Килограми по време на бременност

  • 28 223
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 233
Писала съм го и в другата тема-и с двете бременности качих 7 килограма Simple Smile Излизах от родилното без личен бонус, а за 4-5 месеца свалях и допълнително.
Обаче бях страшно отговорна към храненето, да си призная, карах на плодове, зеленчуци, месо и кисело мляко, не съм си позволявала да се отям на баници и сладкиши. Но аз и по принцип не обичам сладко, така че не ми беше трудно.
И отново-абсолютно индивидуално е и колко ще качиш и колко и кога ще смъкнеш Wink
Между другото сега си спомням, че и двата пъти качих ударно 2 кг. точно в 4-5 месец, след което си качвах по 0,5 кг. месечно, така че всичко е под контрол  Peace

# 31
  • Мнения: 25
ZDRAVEITE,AZ SAM V NA4ALOTO NA PETIQ I SAM KA4ILA OKOLO 5 KG,4ETOH NQKADE 4E DO 6ESTIQ BILO NORMALNO DA SE KA4VAT PO 1 KG NA MESEC,A OT TAM NATATAKA PO 2 DO KRAQ ,NO TOVA ESTESTVENNO E ZA 6AMPIONITE I V IDEALNIQ SLU4AI,,,AZ LENSO KA4VAM KG TAKA 4E NAI VEROQTNO 6TE KA4A PONE 17 18 KG DOKRAQ,,,TO KATO STANE I STUDENO NAVAN NE MOJE DA SE RAZHOJDA 4OVEK KAKTO TR V SNEGA,O6TE PO PREDRAZPOLAGA6TO ZA KA4VANE NA KG,,,,NO POSLE 6TE MU MISLIM))))))))))))))))))))

------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 23:00 от Boten Mary

# 32
  • Мнения: 764
Както са ти писали повечето от момичетата, а и от написаното от тях личи, че това е адски различно за всяка жена.
Аз качих и с двете бременности еднакви килограми - 12.
11 от тях изчезнаха още с раждането, а този един останал кг. го свалих още в първите дни след раждането. Не съм се ограничавала откъм хапване, но никога не съм следвала тази "очарователна" българска мисъл, че "бременната жена трябва да яде за двама" Simple Smile
Просто гледай да не се затормозяваш с мисълта за килограмите - те започват да се качват точно около 4-я месец, защото обикновено тогава минава гаденето и на човек му просветва.
Не се вторачвай в кантара.  Simple Smile
Успех Simple Smile

# 33
  • Мнения: 723
Аз засега съм +12 и се надявам да не качвам повече през оставащите дни.
Като имаш предвид, че до 4-тия месец гледах да наблягам на салати, плодове и мюсли и в един момент като ме удари глад за тесто и сладкиши и оттогава само това ям  Embarassed   Мислех, че ще кача поне 25кг с тия теста и шоколади, но засега мисля, че съм в рамките на нормалното.

# 34
  • Мнения: 646
Аз качих 30кг. Embarassed като до 8месец бях качила само 5кг(като през това време ядях какво ли не) а в 8 и 9 месец не можех да хапна нищо друго освен плодове и зеленчуци и хоп 25кг Laughing,е повечето се оказаха задържани течности Wink

# 35
  • Мнения: 403
Аз качих 27 кг., хапвах си от всичко, което ми се ядеше не съм се лишавала от нищо. В болницата още свалих 7-8 кг. и после си свалих и останалите /без два килограма/. Зависи изцяло от организма ти, на мене лично безсънието и образуваните нервички си ме стопиха. А в най-лошия случай живот и здраве като ти се роди бебчето и като проходи ще ги свалиш Simple Smile

# 36
  • Мнения: 71
С първата бременност-25кг.,на погачата си облякох дрехите от преди да забременея,е корема ми висеше малко LaughingДо към годинката на детето бях по-слаба и от преди.
Сега съм 32г.с.,до тук съм+11кг.,надявам се да не кача много до края.Хапвам си от всичко,не се ограничавам.

