Транспорт за училище? Предимства и недостатъци.

  • 7 144
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
картофче понякога бусовете са собственост на училищата.На тях е изписано името на училището.
Благодаря за пояснението, винаги съм считала, че това е общият случай. Изобщо не се бях замислила, че има вариант транспорта да се организира от външна фирма, все пак осигуряването на автопарк си е сериозно перо и много училища с по-малки възможности се опитват да удовлетворят и това изискване на родителите. Остава след избора на фирма, учебните заведения да следят и за елементарно педагогическо отношение от страна на шофьорите  Wink, както и за по-честа подмяна на превозните средства.

# 16
  • Мнения: 1 465
хайде кажете за кои училища говорите?

# 17
  • София
  • Мнения: 11 710
Лично аз съм виждала бусове на различни училища-ЕСПА,Дрита,Света София и други,но просто не се сещам имената им в момента.Те са си надписани.А-а-а и на италианския лицей съм виждала,но те са си големи автобуси.
Но някои училища като френския лицей мисля ползват външна фирма.
Общо взето става въпрос все за училища от частен характер.Напоследък май и по някои държавни се появява,навремето бях чувала за едно училище срещу басейна Спартак,че има транспорт.Но не знам дали е актуален към днешна дата.

# 18
  • Мнения: 349
За лично говоря за 20 ОУ, което е държавно у-ще. Дъщеря ми ще е там в първи клас. Живот и здраве след време ще споделя какви са личните ми впечатления от транспорта, за сега всичко е само на теория.  Laughing Пък и съществува все пак вероятността транспорт въобще да няма, въпреки че обещаха.
Иначе зная за поне още две държавни у-ща, които предлагат транспорт- 98НУ в Илиенци, както и Еврейското у-ще. Не знам обаче как точно е уреден въпроса със собствеността.

# 19
  • Мнения: 1 465
Това за транспорта в 20-то ме изненадва много. Сигурно е от тази година. Ако има - ще го включа в списъка ми за каката.
За 98-мо зная, че транспорта е от външна фирма, с която родителското настоятелство сключва договор.

# 20
  • Мнения: 349
Да, аз също останах много изненадана на първата родителска среща. Да се надяваме, че ще се осъществи!

# 21
  • софия
  • Мнения: 505
Мами някоя от вас използвала ли е тази фирма от първият линк с такситата за да каже какви са тарифите?

# 22
  • Мнения: 349
Ние сме ги ползвали, но не във варианта "возене до училище". Не мога да ти кажа каква точно е тарифата, но не са по-скъпи от останалите. Даже май платихме по-малко, отколкото на други фирми (говоря за маршрут, по който сме пътували няколко пъти, така че мога да сравня)

# 23
  • Мнения: 31
Когато Вивиян беше първи клас /сега ще е трети/ живеехме точно пред училището пресича улицата и е в училищния двор, сега училището ни е на 15-20 минути път и си ходи пеша но догодина пак ще се местим и училището ще е на километър два от дома и ще я пращаме с такси мъжа ми познава един таксиметров шофьор и той ще я кара до училище и после ще я взима че догодина ще съм и с малко бебе и дете на 2 години и ще е трудно с колата. Simple Smile Понеже шофьора е познат и ще я вози за левче за километър иначе е 1.20 но няма значение. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 106
Здравейте моята дъщеричка ще бъде в първи клас училището ни идва далече на половин час път пеша затова таткото сутрин ще я води с колата и после направо на работа а аз следобед ще я вземам и понеже колата е с таткото ще се налага двете да вървим пеш на връщане но ще го измислим.

# 25
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Много е удобно с училищен автобус, за съжаление в нашето няма такава екстра.

Общи условия

Активация на акаунт