Стимулант за коса, Икаров

  • 41 741
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте дами,
бих искала да попитам дали някой е използвал стимуланта за коса на Икаров, има ли положителен ефект или пък ефекта е отрицателен? Четох мнения на други места, че доста помага, но пък някои казват, че омазнява косата. Моята е мазна и ако е такъв ефекта, се чудя дали да го купувам. По принцип ми трябва за предизвикване на растеж на коса, но ако споделите за други препарати, които спомагат за здравина на косата, ще съм ви благодарна.
Моята коса е тънка, а отскоро забелязвам, че започва да се вижда и темето отгоре, затова ви моля за съвети.
Благодаря  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 992
Тук ще получиш повече отговори на твоя въпрос.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=754514.0

# 2
  • Мнения: 6 833
За растеж на косата аз ползвам хининова вода  Peace

А стимуланта го ползвам за подхранване на дължините, защото и моята коса е склонна към омазняване и затова не го слагам в корените.  Peace

# 3
  • Мнения: 63
Ами благодаря, има тема за наелектризирането на косата, за косопада и т.н.
Между другото то всяко нещо е обсъждано някога....
Сега ще се впусна в разглеждане на темата за косопада, дано открия нещо, като информация.

# 4
  • Germany
  • Мнения: 919
Не съм пробвала стимуланта на Икаров, но и аз съм с тънка коса без обем, склонна към омазняване в корените и с леко сухи връхчета. Преди използвах маската на Loreal Professional с кератин, но честно казано не останах особено доволна. По време на есенния косопад най-накрая се преборих с мързела и реших да започна с така известната домашна маска с тривитаминол. Сигурно много се е изписало за нея, но аз пак ще я споделя:
1 жълтък
2-3 с.л. кис. мляко
1 с.л. мед
1 ч.л. зехтин
2-3 с.л. тривитаминол
1 с.л. ракия
2-3 с.л. хума (до сгъстяване)
Може да добавиш и 1-2 с.л. масло за растеж на Икаров.
Правя си маската веднъж в седмицата, като след като добре намажа цялата коса, завивам косата с вестник, отгоре найлонова торбичка и най-отгоре с кърпа. Гледам да поседя с нея около час (а понякога и 1,5-2). Малко занимавка е, но пък помага страшно много и ефектът бързо се забелязва - косата ми става по плътна, здрава, косопадът спира, а косата расте по-бързо. thumbsup

П.С. Пропуснах да кажа, че маската трябва да се посгъсти с хумата, но все пак да остане достатъчно рядка, за да се нанесе лесно по цялата коса.

# 5
  • Мнения: 63
За растеж на косата аз ползвам хининова вода  Peace

А стимуланта го ползвам за подхранване на дължините, защото и моята коса е склонна към омазняване и затова не го слагам в корените.  Peace
Благодаря ти, но и за хининовата вода много се чудя, защото омазнявала и тя. Или пък може би трябва да се маже косата, а не да се втрива в корените, за да не се омазнява?
Извинявам се ако звучи малко идиотски въпроса, но не съм ползвала досега такива неща и искам да си изясня как седят нещата.

# 6
  • Мнения: 63
Не съм пробвала стимуланта на Икаров, но и аз съм с тънка коса без обем, склонна към омазняване в корените и с леко сухи връхчета. Преди използвах маската на Loreal Professional с кератин, но честно казано не останах особено доволна. По време на есенния косопад най-накрая се преборих с мързела и реших да започна с така известната домашна маска с тривитаминол. Сигурно много се е изписало за нея, но аз пак ще я споделя:
1 жълтък
2-3 с.л. кис. мляко
1 с.л. мед
1 ч.л. зехтин
2-3 с.л. тривитаминол
1 с.л. ракия
2-3 с.л. хума (до сгъстяване)
Може да добавиш и 1-2 с.л. масло за растеж на Икаров.
Правя си маската веднъж в седмицата, като след като добре намажа цялата коса, завивам косата с вестник, отгоре найлонова торбичка и най-отгоре с кърпа. Гледам да поседя с нея около час (а понякога и 1,5-2). Малко занимавка е, но пък помага страшно много и ефектът бързо се забелязва - косата ми става по плътна, здрава, косопадът спира, а косата расте по-бързо. thumbsup

П.С. Пропуснах да кажа, че маската трябва да се посгъсти с хумата, но все пак да остане достатъчно рядка, за да се нанесе лесно по цялата коса.

