Първи сняг дойде, отмина, крачи смело ЯНУАРСКАТА дружина - 23

  • 31 022
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 187
Добро утро!

Бубе, какъв е този жираф?

И мен ме интересува за изварата. Извара си правя сама, взимаме домашно прясно мляко от комшии, когато ходим на вилата. По този повод да питам, беше коментирано, но не помня, давате ли домашно кисело мляко (квасено от домашно прясно мляко). Не е ли с много висока масленост. Досега съм давала на Калина само да опитва, притеснявам се да не са много мазни за нея?!

Тази сутрин дадох попара за първи път и тя яде та ушите й пукаха! Почти не сука след това  Grinning

По повод проявата на агресия у децата искам да разкажа какво преживях с голямата си дъщеря. Няма връзка, но се сетих. Когато стана на около 1,5 г. започна както си играе с децата да ходи и да ги бута. Нямаше начин да остане право дете около нея. Не свалях поглед и не се отлепях от нея за да я хвана навреме. В нашето семейство никога не се е упражнявало насилие, никога не съм посягала на децата си. Нямаше откъде да го види около нея - познати, роднини, не ходеше на ясла... След като това продължи да се случва, дори започна да се задълбочава, спрях да ходя на обичайните места за разходка. Излизах рано сутрин и като започнеше да се пълни градинката, се прибирах. Кошмарно беше! Добре, че предстоеше лято - морета, пътувания, вили и т.н. и рядко си бяхме в София. По едно време ми направи впечатление какво прави вкъщи - събира всичките си играчки, реди ги в кръг около нея и тя започва нещо да им нарежда и говори. По-късно, когато тръгна на ясла, същото сподели и госпожата, прави така, но вече с децата. Подрежда ги седнали около нея и се прави на учителка. И до ден днешен това й е мечтата - да стане детска учителка. Ми то детето ги подреждало, а що срам брах по площадките.

# 46
  • София
  • Мнения: 311
Добро утро на всички!
Боян не желае да яде попара и това си е. До извара не съм стигнала.
Жирафът му е любимо занимание, преди няколко седмици го извадих и веднага схвана за какво става дума. Това е единственото нещо дотук, което прави по-лесно и рано от кака си. Не знам момченцата ли са по-....несхватливи или му обръщам по-малко внимание.
Миимаа, представям си бъдещата учителка как ги е строявала на площадката:)
За агресията не знам - каката е в противоположна позиция - винаги е жертва на някое агресорче, включително и на брат си. Сигурно от радост, но щом я види се насочва към нея и я оскубва зверски. Тя милата само бяга от него. Представям си какви екшъни ще има след година, две.

# 47
  • Мнения: 493
Гласувахме цялото семейство - дружно  Mr. Green Това са ми първите избори (все нещо имаше да ми попречи да гласувам).  Надявам се да спечели този, който аз съм избрала (за президетн, местната власт е мани-бегай)  Whistling

# 48
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
мрм Влади не искаше да яде попара повече от месец - първите дни голям рев, само като я опита, после започна по 2-3 лъжици. Към края на 2-та седмица изяждаше попара с половин сухар и така около 40-я ден започна да я яде много! Сега слагам по 2 сухара и после даже давам десерт половин плодово пюре!

Мима http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Q2Uej_6_U9s … ;client=firefox-a

# 49
  • Мнения: 205
абе хора, вашите деца как го ядат този кус кус на Плазмон. Ужасен е, то аз не мога да го сдъвча, пък камо ли бебе на 9 месеца без зъб. Че не може и да се пасира, лепкаво е.

Сега съвсем се чудя какво да му давам за закуска след като взе да отказва попарата newsm78

на мен ми е по-важна местната власт, знаеш колко ми дреме на корубата кой ще е президент, който и да е освен да ходи по приеми и командировки друго не прави

# 50
  • Мнения: 58
Лукче, що така? Моя го яде,макар и по малко,не го насилвам. Пробвай малко повече да го свариш.
И за мен местната власт е по- важна. Президента е само лицето на България. По-нагоре от нас продавали гласуве,чух...