# 37
  • Мнения: 4
В момента съм 30г.с. и съм качила 9кг(засега).

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Много е индивидуално . С първата бременност качих 21 кг общо - слонче. Обаче за година и половина си ги свалих .
Сега съм 23 седмица и съм +7 . Ще видим до края.

# 39
  • България
  • Мнения: 757
Здравейте !!! Бременна съм в 4 месец и се чувствам много добре  , но взех да качвам килограми и се притесних дали ще ги сваля след раждането . Реших да се обърна към Вас вече майки минали по пътя който съм сега да ми дадете съвет какво да ям , какво да отбягвам и какви храни  да не смесвам . Благодаря на всички който ще ми отговорят  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Както вече са ти казали-индивидуално е!
Аз качих само 7 кг., но си ги влачих две години след това.
Как стана не знам, но преди около година влязох във форма  Wink

# 40
  • Мнения: 15
Всичко е много индивидуално. Аз със първото дете бях с 25 кг отгоре и ги свалих за 1 година. Със второто 13 кг и пак ги свалих за 1 година. Имай предвид, че килограмите се качват на теб, а не на детето, така че ако ме питаш мен внимавай и не е вярно това което казват, че трябва да ядеш за двама

# 41
  • Мнения: 646
Всичко е много индивидуално. Аз със първото дете бях с 25 кг отгоре и ги свалих за 1 година. Със второто 13 кг и пак ги свалих за 1 година. Имай предвид, че килограмите се качват на теб, а не на детето, така че ако ме питаш мен внимавай и не е вярно това което казват, че трябва да ядеш за двама

Наистина не е вярно,че трябва да се яде като за двама,яжте толкова колкото ви се яде и това което ви се яде.Както бях писала по нагоре първите 7месеца ядях всичко което ми се хапваше и качих само 5кг. а в 8 и 9месец бях само на плодове и зеленчуци(просто защото друго не ми се ядеше) и качих 25кг. ooooh! ,но всичко беше задържане на течности.Така че и не яденето също не означава, че няма да качите килограми.

# 42
  • Мнения: 403
То това твърдение е направо непоносимо дразнещо "Ядеш за двама" и то много често срещано е татковците да мрънкат за храненето и въобще не се замислят, че бебето си взима каквото му е необходимо. Има майки, които до към 5-тия 6-тия месец не хапват нищо и пак раждат здрави и големи деца, ама върви обяснявай, че не е необходимо постоянно да се яде...

# 43
  • София
  • Мнения: 233
То това твърдение е направо непоносимо дразнещо "Ядеш за двама" и то много често срещано е татковците да мрънкат за храненето и въобще не се замислят, че бебето си взима каквото му е необходимо. Има майки, които до към 5-тия 6-тия месец не хапват нищо и пак раждат здрави и големи деца, ама върви обяснявай, че не е необходимо постоянно да се яде...
Факт! И ако не ме лъже паметта, изследван от лекарите при "военните" бебета: оказало, че независимо, че майките не се хранят достатъчно, това не се е отразило на теглото и правилното развитие на бебетата.
Което, разбира се, по никакъв начин не означава, че бъдещите майки трябва да се "поддържат" недохранени и изпосталяли  Laughing

# 44
  • Мнения: 403
То това твърдение е направо непоносимо дразнещо "Ядеш за двама" и то много често срещано е татковците да мрънкат за храненето и въобще не се замислят, че бебето си взима каквото му е необходимо. Има майки, които до към 5-тия 6-тия месец не хапват нищо и пак раждат здрави и големи деца, ама върви обяснявай, че не е необходимо постоянно да се яде...
Факт! И ако не ме лъже паметта, изследван от лекарите при "военните" бебета: оказало, че независимо, че майките не се хранят достатъчно, това не се е отразило на теглото и правилното развитие на бебетата.
Което, разбира се, по никакъв начин не означава, че бъдещите майки трябва да се "поддържат" недохранени и изпосталяли  Laughing

аз че като не съм бременна не се "поддържам" недохранена, а какво ли остава като съм бременна  Embarassed Laughing

Общи условия

Активация на акаунт