За видеонаблюдението в детските заведения

  • 3 590
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
Наречете ме идеалист ако искате, ама аз пък не искам камери навсякъде. Искам хората да бъдем по-добри и да си вършим задълженията съвестно, с желание и отговорност. Опитът ми обаче показва, че това не винаги и не на всякъде е възможно, така че единствената ми надежда е персоналът в ДЯ и ДГ да се грижи морално и с обич за нашите деца.
А понякога съм си мислела какво ще се случи ако сложиш от онези скрити камери дето ги ползват по ТВ в разни предавания? Например закачена на якето или блузата на детето.
Не можем всички да станем участници в подобни на Биг Брадър формат.

# 16
  • Мнения: 84
Ето какво ще се случи (клипчето дето свалих показва)... Peace Тези учителки са заснети от скрити камери сложени от МВР.
Камери вече има на път и под път (магистрали, пътища, магазини и т.н.), не казвам, че трябва да стане Биг Брадър ДЯ И ДГ, но видеонаблюдавани поне от полицията. Не трябва да се наблюдава 24 срещу 24 часа, ми при по съмнителни казуси, деца,които имат признаци от насилвания и т.н. и то трябва да са наблюдавани без да знаят и самите учители (там вече се вижда истината)...

# 17
  • Мнения: 15 379
Не трябва да се наблюдава 24 срещу 24 часа, ми при по съмнителни казуси, деца,които имат признаци от насилвания и т.н. и то трябва да са наблюдавани без да знаят и самите учители (там вече се вижда истината)...

Е как ще бъдат наблюдавани без да знаят и самите учители?
Това е абсурдно и няма как да стане.

# 18
  • Мнения: 126
Не трябва да се наблюдава 24 срещу 24 часа, ми при по съмнителни казуси, деца,които имат признаци от насилвания и т.н. и то трябва да са наблюдавани без да знаят и самите учители (там вече се вижда истината)...

Е как ще бъдат наблюдавани без да знаят и самите учители?
Това е абсурдно и няма как да стане.


Ето това се чудя и аз. Вие ако знаете ,че ви наблюдават няма ли да промените държанието си спрямо очакванията на наблюдаващия?

# 19
  • Мнения: 784
Разбира се, че всеки учител ще промени държанието си, но дали ще е за добро . И друго-аз като родител може би ще се ред вам на камерата, но си мисля, че може и да се изкушавам по цял ден да вися пред екрана, а това дали е здравословно /за психиката ми и за работата ми/ Joy Моя приятелка даде детето си в елитна ЧДГ с камери. И какво се случва-тя непрекъснато гледа и самата тя сподели, че вече й се случва да се обажда на директорката за "нередности"/детето й не било с потник под пижамата, не видяла дали някой е отишъл с нея да тоалетната и т.н.т./ Peace

# 20
  • Мнения: 84
Може, може полицията има право и без да те информира за това. Как мислиш ги хванаха тук. Да не са луди да пребиват децата пред камерата. Заснемали са ги за повече от седмица и сега имат нужната документация, за да ги съдят (те вече ги съдят). Peace

# 21
  • Мнения: 15 379
Здраво да ги осъдят, дано!

# 22
  • Мнения: 150
Хора, моля ви се, мислете с главите си, а не с телевизорите (цитат от подпис).
Как точно няма да предупредят учителите, че ги снимат, а те ще го направят?!? Хайде, моля, обяснете ми.
Не случайно цитирах в предния си пост ЗЗЛД!
Имате ли идея що е това и има ли то почва у нас?!
Изискванията за видеонаблюдение знаете ли какви са или важно е да се пише за идеята?
Всеки работодател е длъжен да уведоми служителите си при наличие на такива устройства и да поиска от тях писмено съгласие.
Самата СО развива такава дейност от 2007г насам, като над 100 учебни заведения са снабдени със системи за видеоконтрол, и в крайна сметка лъсна, че СО го прави незаконно, защото не е уведомила КЗЛД, че поддържа регистър "Видеонаблюдения".
Предаването на такава информация на трети лица без да е уведомена КЗЛД също е незаконно.
Ако някой има излишно свободно време и се чуди с какъв риалити формат да го запълни, мисля може да му се помогне и по друг начин.
Аз пак пиша, че искам видеонаблюдение в болниците!

