Килограми по време на бременност

  • 28 215
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Яж всичко, което ти се яде.
Просто не яж за двама.

За протокола аз качих към 14-15кг някъде... честно казано дори не помня точно, това не ми беше приоритет. Още в болницата около раждането и трите дни престой там се разделих с 10кг.
Кърмих 7 мес, през което време тези 4-5 кила отгоре си ги влачех. Около три месеца след като спрях да кърмя /значи 10 мес след раждането/ си тежах колкото и преди да забременея. Не съм пазила специални диети, просто ядях по-малко.

# 16
  • Мнения: 3 248
Сега е важно да си гледаш бебчето, което расте в теб. Храни се здравословно, но яж всичко, което ти се дояжда. Не прекалявай чак толкова с количествата.

Аз качих около 14 кг като половината оставих в болницата.

# 17
  • Мнения: 103
Качвам между 15 и 17 кг всяка бременност. Това обаче не е толкова съществено. Важно е детето да е добре!
Не е нужно и да се тъпчеш като невиждала, защото бебето не е прасе, нито пък ти!
След като родих, установих, че в края на бременността съм изяждала 3пъти повече храна.  Shocked, а не ми са струваше толкова много. Какво остава за жените, които наддават с по 30кг и отгоре Laughing

# 18
  • Мнения: 3 932
15-16кг качих и при двете mи бреmености, но започнах да наддаваm след 5-а mесец. После докато кърmих си регулирах теглото, но като спрях стрелката пак заби нагоре. Сега се диетизираm...

# 19
  • София
  • Мнения: 357
Хапвай си всичко, което ти се иска, но без да се тъпчеш само защото си имаш оправдание, че си бременна Mr. Green
Аз качих 16 кг и успях за около 7 - 8 месеца след раждането да си възстановя старите килограми.

# 20
  • Мнения: 11
Както всички казват,и аз ще го кажа:Индивидуално!
Аз качих 14кг. оставих около 6-7кг. в болницата.Ядях повече колкото  през бремеността,на 2-ят мес.след. раждането си бях с моите килограми с които забременях.1г. и 10м. кърмех,след това отслабнах още.Сега съм по слаба от преди да забременявам.

# 21
  • Мнения: 11 844
Яж всичко, което ти се яде.
Просто не яж за двама
.
........
Ето това е най-важното Peace. А аз ядях не за двама, а за трима Embarassed Sick, особено като спрях цигарите от раз...резултата на финала беше +28кг  doh. От родилния излязох с -12кг и сега близо три години по-късно имам да смъквам още 8кг Rolling Eyes. Но това с отслабването е до организъм и моментното му състояние(по точно хормонално), преди да забременея под влияние на стрес (примерно сесия) за месец смъквах по 4 кг, след като родих стресът хич не ми беше малко напротив....но първата година не мръднах, даже качих още 3кг #Cussing out.

# 22
  • Мнения: 56
По-добре е да избягваш големи количества сладкиши, от тях много качих втората си бременност над 17, незнам точно и не ме вълнуваше. Но гледай да си хапваш това което ти се яде(полезни храни, не fast food), организмът ти показва от какво имаш нужда. Например в момента съм на период в който много ми се яде чушки със сирене, мога да ги ям от сутрин до вечер.

# 23
  • На топло...
  • Мнения: 584
Първата бременност - 22, родих зимата.
Втората - 11, родих лятото.
И двата пъти след раждането бях с по 6 кг. по-лека.
Но втората бременност ме научи кои неща не ми понасят като комбинации, беше ми лошо от разни храни, което през лятото тотално ме довършваше, така че не ги ядях изобщо (през първата също, но студеното време не влошаваше положението).
Кърменето при мен също е фактор  за качване на килца.

# 24
  • Мнения: 27 524
Аз като любител на тестените неща се бях метнала на кифли и банички и вдигнах захар. Сложиха ме строга диета и в резултат на това качих само 6кг по време на бременността.  Blush

# 25
  • Мнения: 324
С първата си бременност качих 20 кг.
Хранех се изключително НЕздравословно, чак ме е срам да споделя подробности  Blush

С появата на новото човече дойде и по-голямата отговорност към.... всичко, включително и към храненето. Сега се храня доста по-здравословно.
До момента съм качила 12-13кг. Имам още месец, но до 20 едва ли ще стигна  Rolling Eyes


Блонди, позволявам си да ти позавиждам за твоите 6кг. -  благородно, рабира се  Hug

# 26
  • Мнения: 56
След втората ми бременност, през която качих около 17 кг, сега през света много бих искала да кача по- малко. Казват че разделното хранене по време на бременност е изключително важно, но е трудно за изпълнение. А много ми се иска да огранича сладкото.

# 27
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
С каката не хапвах много и дигнах 11кг до края на бременността. Сега с второто хапвах на поразия и каквото видя. Качих 15кг. Не е голяма разликата. Мисля, че зависи от човека и от структурата му. Пък и най-добре ще е за детето да си хапваш, пък после ще му мислиш...  Peace Mr. Green Mr. Green

# 28
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен:)през първата бременност бях качила само 6 кг и почти не ми личеше,но сега през втората до 5-тия месец,в който съм в момента само до сега съм качила 10кг,но важното е всичко да е наред и бебетата да се родят живи и здрави,пък после ще му мислиме за кг newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 23 097
Мога да ти дам най-общ съвет - не яж като за двама, нито се успокоявай с мисълта, че си бременна и сега ти е паднало да изядеш всичката храна на света.
Аз все още се боря с килограмите, но съм твърдо решена да спечеля битката.

Общи условия

Активация на акаунт