Присъствие на таткото при планирано секцио

  • 2 847
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 186
Искам да попитам,има ли мами при които татковците са присъствали по време на планово секцио.Става въпрос за Майчин дом,намерих теми но са от 2006 и са архивирани,иска ми се по прясна информация. Дават ли да присъства таткото на секцио и заплаща ли се?Колко?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Мъжът ми присъства на раждането на сина ни - през 2006 г. В Окръжна болница обаче.
Не сме плащали нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Най-добре е да си питаш в самата болница. Май не във всяка може. А и доколкото знам се плаща тази екстра...

# 3
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 123
Аз раждах с планово секцио и при нас я имаше тази опция,срещу заплащане.Ние не се възползвахме. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Също съм раждала със секцио.Имаше в Тина Киркова възможност срещу заплащане присъствието на бащата.Мъжът ми не пожела и след това си дадох сметка,че е много по-добре.Нямаше никакъв смисъл от присъствието му да гледа на живо коремна операция/която и без него си мина весело и забавно Mr. Green/.При естествено раждане има нужда от психологическа подкрепа,но за секцио според мен-не.

# 5
  • Мнения: 147
И аз съм на мнение,че е излишен ужас за странични хора(особено близки) да гледат такава операция.Освен ако не е медицинско лице,за останалите хора си е доста неприятна гледка...не знам дали въобще има романтика в това да те режат и да дърпат из кървищата бебето от теб,което доколкото съм виждала(присъствала съм 2 пъти на секцио) не проплаква веднага,а го поемат акушерки,за да прочистят с едни тръбички големите дихателни пътища(нещо такова)...
А дори за естественото раждане..мнението ми е,че ако искате мъжете ви трайно да загубят желание  за секс,нека дойдат да ви подкрепят на раждането  Laughing
Но все пак,всеки вижда различно нещата и си  избира за себе си:)

# 6
  • Мнения: 1 298
desssika , доста категорично твърдиш неща,които не познаваш?
От къде знаеш, че мъж присъствал на раждането на детето си, е загубил желание? newsm78

Моят не е  Mr. Green Около мен, всички мъже са присъствали и те не са.
А познавам и доста били на секциото. Ако бащата не иска - няма да види нищо от операцията.
Е, някои са любопитни и хвърлят по едно око. Laughing

# 7
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 123
Е,хайде сега.Той бащата си седи до главата на майката,не гледа в ръцете на лекарите.Сяда на едно столче до главата на жена си и вижда точно толкова,колкото и тя.Нека не плашим хората.  Wink
Колкото до твърдението,че бебето не изплаква веднага,мога от личен опит да го оборя-бебето ми изплака веднага,когато го извадиха. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Моят мъж пък не беше до главата ми, а точно до краката ми. Фронтално срещу разреза и не само е гледал как се ражда синът ни, а и снимаше с камера.
Това е негово лично решение и нямах нищо против - даже обратното. Детето е създадено от двама, няма защо да не присъства. А и аз лично не смятам, че раждането трябва да е романтично. Раждането си е раждане, то е част от живота, а щом мъжът ми е част от този мой живот, при желание от негова страна, не бих му спестила тези гледки. Все пак аз ги преживявам, а той само гледа  Mr. Green

Разбира се моят мъж е пич, а и в професията му са се случвали далеч по неприятни гледки от един 10-сантиметров разрез в корема на жена му.  Wink

# 9
  • Мнения: 147
desssika , доста категорично твърдиш неща,които не познаваш?
От къде знаеш, че мъж присъствал на раждането на детето си, е загубил желание? newsm78
Да,права си,не ги познавам,няма и да разбера от първо лице.Информацията ми е статистическа така да се каже  Wink И става дума за естествено раждане.
Иначе за секциото,нямах представа,че е въпрос на желание дали мъжът ще гледа операцията,тези на които съм присъствала се виждаха супер отвсякъде (бяхме 20 човека студенти и екип от 5-6 човека в операционна не от най-широките).За повечето хора  си е доста стрес да НАБЛЮДАВАШ операция,ако участваш в нея(ти си на масата) е доста по-различно.Но все пак евала на такива хладнокръвни мъже като на nana77.
Това си беше моето мнение.Не бих разрешила мъжа ми да гледа,може да е нашето дете,но "вътрешностите" са си мои,не бих искала близки да ме виждат в тази светлина.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 197
в контекста на темата попаднах на прекрасни фотографии от родилна зала и дори от секцио, незабравими мигове - ваденето да детето, първата целувка от мама ... всичко по невероятно естетичен начин поднесено разбира се Peace и се размечтах ... бях се уговорила с една дружка да я снимам, но тя роди много набързо и изпуснахме мига Rolling Eyes сега много ми се иска , но когато си на масата разпнат няма как Crazy Tired Close мъжчето едва ли ще се навие, а и не знам дали въобще е възможно като опция Whistling с доктора на приятелката бяхме говорили, но ....

# 11
  • Мнения: 1 298
Десика, ако инфото ти е статистическо, значи познаваш доста мъже, присъствали и споделили ти след това? Или как? Някъде да си прочела подобна статистика, хич не ми се вярва.

