Прави ли някой ин витро в Селена? 2

  • 46 612
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 693
момичета взеха ми кръв,и ми казаха че от утре ще започнем. Hug Hug Hug

# 226
  • Мнения: 975
Камиииии Hug,много се радвам .Късмет миличка,този път ще успееш.
Ния ,за стимулациите знам че се преглежда в събота и неделя,ама за рутинен преглед незнам .Обади се на регистратурата и попитай ,кажи за коя дата искаш .
dreaming,за имунологичните съм сигурна че ги правят в клиниката,за генетичните предполагам че също.Обади се на този телефон и поискай инфо 032 64 80 20.
Белоснежка,как върви стимулацията,сигурно си към края вече?
Гига,а ти кога започваш?

# 227
  • Мнения: 336
Ками късмет Praynig
Пантерка как си? Hug

# 228
  • Мнения: 285

Гига,а ти кога започваш?
Миличка, чакам си МЦ и стартираме. Тук до няколко дни.
При теб как е? Какво е чувството да си в 3 месец? Hug

# 229
  • Мнения: 693
дали ще съм с други стимулиращи лекарства,първия път бях на пурегон?а той много късно ми подейства.дали ще се включи гонала в сила.нямам търпение момичета толкова време вече мина,Пантерка ти как си съкровище?

# 230
  • Мнения: 213
Здравейте,мили момичета много ми е гадно.Изследванията изобщо не ми са добре.Имам токсоплазмоза и висока захар.Много ви моля кажете ми нещо за токсоплазмозата,много ли е опасна?Иначе бебчо е много добре.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 4 152
violetka_1976 само се успокой. Нито едното от двете не е толкова страшно. Кой показател на токсоплазмозата ти е положителен? Ако е IgG, това означава, че някога си боледувала и сега имаш антитела. Ако е IgM това е признак за настояща инфекция, която трябва да се лекува. Аз също си изкарах ума с токсоплазмозата, но се оказа, че е имам антитела. Избягвайте консумацията на сурови колбаси и филета по време на бременността. Като се консултирах с паразитолог по този въпрос, доц. Андреева ми каза, че при спазване на необходимата хигиена е почти невъзможно да се заразим с токсоплазмоза при контакт с котка, но при недобре топлинно обработени месни продукти е възможно. Относно кръвната захар, тя се прави на гладно сутрин. Ако си спазила това изискване и е висока може би трябва да я повториш, защото може да е моментно състояние.  Peace

# 232
  • Мнения: 213
razel_ dazel,и благодаря за бързия отговор,но проблема е че IgM ми е повишен, Минев ми каза че ми няма нищо а другия лекар че е опасно,сега в събота ще съм при Минев и ще видим какво ще правим.А за захарта е правих сутрин на гладно,после на обяд и следобед.Сутринта ми беше 6.6 на обяд 8.6 а следобед 10.6.В петък ще ходя пак и ендокринолога ми каза да дам първо кръв и после да пия глюкоза и след 2 часа пак да дам кръв и после ще видим какво ще правим и ми каза че съм предлазположена към диабет.

# 233
  • Мнения: 336
Здравей Виолетка, аз не съм компетентна по питането ти, но съм на мнение, че трябва да не се шашкаш толкова. Браво на razel_dazel за бързия и адекватен отговор. Желая ти късмет и дано няма нищо лошо.  bouquet

# 234
  • Мнения: 558
Ками, успешен старт и щастлив финал ти желая.
Виолетка, миличка, нищо не е толкова фатално и ще му се намери лечението, не се притеснявай. От това, което си писала, разбирам че те пращат за глюкозотолерантен тест, мен също ме караха да го направя преди 3 години, но така и не го направих. Но аз съм си на лекарства за захарта и сега я следя всеки ден, от както почнахме стимулацията. Сега стойностите ми са в норма, но при настъпване на бременност и евентуалното спиране на лекарствата сигурно и аз ще съм с твоите стойности,та дано да не се налага лечение с инсулин.

На мен днес вече ми е 7 ден от стимулацията, почти към края, понеже доктора беше казал че ще продължи 8-9 дни, в зависимост от развитието на нещата, от вчера вече ми включиха и Цитротайд, вече се настройвам за пункция, може би към неделя или понеделник.

# 235
  • Мнения: 97
Здравейте , момичета аз също имам котка. Гледаме я като писано яйце. Тя не излиза на вън. Ако излезе на терасата и я наблюдаваме. Мишки до сега не е виждала, само под формата на играчки Simple Smile. Не я храним с никаква сурова храна, обезпаразитяваме си я, има и ваксини. Преди да я вземем говорихме с ветеринарната и тя също така ми обясни, че с токсопламоза може да се заразиш и по улицата като вървиш. Ако имаш животно в къщи е задължително да има висока хигиена. Аз не съм се изследвала, но при положение, че имам  EFN от първия опит,мисля да си пусна едно изследване преди ЗЕТ.На доктора не съм му казала, че имам котка. Може би той щеше да изиска тези изследвания. Не съм и имала някакви оплаквания, аз не обичам месо. Хайде късмет на всички от все сърце, бъдете ми здравички!

# 236
  • Мнения: 975
Виолетка,хайде не се тревожи.Щом сте я открили ще вземете мерки ,по лошо е ако не сте знаели и тя си се развива.А захарта дали не се увеличва по време на бременност  newsm78,ако си предразположен към диабет де?Сега трябва да си спокойна .
Ана,и аз се замислих дали да се изследвам и аз  Rolling Eyes,,в село имаме котки с които съм си играла ,даже не са обезпаразитявани?
Ками,включи се да пишеш как мина боцкането днес ,с какво ?
Белоснежка Hug,вече си към финала ,успешен дано е .

# 237
  • Мнения: 222
Здравейте момичета,
Съжалявам, че не съм се включвала скоро. Пожелавам късмет на всяка от вас, а на тези с малките проблеми им пожелавам бързо да отминат и да ги забравят!  Hug Hug Hug
Аз искам да ви се похваля с две тупкащи сърчица, още преди 2 седмици, но не знам защо чак сега пиша, странна работа  Wink
Иначе ви следя от близо и се вълнувам с всяка една ваша съдба!

Много ви прегръщам и до скоро, чакам хубави новини!

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 4 152
violetka_1976 обременяването с глюкоза е много натоварващо организма. Моята кума е клиничен лаборант и тя не го препоръчва изобщо за бременни. Повтори пак кръвната захар. Ако трябва повтори и двете изследвания в друга лаборатория. Не знам какво да те посъветвам, но колкото и да е трудно опитай се да се успокоиш, защото кръвна захар може да се повиши и при прекомерен стрес.
Тayrissima  супер  Hug

Момичета не се шашкайте. Аз обожавам котки, дори точно преди да разбера, че съм бременна половин час си играх с една страшно любвеобвилна улична котка. И понеже аз правих един друг тест, който позитивира положителен резултат и докато станат другите уточняващите изследвания и аз здраво се бях притеснила, но всичко минава и се забравя, но на момента изглежда много страшно.  Късмет и успех на всички.  supermama

# 239
  • Мнения: 693
здр,момичета сега се прибирам от селена,днес ми правиха пункция на остатъчен фоликул 32мм беше,иначе нямаше как да започна стимулацията,а след пункцията започнах с гонал300.непредвидено беше но няма начин,доста се стреснах защо не е излязъл,но това е важното е че започнахме. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт