Нормално ли е това за новородено?

  • 3 378
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Радвай се,че има периоди на часове спане,защото моят син,дори като новороден не спеше непробудно повече от 1ч.

И ние бяхме така, аха заспи и я почнат колики или този рефлекс дето разперва ръчички внезапно и се будеше.
И сега не спи непробудно ни нощем, ни денем...

# 16
  • Мнения: 386
Здравей,
съвсем нормално е.И синът ми беше така в началото.Всъщност за да не се притесняваш за всяко нещо си повтаряй, че бебенцата знаят най-добре какво е добре за тях.Ако будува - значи така иска, ако спи повече - значи има нужда да спинка повече и това е   bouquet
Детенцето ти ще те води най-добре, то ще ти е ориентир  Hug

# 17
  • Мнения: 48
Благодаря ви майчета за отговорите. Още сме "пресни" родители и се тревожим за всичко. С времето ще се поотпуснем. Благодаря ви още веднъж.   bouquet

# 18
  • Мнения: 9
не се притеснявай нормално е,и ние бяхме така,но с времето сам започна да си спинка нормално,под нормално имам предвид сутрин 30 мин. следобяд 3 часа и привечер 30 мин.,така сме от  6-ти месец някаде,преди това бяхме като вас  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 275
И аз да повторя- напълно нормално е.
Сънят е индивидуален за всяко бебе.
Хубаво е, че въпреки коликите детето спи по 4 часа. Peace

# 20
  • Мнения: 138
Благодаря ви майчета за отговорите. Още сме "пресни" родители и се тревожим за всичко. С времето ще се поотпуснем. Благодаря ви още веднъж.   bouquet
Всички сме така. Ще влезете в ритъм, важното е да сте спокойни, бебоците усещат неспокойствието на родителите  Peace
Успех!

# 21
  • Мнения: 107
Разбира се,че е съвсем в реда на нещата.
Бебетата са различни.
Например моя син постоянно спеше седеше буден едва 15 мин до 30 мин. И вече на два месеца ококори яко очите и седя буден 4 часа  #Crazy

# 22
  • Мнения: 378
И моят палавник в началото само придремваше за 10-15, максимум 20 минути и реееввв. Все на ръце и нищо не можех да си свърша Tired Ама като се излъжеше да заспиии, кеф... кеф... Това ставаше обикновено само след банята, но никой не му беше обяснил, че през нощта се спи и като се събудеше в 2-3 наспал се... Tired
Това до около месец и половина някъде.

# 23
  • Мнения: 48
Нормално е ! Simple Smile Няма място за тревога, всяко бебче е различно. Аз това малко късно го разбрах, в началото и моят бебчо спеше много малко... а околните все ме питаха "Колко спи Ивчо?" и аз като кажех "Ами почти не спи" и ме гледаха ей така  Shocked Shocked Shocked и аз се шашках. После разбрах, че както за това, така и за много други неща няма точни критерии и няма защо да го мисля толкова и да се тревожа. Просто се нагаждаш към бебчето си и това е.   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 231
Моята стои будна от 6-7 вечерта до 12.00. Пробвах всичко, ама това си е. На коликите го отдавам при нас, наистина много и къркорят червата и се свива. После в 12, просто вече не може да издържа, очите и са адски червени и след 2-3 часовво цицане на почивки най-накрая се "отрошва" и заспива.

Не се притеснявай, всички бебета имат различен ритъм на сън и бодуване първите няколко месеца. (при каката до 6м)

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нормално е, достатъчно ти е трудно в момента, не се тревожи за излишни неща Hug
Има деца, които спят по-малко от написаното по книгите или в сравнение с тези на приятели и съседи.
След като бебето яде нормално, спокойно е и се развива добре - значи няма проблем Peace

# 26
  • Мнения: 3 647
Happyy, направо ти завидях, че бебто ти спи по 4 часа понякога. Първия месец  Филип и  нощно време  трудно правеше 4 часа.  През деня по  30мин до  1 час а два беше  лукс. Не се тревожи излишно.  Hug Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 48
Здравейте отново. Не исках да отварям нова тема и пиша тук. Въпросът ми е за коликите. Как минаха при вас? При нас е кошмар. Бебка плаче неутешимо доста време. Притеснихме се тази вечер с таткото. Направо ми хрумна да тръгваме към болница. Сега затихна и спинка - докога ли? Как е при вас? Нормално ли е да плаче така неутешимо и то дълго време - 2-3 часа?

# 28
  • Мнения: 3 647
Happyy , коликите при всяко бебе са различно силни. Ние давахме на Филип  първо  инфакол, но когато не помагаше  се принудихме да  минем  на  колиеф ( към 30 лева е опаковката).
На Филип коликите  му спряха към 3тия месец.  Hug Hug

# 29
  • Мнения: 2 196
Нашите колики минаха доста леко(ако е имал въобще де newsm78)На пръсти се броят пътите,в които е плакал от колики,но аз давах Еспумизан превантивно.Дано намерите капките,които ще ви облекчават и дано скоро отминат.
А за спането-бебчо отначало май спеше по-малко отколкото сега newsm78

Общи условия

Активация на акаунт