Виж статистика колко присъстват може да се намери. В Западния свят сигурно са 90%.
Нали не мислиш, че хората тук забравят за секса след раждането.

atadar , първите мигове са незабравими. Момента на отдъхване, че е свършило,
очакването, да го вземеш веднага на ръце. За нас с мъжа ми беше( и двата пъти) много емоционално.

# 12
  • Мнения: 147
"статистическа така да се каже" означава че моята информация е от същото място като твоята.Споделяли са ми мои близки и съм си извадила заключение.
И не,не мисля че се забравя секса след раждане,просто доста мъже са доста по-чувствителни,отколкото  се предполага и си създават асоциации,които затрудняват нещата за някакъв период.Както и да е,не виждам защо трябва да се оправдавам за мнението си???Почна да прилича на заяждане.Така ги виждам аз нещата,а ти ако искаш си криви душата че не е стрес да гледаш разрези,кръв и болка в любимия човек....Така като чета във форума не са чак толкова много присъствалите мъже.Виждам,че има и жени,на които това им се струва добра идея.
За трети път казвам всеки си има мнение.

# 13
  • Мнения: 103
Винаги питам съпруга си, той ми отказва и аз не настоявам повече! Това е негово право, а не задължение. Някои бащи имат огромно желание да присъстват. Важното е всички да го искат! И майката и бащата!

# 14
  • Мнения: 3 932
Интересно, тук в Канада слагат едно параванче, така че дори и mъжът да присъства на раждането със секцио, седи до главата на родилката, но докато не извадят бебето няmа видиmост къm операцията и екшъна, който се развива таm...

# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
И тук е с параван и аз не съм си гледала операцията Wink,но ако се поизправи човек едва ли остава скрита цялата картинка.
При нас така или иначе след като измиха, срешиха и ми показаха бебето,след това веднага го показаха и на бащата/че и мен даже на количката-легло mrgreen:/,та съвсем не виждам смисъл от подобно присъствие.Предпочитам добре да се концентрирам и да слушам лекарите.Но пък всеки има различни нужди.Аз затова не обичам подобни теми,защото при всеки е различно и не може да се даде еднозначен отговор.

# 16
  • Мнения: 1 298
desssika , ужасно съм далече от идеята да се заяждам.
В крайна сметка, всеки преценя за себе си и прави това с което се чувства комфортно.

Провокира ме единствено категоричността ти по отношение на присъствалите татковци и липсата им на желание. Малко като "ти може да си бил там, ама на мен ми казаха".
Както и да е - спирам до тук.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 988
мнението ми е,че ако искате мъжете ви трайно да загубят желание  за секс,нека дойдат да ви подкрепят на раждането

Това е най-смешното изказване по въпроса, което съм чела от доста време насам.

Мъжът ми дойде и ме подкрепя по време на 30-часово предизвикано раждане, завършило със спешно секцио, и след това спа на дивана в болничната стая три дни, докато ни изписаха. Беше при мен и докато повръщах от контракциите, и докато ме рязаха, и когато станах за първи път и облях целия под с кръв, и когато колабирах на втория ден. Не се е отразило по никакъв начин на желанието му за секс, нито на отношенията ни. Всъщност на отношенията ни може би - станахме още по-близки, след като минахме през това, той се отнася с още повече нежност и загриженост към мен, а аз се осланям на него много повече, отколкото преди.

Това от личен опит, щото виждам, че твоят не е такъв.

Има разлика между начина, по който един медицински работник усеща и се отнася към пациента на операционната маса (вътрешности, течности, и прочие) и начина, по който го вижда най-близкият му човек, който просто се моли всичко това да завърши добре.

Тук се разрешава присъствието на бащи и други членове на семейството именно защото статистически се е видяло, че това присъствие успокоява родилката и укрепва връзката между родителите, и родителите и детето.

Не се съмнявам, че има хора, за които сексът е свързан единствено със стерилност, копринени чаршафи, дантелено бельо и скъпи парфюми,  но има и такива, за които това е проявление на естествено физическо влечение, което се подсилва от съвместен опит, особено травматичен. Моят мъж е от вторите, явно.

# 18
  • Мнения: 186
Все пак да подсетя ,че темата не е за мнения "трябва" или НЕ,питах коя от вас е раждала скоро в МД с тази опция,и колко е струвала.

# 19
  • Мнения: 2 988
Ами значи си пуснала темата в грешния подфорум. Ето сайта на Майчин дом, има телефон за справки по приема, обади се и питай за текущия ценоразпис http://www.maichindom.com/bg/hospitalization/. Или питай в Здравния форум, има куп теми специално за Майчин дом, съвсем актуални.

# 20
  • Мнения: 52
Моят мъж също изяви огромно и категорично желание да присъства на плановото ми секцио. От една страна бях изненадана- не очаквах, защото мислех, че за него ще е стрес. Но от друга се зарадвах, защото разбрах, че иска да преживее с мен и детето ни този толкова важен момент. Въобще не смятам, че това ще повлияе на сексуалното му желание или нещо подобно, но въпреки всичко не мисля да му позволявам да гледа как ме режат, а и той самият сигурно ще го пропусне. Но като цяло мисля, че нещата биха се получили както ianajar казва - т.е. това би ни сближило още повече!  Party

Общи условия

Активация на акаунт