# 23
  • Мнения: 84
Ми по принцип обясних ''как така няма да предупредят учителите''...
http://corrierefiorentino.corriere.it/firenze/notizie/cronaca/20 … 02094270098.shtml
Превеждам ти това, което те интересува...
''За да се задейства арести, последния епизод завърши пред очите на скрити камери инсталирани от полицията преди десетина дни, детето повръща осем месеца, собственика на инфраструктурата, Анна Лаура Scuderi, го удря с два удара към врата, бебето повръща.... Това е сцена, предприети от камери, която предизвиква блиц на агенти.''
Тоест ако имам и най малкото съмнение, че детето ми е малтретирано (както са имали тези родители),полицията слага камера без да са длъжни да ги предупреждават (нали затова я слагат).И да ти кажа, че камери има вече в страшно много болници. Как ще разбереш какво е станало ако те оперират и сбъркат нещо. Повечето операции са заснети, но предполагам ти знаеш като мед. лице или може би в бг не... newsm78

Както и да е, спирам. Не искам да ви убеждавам, че трябва да има повече контрол над ДГ и ДЯ. Ако имате съмнение, че учителя ви малтретира детето говорете с него и той ще ви каже всичко и ще спре. Peace Все така ще сме си в БГ, заради менталитета ни... Sad[ /color]

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 19:17 от nakri88

# 24
  • Мнения: 150
Мда, интересен въпрос "Как ще разбереш какво е станало ако те оперират и сбъркат нещо"!  Crazy
Малко започнахме да бъркаме държавите ми се струва.
Аз искам пак да наблегна на това, че видеозаписите от средствата за наблюдение съдържат "лични данни" и "лична информация", която е способна да разкрие физическата идентичност на лицето, което е записано, затова попадат под ЗЗЛД. В този контекст, всеки работодател е длъжен да уведоми, че извършва видеонаблюдение.
В България, доколкото знам законът категорично забранява използването на скрита камера (поне така бях чела преди време). 

# 25
  • Мнения: 84
И в БГ има камери в операционното, поне така съм чела:
http://www.btv.bg/news/zdraveopazvane/story/953192806-Lekari_pro … eratsionnite.html
Сега не мога да ти кажа дали в БГ полицията има право да слага скрити камери, но определено ще се информирам... Peace

# 26
  • Мнения: 150
Аз знам, че има камери в някои болници, и не случайно се "тресоха" не един и два скандала по този повод.
Друго имах предвид с предишните си постове - да не си мислят хората тук и от разстояние, че тук ежедневно в детските градини се извършва малтретиране, и че едва ли не учителите са въплъщение на самото зло, хайде моля  Stop
Резонно е, ако има сигнал да се действа от органите на реда със скрити средства и да се използват по предназначение, а не да се разпространяват свободно в мрежата, както се написа по-назад. Доколко е позволено и къде е законовата рамка - не знам. Обаче това, което е публикувано в средствата за масова информация, в най-общ вид визира забрана за използването на скрита камера.  

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 20:03 от *Малвина~Ина*

# 27
  • Мнения: 46
Аз съм ЗА камерите в ДЯ и ДГ. Естествено със знанието и съгласието на персонала. Не виждам нищо лошо в това да има камери. Даже смятам за необходомост. Ако учителките си вършат съвестно работата не виждам къде може да е проблема че ще бъде снимана. Камерите могат да са само в плюс на родителите, учителите и работния процес. Както сами казахте, те като знаят че биват снимани ще се държат добре с децата ни, което предполага едно по спокойно дете. Моето дете е било удряно от госпожа в ДЯ, а по късно са и били дърпани ушите в ДГ от друга госпожа. Има много готини госпожи които си вършат съвестно работата, но изродите които тормозят децата ни опорочават цялата система и именно заради това съм за камерите.

# 28
  • Мнения: 442
    Аз съм раздвоена.  Thinking
    От една страна искам да има камери. Поставяйки се на мястото на родителите, си представям колко интересно и спокойно ще ми бъде. Особено ако детето ти е било тормозено и няма как да не се притесняваш... Но не ги искам, за да контролирам.
     От друга страна си представям колко неуважително би било спрямо добрите учители. Все едно им казваш: ''Вие сте неуравновесени хора, на които не може да се има вяра и трябва да бъдете наблюдавани.... ''
     Добрите учители няма да чуват - ''какъв прекрасен учител, много се радвам, че преподава на детето ми'', а ще чуват- ''разбира се, че ще си върши работата съвестно, нали го снимат с камерите... ''
     Може би трябва да се измисли вариант, чрез който успешно да се отсяват способните от тези, които не са?
      Thinking

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 11:31 от Нес

# 29
  • София
  • Мнения: 2 060
Не, не искам камери да следят 8-10 часа детето ми, още по-малко да го пускат по интернет ooooh!! Извратеняци има всякакви и навсякъде, учителките в детските градини са ми последната грижа. Ако имам подозрения, че малтретират детето ми знам поне към кого да се обърна. А ако ненормалник ползва записите на камерите за Бог знае какви нужди..? Не си докарвайте проблеми зорлем! Разбера ли, че наблюдават и записват детето ми, мигом го отписвам от съответното заведение!

Общи условия

Активация на акаунт