Присъствие на таткото при планирано секцио

  • 2 845
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
И тук е с параван и аз не съм си гледала операцията Wink,но ако се поизправи човек едва ли остава скрита цялата картинка.
При нас така или иначе след като измиха, срешиха и ми показаха бебето,след това веднага го показаха и на бащата/че и мен даже на количката-легло mrgreen:/,та съвсем не виждам смисъл от подобно присъствие.Предпочитам добре да се концентрирам и да слушам лекарите.Но пък всеки има различни нужди.Аз затова не обичам подобни теми,защото при всеки е различно и не може да се даде еднозначен отговор.

# 16
  • Мнения: 1 298
desssika , ужасно съм далече от идеята да се заяждам.
В крайна сметка, всеки преценя за себе си и прави това с което се чувства комфортно.

Провокира ме единствено категоричността ти по отношение на присъствалите татковци и липсата им на желание. Малко като "ти може да си бил там, ама на мен ми казаха".
Както и да е - спирам до тук.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 980
мнението ми е,че ако искате мъжете ви трайно да загубят желание  за секс,нека дойдат да ви подкрепят на раждането

Това е най-смешното изказване по въпроса, което съм чела от доста време насам.

Мъжът ми дойде и ме подкрепя по време на 30-часово предизвикано раждане, завършило със спешно секцио, и след това спа на дивана в болничната стая три дни, докато ни изписаха. Беше при мен и докато повръщах от контракциите, и докато ме рязаха, и когато станах за първи път и облях целия под с кръв, и когато колабирах на втория ден. Не се е отразило по никакъв начин на желанието му за секс, нито на отношенията ни. Всъщност на отношенията ни може би - станахме още по-близки, след като минахме през това, той се отнася с още повече нежност и загриженост към мен, а аз се осланям на него много повече, отколкото преди.

Това от личен опит, щото виждам, че твоят не е такъв.

Има разлика между начина, по който един медицински работник усеща и се отнася към пациента на операционната маса (вътрешности, течности, и прочие) и начина, по който го вижда най-близкият му човек, който просто се моли всичко това да завърши добре.

Тук се разрешава присъствието на бащи и други членове на семейството именно защото статистически се е видяло, че това присъствие успокоява родилката и укрепва връзката между родителите, и родителите и детето.

Не се съмнявам, че има хора, за които сексът е свързан единствено със стерилност, копринени чаршафи, дантелено бельо и скъпи парфюми,  но има и такива, за които това е проявление на естествено физическо влечение, което се подсилва от съвместен опит, особено травматичен. Моят мъж е от вторите, явно.

# 18
  • Мнения: 186
Все пак да подсетя ,че темата не е за мнения "трябва" или НЕ,питах коя от вас е раждала скоро в МД с тази опция,и колко е струвала.

# 19
  • Мнения: 2 980
Ами значи си пуснала темата в грешния подфорум. Ето сайта на Майчин дом, има телефон за справки по приема, обади се и питай за текущия ценоразпис http://www.maichindom.com/bg/hospitalization/. Или питай в Здравния форум, има куп теми специално за Майчин дом, съвсем актуални.

# 20
  • Мнения: 52
Моят мъж също изяви огромно и категорично желание да присъства на плановото ми секцио. От една страна бях изненадана- не очаквах, защото мислех, че за него ще е стрес. Но от друга се зарадвах, защото разбрах, че иска да преживее с мен и детето ни този толкова важен момент. Въобще не смятам, че това ще повлияе на сексуалното му желание или нещо подобно, но въпреки всичко не мисля да му позволявам да гледа как ме режат, а и той самият сигурно ще го пропусне. Но като цяло мисля, че нещата биха се получили както ianajar казва - т.е. това би ни сближило още повече!  Party

Общи условия

Активация на акаунт