива завъртулки,  но детето се справя.  Wink
Честити ви похвални писма за децата Иринка и ДХ3.  Hug

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 12:58 от chibi

# 72
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Хекси, разпечатах схемата, изглежда ми разбираемо. Дано и на Светослав му изглежда така.
   Чудесни съчинения реди Вики. Наистина добре напредват с езика. Ще се справи тя.  Hug

  Този учебник с тренировъчните упражнеия,направо го мразя. Пълно с неясно формулирани здачи.Днес открихме,че имат домашно от 4 упражнения в последния момент след тренировки и преди училище. Форсирахме и написахме почти всичко за 15 минути, но последното упражнения , направо ме заби. От един текст,да се извадят думите започващи със звучни съгласни или съответните им с безвучни и да се подредят по азбучен ред. Не схванах идеята - разделяме звучни и безвучни и да подреждаме по азбучен ред. Щом има съответни, означава,че трябва да има съпоставка , но пък това ИЛИ  newsm78 и после кое точно да подреждат по азбучен - звучните ли, всички ли.  newsm78
 

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Ученичката идва системно без домашно по английски език" :

Синковеца има 2-3 такива по АЕ, плюс още 4бр. забележки по други предмети. Бием рекорда отвсякъде. Само месец учене = 6бр. забележки  Joy
Иначе и той е като Саша, никога не е учил чужд език, но му е много интересно и вземал активно участие в клас.

ХА добър ви ден  bowuu  Hug.. докато разбера, че сте почнали нова тема, тя отишла на 5-6 стр.
Утре са на екскурзия, а вчера беше наказан от класната... Пляскал с ръце и свирукал в час.  Crazy
Как да й обясня, че той е такъв: емоционално-музикален и не го прави нарочно и за да я вбесява. И как да му обясння на него, че тези му емоции не може да извират навсякъде и по всяко време...

# 74
  • София
  • Мнения: 15 287
Момичета, в 6то училище от днес до 21.10. има щанд на издателство "Фют". Продават книгите с 20% намаление.

Общи условия

Активация на акаунт