Благодаря ти много!
Доста занимавка си е това, но пък може и да я пробвам, щом казваш, че има ефект Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 833
За хининовата вода - аз я слагам в шише с пулверизатор и пръскам в корените след баня, досега не съм усетила да ми се омазняват повече от нея.  Peace

# 8
  • Germany
  • Мнения: 919
Занимавка е докато не ти стане навик, а и ефект не просто има, а и е бърз (поне при мен и при мои познати). Иначе пропуснах да кажа използвам серията на Еlseve Аrginine Resist и съм много доволна (шампоан, балсам и ампулите против косопад).


Не съм пробвала стимуланта на Икаров, но и аз съм с тънка коса без обем, склонна към омазняване в корените и с леко сухи връхчета. Преди използвах маската на Loreal Professional с кератин, но честно казано не останах особено доволна. По време на есенния косопад най-накрая се преборих с мързела и реших да започна с така известната домашна маска с тривитаминол. Сигурно много се е изписало за нея, но аз пак ще я споделя:
1 жълтък
2-3 с.л. кис. мляко
1 с.л. мед
1 ч.л. зехтин
2-3 с.л. тривитаминол
1 с.л. ракия
2-3 с.л. хума (до сгъстяване)
Може да добавиш и 1-2 с.л. масло за растеж на Икаров.
Правя си маската веднъж в седмицата, като след като добре намажа цялата коса, завивам косата с вестник, отгоре найлонова торбичка и най-отгоре с кърпа. Гледам да поседя с нея около час (а понякога и 1,5-2). Малко занимавка е, но пък помага страшно много и ефектът бързо се забелязва - косата ми става по плътна, здрава, косопадът спира, а косата расте по-бързо. thumbsup

П.С. Пропуснах да кажа, че маската трябва да се посгъсти с хумата, но все пак да остане достатъчно рядка, за да се нанесе лесно по цялата коса.

Благодаря ти много!
Доста занимавка си е това, но пък може и да я пробвам, щом казваш, че има ефект Simple Smile

# 9
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
При мен от хининовата вода косата ми се омазняваше двойно...голямо разочарование.От стимуланта на Икаров нямах допълнително омазняване и бях доволна.

# 10
  • Мнения: 56
Здравейте Simple Smile Преди години ползвах водата хининова вода на Милва и сега я ползвам пак и съм много доволна ,попринцип косата ми се омазнява много бързо и я мия всеки ден ,но от както използвам хининова вода и някои други продукти я мия през няколко дена.Който иска да вярва.Също така използвам Стимуланта на Икаров-прекрасен е ,използвам и Тривитаминол-има добре действие,но мирише неприятно.Използвам и пшенично масло за краищата на косата ! И съм много доволна моята коса се омазяваше бързо и не растеше,а сега всичко се промени.Това е лично мое мнение,пробвайте и проверете при вас какъв ще е ефекта ! Също така не е по темата ,но искам да кажа ,че всички масла на Икаров имат прекрасно действие !!! С едно от маслата на Икаров ми пораснаха вежди,там където имах белег и заради белега досега нямах косми на една част от веждата ми ,но с маслото пораснаха !

# 11
  • Мнения: 6 833
И аз много ги харесвам маслата  Peace Ползвала съм бадемово, пшенично и маслиново.
А стимуланта го смесвам с 2 жълтъка и мажа по дължините за ок 2 часа.  Peace
А за веждите какво си ползвала, че и моите са малко рехави?

# 12
  • Мнения: 56
С бадемово масло ги мазах ,една приятелка имаше като моя проблем и с това масло и се оправиха и ми каза и аз го пробвах и имаше ефект.Разбира се не давам гаранция ,че при всеки ще има ефект ,но при мен имаше и споделя мнение !

# 13
  • Мнения: 2
здравейте оново Simple Smile
на скоро четох една статия в която е споменато за маслко на Икаров,и много ме заинтригуваха,и тъкато съм фен на натуралната козметика , реших да си взема такива маслка,но те са ужасно много  ooooh! ooooh! кое от всички да си взема....искам нещо за мазна кожа на лицето,гледам пише че имат предазващи фактори ..също така нещо за подържането на тънка и дълга коса..моля помогнете със съвет ,какво вие сте изпозлвали и сте доволни  Hug

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Влез в аптеката и помоли да ти дадат листовката от маслата,тя е една за всички,там са описани всички масла кое за какво е!Използвала съм маслата им.Доволна съм от всичките,че даже и мажа детето ми след баня с бадемовото им.

Общи условия

Активация на акаунт