18 ОДЗ "Детски свят" - актуални мнения за яслата

  • 12 953
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Nelly Ivanova, незнам името на сестрата, но ми казаха, че ще е същата и във филиала. Слаба, висока с къса побеляла коса е. Само първият ден тя ни посрещна, но не се представи, нямам впечатление за сега. Иначе втория ден ни посрещна и изпрати другата сестра Кабакчиева, но тя ще е на другата група. Тя беше много мила и усмихната.В понеделник тръгваме отново вече сме здрави:).

# 61
  • Мнения: 21
Здравейте, извинявам се ако не е за тук въпроса. Дъщеря ми ходи от една седмица в яслата, в сборна група. Утре мисля да не я пускам, но не знам трябва ли да  звънна да ги предупредя че ще отсъства или направо да я  заведа следващия ден?

# 62
  • Мнения: 3
В яслата може ли децата да са с боди или не е препоръчително? Въобще какви изисквания са ви дали за облеклото?

# 63
  • Мнения: 12
И аз се чудя за бодита, че го взимам разгащен. Не са ми казвали нищо, днес като отида мисля да питам. В някой ясли забраняват бодита, панталони с копчета и дънки.

# 64
  • гр. София
  • Мнения: 114
Моето дете е в 1-ва група, но е на 2г. и 5м. и още е с памперси. На мен ми казаха, да е с потник, а не с боди, за да не се налага да го разкопчават и не са никак очаровани, че още е с памперси. То и аз не съм, ама като детето се инати и не иска да ходи на гърнето...  newsm78Сега пробвам да го уча на тоалетната чиния, дано там имам по-голям успех. Незнам дали има и друго детенце от неговата група, което още да не може да ходи само до тоалетната - те са ги омешали 2013 и 2014г. и съответно по-големите май вече си се обслужват сами.

# 65
  • Мнения: 56
Здравейте, на моят син днес му беше първият ден в 3-та яслена група със сестра Дилова. Ние го заведохме с тениска под анцунга, тъй като ни казаха да не е с боди, както и да носим 2-3 тениски.

# 66
  • Мнения: 828
Здравейте ! Ние ще тръгнем по-късно , трябваше на 10-ти , но всички вкъщи се разболяхме... (хрема и кашлица ). Изобщо при нас е пълна лудница, нанасяме се и в новия апартамент и сме заринати от багажи, а за капак и мъжът ми замина командировка  Laughing

В този ред на мисли , нямаше и как да отида на родителската среща, ако може някоя мама да разкаже за какво е ставало дума,ще съм много благодарна !

Хубав ден на всички ! bouquet

# 67
  • Мнения: 475
Здравейте,
Родителите бяха много повече от наличните места, така че нищо не сте изпуснали.
Винаги си носете калцуни в чантата, градината не ги предоставя.

В кратце:
Заплащането на таксата е на каса в градината от 5-9-то число - 60 лева
Ако тръгнете октомври, дължите такса в началото на месец ноември.
Имате право на намаление на таксата ако представите документ - ТЕЛК решение, две или повече деца в семейството (с акт за раждане), медицинска бележка и т.н.
Ако детето не посещава  - 30 лева/месец.

За облеклото:
Потниче или тениска
Тънка блузка с дълъг ръкав
Горнище анцунг
Лесно събличащо се долнище
Задължително с пантофи

Резерв в раницата - два комплекта, лигавници от плат, поне три памперса на ден, пижама.
Без бодита, както са написали по-горе.

Децата пият трапезна вода, имат диспенсър. Пропуснах да чуя за чашките обаче.
Нас ни уведомиха, че се събират пари за водата и консумативи, както има и задължителна застраховка Злополука около 2 лева при започване на яслата
Всяка яслена група има родителски актив от 3 родителя (които ще събират пари и т.н.). Сестрите, които се грижат за Вашето дете са длъжни да Ви предоставят телефонния си номер. В момента групите са сборни, защото първа яслена група има само една сестра, която е в болничен. Тази първа яслена група е решено да се премести във филиала (в малката градина така й казват). Все още търсят персонал.
Храната я приготвят на място и отговаря на изискванията на Наредбите за детско хранене. Ако сте ползвали държавна кухня, това ще е  - нито много едро, нито ситно пасирано. Помагат им за храненето, лигавниците ги искат от плат, защото май ги перат там.
Рождените дни се празнуват без торта, могат да се внесат само солени/тестени неща, подходящи като за деца. Изрично придружени със сертификат, без домашно производство. Чудесен вариант са и плодове.
Възможен вариант е да има само празнични балони и шапки за децата.