# 51
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Още не мога да стигна до урните да гласувам.Аз се чувствам длъжна да го направя,но ще да е по късно,че до сега готвих и чакам гости.
Борбата за президента е четирите квоти(поне толкова мисля ,че са) за висшия съдебен съвет,така че и тук трябва се внимава.

Бебеш,ужасна случка,то на човек вече да му се отще да излезе на вън.Направо не ми се мисли какво става с такива деца като пораснат големи.Но за мене е по страшно не когато си посягат на тази възраст(2-3г.) ,а когато  успяват да манипулират всички около тях.
Лукче ,може да не му хареса на човека кус-куса и те си имат вече предпочитания,ако зора е за сиренето,можеш да му го слагаш в зеленчуковото пюрето.

И да се похваля и аз ,че моята шушулка вече успешно ползва кукото,но трябва да съм плътно до нея защото като си свърши работата почва да бърка в него. Mr. Green
И да благодаря на всички,които споменаха козето сирене Hug не знам дали е от него но Нели си яде с голям кеф попарата.А и аз съм очарована от вкуса му

# 52
  • Мнения: 180
Мацки и тук ще пиша.
Ще се пробвам за колаж. Embarassed
изпращайте снимки на  elito82@abv.bg
Таз година ми е много трудно гласуването.Аз до урната ще стигна до 19ч.Но проблема е за кого да гласувам?!

# 53
  • Мнения: 6 441
Здравейте и от мен!  Hug

Еления, да прегледам и ще пратя снимка за колажа  Peace

Гласувахме дружно. То е ясно, че ще се краде, но поне да е по-малко. Да се надяваме.

Мария, много неприятно, дано намерите правилният начин да обясните на детето. Как може да има такива родители.  Tired

Бебеш, съгласна съм с писаното преди мен. Само да вметна, че насилие може да се види не само в семейството, но и по телевизията. Новините, филми.... Да не говорим, че все повече детски филмчета са пълни с насилие  ooooh!

Луук, защо не пробваш с обикновен кус-кус?
За извара - вземам наспина на Елена.
За закуска- освен попара може и овесени ядки, елда, макарони някакви, ако дъвчат вече и някаква филийка, топъл сандвич. Аз си изброявам, но Дани нищо от това не яде.Само банани и хляб. А що готвене му изготвих досега. А, и бисквитки всякакви вариации. Сега съм приготвила една каша, която не се одобри (както като всяка друга) да я правя на бисквитки.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Само запис за сега

# 55
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Лоок, аз го варя 4-5 мин и после го оставям заедно с водичката, която е остана вътре поне 15 мин. Кус-кус-а поема почти цялата остана вода и въобще не става жилав, слагам малко кафява захар и сирене.

И аз гласувах!

# 56
  • Мнения: 748
Честито на всички ходещи крачета  Heart Eyes С радост да припкат, където си пожелаят

От днешните избори, след случая с козата агитатор, това най-много ме впечатли: "Жалбите в община Несебър към 13,30 часа са 17. Има жалби срещу жени-членове от СИК, които са били с червен лак."

# 57
  • Мнения: 42
Аз кус куса го правя и с мляко, като го варя с него и става като мляко с ориз и ли ако съм го сварила само него го прибавям към млякото добавям малко захар оставям да заври само и го махам и става много вкусно.Правих и със сирене и масло и пак стана добре,Ава си хапва доста от кус куса харесва и.

# 58
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Аз още не съм гласувала,след малко ще ходя пак.Одеве бях с Нели и нямаше как да чакам.Секцията в която сме по адрес е секцията за всички инвалиди в града и става много бавно,а и няма как да мина с детето преди някой ,те там всичките са с предимство.

И исках да се оплача ,че Нели падна от една количка където се бута с крачета.И си зажули нослето и челцето,имаше и кръв.Направо ми омекнаха капачките,бях го забравила това чувство.Толкова виновна се чувствам,направо ми иде да си забия главата в стената. Cry

Криси с прясно мляко ли го правиш?Не са ли малки за него още?

# 59
  • Мнения: 42
Да с прясно мляко но го разреждам с вода.Педито каза че така може.

Общи условия

Активация на акаунт