Първи сняг дойде, отмина, крачи смело ЯНУАРСКАТА дружина - 23

  • 31 016
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 186
БубеHug     bouquet

Един страничен въпрос:ще гласувате ли утре? (за президент)
Разбира се!
И за кмет и за президент!
От както имам това право не съм пропускала избори!
Поне после ако нещо не ми харесва ще имам право да се оплаквам, защото според мен хора, които не гласуват го  губят, като не упражнят правото си на глас. (това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него, моля да няма обидени, защото сигурно от цялата събрана тук група има и не гласуващи).

Абсолютно съм съгласна.

mariyap, момичетата са казали всичко. Само ще добавя, че ако има и запис от охранителна камера ще съдя този мъж. Ние не удряме и шамар на децата си, няма да позволя възрастен непознат да го бие.

Здравейте. След като на 17 и изби първото зъбче , вече имаме и второ. А на 19 и се пуснахме и минахме коридора самички. Досега правеше крачка две но вече все по вече. И ние в отбора на проходилите Joy

И заваляха ходещи крачетааа!  newsm68

Бубе, дано бързо да преминете през този период.

# 31
  • Мнения: 6 441
Хайде и аз тук  Hug

# 32
  • Сандански
  • Мнения: 72
Момичета,пак да кажа - трогнахте ме с вниманието си!!!

Пдиректорката,учителите и охраната трябва да понесат наказанието си,в крайна сметка сме си поверили децата на тях.Още едно доказателство,че да си учител е призвание ,а не професия и повечето ни такива се разминават с това.

Тути горе-долу това е и моето виждане Peace
Мелона той се извини и на мене и на детето,но извинението не заличава случилото се.Е,все пак е нещо де.
Пепи все още обмисляме как да постъпим с ММ.И ние сме против насилието и такива изцепки ни идват в повече.Но със сигурност няма да оставя така нещата.

Спирам с проблема,че само оспамихме на Бубето хубавата темичка Hug
Бубе много гушки за малката буболечка Heart EyesИ Божидар от време на време е такъв(най вече 3 дни преди да избият зъбите),но ще мине(нали заради тази надежда още не сме изтрещяли Mr. Green).

За изборите - ВИНАГИ!Такова е самосъзнанието ми - ако не съм доволна от нещо поне да знам,че съм направила възможното да го променя Peace

Бебеш,Калифорния ами много хубави сънища сънувате Mr. GreenТова с китайчетата обаче обра точките Crazy
В този ред на мисли да се похваля,че днес бях отново на преглед - всичко ми е наред,цитонамазката е чиста,но цикъла този месец така и не ми идва Thinking(и определено не съм бременна).
Бебеш вие май бяхте от един град с Наска83,знаете ли нещо за нея?Тези дни нещо все се сещам за нея.
Хайде да изчезвам,че така ми се спи..........Лека и мека от мене!

# 33
# 34
  • Мнения: 119
Bebo, Адис - честити ви ходещи шушулки - Ивето и Вики, да са здрави и пъргави.
Много ми е сладко такива малки човечета щъпукащи  Hug
Нещо не ми се пише - уморена съм. Бубе и Рая е като Влади - само ме преследва и хленчи, и гризе кабелите, не спи и плаче, че и лека темп. има - нещо много необичайно за нея. Спа м/у нас, но много се върти и аз не съм спала почти. То място няма от нея и от котарака  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 493
Наска живее в Хасково, по скоро Димара може да я е чувала. И аз всеки ден си мисля за нея, тя по принцип ни чете, дано се включи.

# 36
  • София
  • Мнения: 311
Честити ходещи крачета, леко и безаварийно! Боян е още далече от този момент, от пълзенето също, но още не се притеснявам, че и кака му беше същата - на 11 месеца пропълзя и след седмица проходи.

МарияП, много гадна ситуация Sad. Но определено си мисля, че учителите и охраната са много виновни! Защо трябва родител да ходи да защитава детето си, което има и накакви проблеми от тормоз от една страна и как се допуска възрастен да бие деца от друга. И заради нечие бездействие накрая да пострада свястно и добро момче Sad.

За неспането - откакто започнах да оставям Боян на спалнята, а аз избягах в хола започна да се буди само веднъж към 5, отивам, кърмя,давам още 200 мл АМ и спим до 10 ч. Иначе беше станало нетърпимо - през 30 минути по цяла нощ търсеше да суче и да реве. Вода и биба не признава, затова започнах при всяко хленчене да тикам АМ и бързо ги разреди, докато остана 1-то будене. Така определено ни е по-добре. Иначе продължавам да го кърмя по няколко пъти на ден, той упорито не се отказва, въпреки АМ-то от 3-ия месец. Мисля да кърмя докато стане на 1 година, но да не се заричам, че не съм подозирала, че ще ми се падне такъв пристрастен смукач.

За утрешните избори - няма да гласувам, не от мързел, а като добре обмислена позиция - аз пък не искам да съм подпомогнала поредното фиаско и някой да ми тика в очите колко много доверие е спечелил с непрестанната си работа в името на народа. Всъщност ако ми дойде вдъхновение ще се включа за едно ново 20.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 979
Бебеш тъй като вече вече има една г-ца Мърморана /Пък и ти си г-жа/ трябва ника ти да е  Г-жа Мърморана Peace

# 38
  • Мнения: 493
Извинете, че дублирам постовете  Whistling

Да се оплача. Бяхме в един детски център (то е само един в града де  Mr. Green ), аз , Явор , мм и Тея и се забавлявахме Simple Smile)) Имаше и една момиченце на 2,5-3г. Голяма сладуранка, както и 2 момичета. Както си играхме с един конструктор момиченцето се пресегна и със всичка сила ощипа Тея. Съответно Тея нададе вик и заплака. Момичето / аниматорката/ започва да и обяснява, че не трябва така и т.н. и пита малката - защо я удари - "защото искам да плаче"  Shocked И съответно аниматорката пак обяснява, че не е правилно, че детето го боли и пита "нали няма да париш повече така", малката нищо не каза. Продължаваме да си играем, аз плетно до нея през цялото време, както и мм, аниматорката гледа да я държи далеч от Тея, занимава я. В един момент както беше на 2 метра от нас, направи една крачка, пресегна се и я удари с все сила през главата с юмрук. дори не можах да реагирам  Shocked Толкова самодоволно изглеждаше това дете... Разбира се излязох на вън да я успокоя, аниматорките извикаха майката и детето си тръгна, Като успокоих Тея влязохме пак и докато се обличахме и обувахме си говорехме с момичетата и те споделиха, че това не е първия случай с това дете. Имало е подобни изблици и преди, уж майката била говорила с нея, нямало да прави повече така.

И стоим и си мислим с ММ както може да провокира едно дете да се наслаждава на чуждата болка? Насилие в семейството, нещо, което е видяла по телевизията? Не мога да приема, че това е период категорично, това дете беше доволно от това, което постигна.

Вие какво мислите?

п.с. Смених си ник-а дано ви допадне  Whistling

Жекова тя е Малката Госпожица Мърморана. Ника ми е свързан с Тея - на нея така и викаме Simple Smile

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Бубе   bouquet
Мария  Hug

Забравих да пиша, че ходихме на очен - децата са ок, нищо им няма ( нали док. каза че бебчо можел да има конюнктивит). Питах кога се прави първия профилактичен преглед - около 3-3.5 год.

Честито на Адис и Бебо, за проходилите бебоци  Hug

За кърменето незнам докога ще я караме така - пюрета и каши един ден яде, на другия не ще и млякото му е основна храна, и гърдите ми са непрекъснато препълнени и текат- уффффф, все едно съм родила преди седмица, как ще го отказвам тоя цицоман незнам Crazy смятам или май, или септември да се отбиваме, но ще видим как ще се развият събитията.

Утре ще гласувам - пристрастна съм (ММ е в една от листите)  Mr. Green

# 40
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Първо да кажа, че ще гласувам и имам ясна позиция.

Бебеш, в класа на Ирен имаше ( преместиха го заради тормоза) едно момче, което биеше всички на ред, без причина, крадеше и тн. Един ден майка му го унижила пред класа, като го била и го хванала за гушата. Според мен тормоза налаган от родителя е фактор, там детето е слабо и безпомощно , но в у-щето чувства надмощие и агресията я прехвърля върху децата. Поне аз така го виждам, поправете ме ако не съм права.

# 41
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Изцяло съм съгласна с Люба  Naughty Насилието поражда насилие - това вижда детето - това и прави! Много ме е жал за такива деца...Как може да има такива родители?! Не виждат ли какви зверове, крадци, убийци и прочее създават?!?

pepink@ и Влади е с Т от има няма седмица - ту изчезва, ту се появява, ама такава много ниска около 37,5. Виждам обаче горното зъбе да се появява, та има светлина в тунела де...

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 23:17 от bubeto_d

# 42
  • Мнения: 58
Ще дам пример за модел на поведение
Срещам приятела на БНД с дъщеричката си,на 1,8г. Тя се приближава до Емо, пипа го,леко го удря по крака, той я дърпа настрани. След малко тя пак посяга,пак леко го удря. Питам го защо/откъде е видяла това да се удря, а той ми от майка си.  Shocked Е как така? Ми като са на детска площадка,и когато някое дете дразни малката,или й вземе нейна играчка и тя реве, тя(майката)  ходи и плясва другото дете!  .... без коментар

- това вижда детето - това и прави!
Peace

# 43
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Добро утро!


# 44
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Здравейте мацки  Hug

Я едно въпросче - извара каква купувате? Не ми се иска да купувам от бурканчетата на хип или др, а искам сама за си забърквам различни закуски...

Влади от няколко дни чай не иска да пие, при все, че пиеше по 400мл на ден. Предполагам се дължи а застудяването и по-малката нужда от течности. Сок обаче пие, така че е малко противоречиво, може просто да й е писнало да пие чай!

Днес извадих жирафа на фишър прайс и с изненада открих, че Влади е усвоила какво да прави с него. Хваща кубчетата , мушка ги в дупката и като изсвири жирафа се кефи  Mr. Green Омръзва й много бързо обаче...
Ноеми, ако не си го изкарала още- пробвай!

Общи условия

Активация на акаунт