Относно режима:
Пристигане на детето между 07:30 и 08:30 ч.
Закуска от 08:30 до 09:00 часа, ако детето дойде в по-късен час е задължително да е закусило.
В 10:00 им дават сезонен плод.
След това имат т.н. Ситуации и игри. Платени занимания като плуване, английски, спорт малките деца нямат, чак като преминат в градинска група.
Обяд - 12:00 до 12:30 часа
Относно спането - два часа от 13 до 15 часа. Предпочитат детето да се пробва да спи още на втория ден, ако няма други адаптационни проблеми.
Следобедната закуска е като в държавната кухня - крем с мляко, филийка и т.н.
Слагат ги на гърне 4 пъти на ден - след закуска, към 11 часа, след обяда, и след съня.
Ако детето се е отучило, уведомете сестрите.
Ако детето има алергии, вземете бележка от педиатъра и я представете задължително.
Вземане на детето до 18:15 часа, защото има преобличане на детето.
До 18:30 часа сестрите трябва да са затворили помещението и да са тръгнали.
Останалите деца ги водят в сборна дежурна група, до 18:50 часа е вземането.
До 19 часа е работното време на дежурния учител.

В сайта има декларация кои три лица освен Вас, родителите, могат да вземат детето - баби, дядовци и т.н.
Вижте и попълнете анкетата за детето.



# 68
  • Мнения: 828
Много Ви благодаря за изчерпателния отговор. Ние ще сме 1ва градинска група.

Надявам се да тръгнем другата седмица ще се обадя да попитам,кога да я заведа - стига да сме здрави вече.Притеснява ме ,че персонала още не е налице. Те по принцип ми се виждат малко, пък сега как се справят с толкова деца  newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 598
И аз благодаря за информацията:)

# 70
  • Мнения: 12
Здравейте, има ли майки от първа ясла, на които децата им посещават цял ден яслата? Ние все още сме до обяд, и като ги попитам може ли вече да го пускаме за цял ден ми казват, че ще ги местят във филиала и там ще кажат... Днес ни беше 9- тия ден и мисля, че свикна, хапва си. В момента сме при децата от втора ясла.

# 71
  • Мнения: 475
Моето дете още не посещава, но като ходих на родителската среща, се запознах със сестрите. Сестрата на втора група Кабакчиева каза, че според нея трябва да се пробваме още на втория ден да оставим детето да спи при тях. Децата свиквали да чакат мама на видео домофона по обед. Сестрата на първа група Елена бе със счупена ръка и в болничен, търсеха втори човек, най-вероятно затова децата още не са във филиала (малката градина). Може би заради това така се проточват нещата с преместването и адаптацията.

# 72
  • Мнения: 828
То и с тръгването ,май се проточва, ние почваме във вторник. В понеделник още 2 нови дечица ще има, пък сме края на октомври вече. Толкова ли е трудно да се намери персонал,тук нали някоя мама имаше познат човек,който търси в тази сфера ? newsm78

# 73
  • Мнения: 12
Здраявейте, точно Кабакчиева неискаше да го пускаме за цял ден, защото ще е във филиала, а се оказа, че деца от неговата група спят там вече. Явно не им се разправя. В понеделник окончателно се местят във филиала. Във вторник говорих с директорката и не беше намерила нова сестра, и каза че Елена Рангелова ще е сама, докато намерят.

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте,и ние сме вече от групата на тръгналите в детската градина в 1Б група сме при г-жа Мирчева и г-жа Найденова.Някой ако има някакво инфо или впечатление конкретно от тази група.Не бяхме на родитрлската среща,коят е била на 11 не знаехме.Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт