*ФОНД АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ* - кой до къде е - 7!

  • 60 915
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 583


Ако някой не е успял да гледа предаването "Преди обед":

http://www.btv.bg/shows/predi-obed/

И аз не успях да го гледам сутринта и смятам сега да си го пусна  thumbsup

Гледам го в момента и Лалев казва, че всички ще получат заповеди до март .
от страница 21

# 691
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
migra мила ние сме поне с 600 пред Вас, това означава, че горе-долу ще се класираме за края на месец август  newsm78 newsm78 newsm78 Божееее, чакането е неуписуемо.....това е да имаш здрави нерви и търпение. А, аз ги нямам  hahaha hahaha hahaha

# 692
  • Мнения: 1 673
Чакането е наистина много. Просто времето лети бързо и ако сте ангажирани с друго е по-добре, да не го мислите. Че аз както не почнах работа, заради чакането (тогава не се знаеше, че ще се чака толкова) е побъркващо ...
Желая ви много търпение, и най-вече успех на опита! Simple Smile

# 693
  • Мнения: 34

  Здравейте, момичета!

Аз днес се включвам във форума за първи път, регистрирах се във Фонда на 16.01.2012г. с номер 14941. Сега ни предстои дълготооооооооооо чаканеееееееееееее.


                    Успех на всички от сърце!

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 08:20 от Temira

# 694
  • Мнения: 34
Случайно на този сайт invitrobg.com попаднах на информация за безплатен семинар:

МЦ”РепроБиоМед” Ви кани на семинар на тема „Беседа върху репродуктивното здраве”.

Той има за цел специалисти в областта на репродуктивната медицина да Ви запознаят с проблемите на безплодието и методите на асистирана репродукция. Ще имате възможност да зададете всички въпроси, които Ви интересуват и можете да направите индивидуална безплатна първична консултация с нашите лекари. Семинарът е част от Програма „Достъпно ин витро”, която стартира в МЦ”РепроБиоМед” от месец януари 2012 г.
Сисиите ще се проведат на: 28.01.2012, 04.02.2012 г. и 18.02.2012 г. и са напълно безплатни.

Повече информация за Програма „Достъпно ин витро” на тел: 02/855 01 02, както и на сайта на клиниката.

Може и да ни е от полза.

# 695
  • Мнения: 137
Предполагам това е имала предвид, а не че се одобряват с предимство

Фондът финансира двойки с безплодие, лечимо чрез ин витро оплождане, при наличие на следните индикации:

1. тубарен стерилитет при жената (МКБ-X: N97.1):

Да,казах че е на първо място,а не че са с предимство,извинете ме ако сте ме разбрали погрешно:))
а) липса на маточни тръби двустранно (оперативно отстранени);
б) едностранна липса с контралатерална непроходимост или стеноза;

# 696
  • Мнения: 123
Да ви питам някой има ли идея,защо сайта на zachatie не се отваря от доста време????

# 697
  • Мнения: 1 673
аз нямам такъв проблем, отварям го

# 698
  • Мнения: 45
Момичета, днес бях във фонда и ми казха, че се очаква другата седмица да се подпишат договорите с клиниките.

# 699
  • Мнения: 38
Това значи че обаждания да не чакаме по рано от началото на февруари така ли да разбираме?

# 700
  • Мнения: 45
Ние чакаме вече година, още една седмица не е много. Търпение и само положителни мисли:)

# 701
  • Мнения: 3 404
Момичета, днес бях във фонда и ми казха, че се очаква другата седмица да се подпишат договорите с клиниките.
            Каква друга седмица,какво става,до сега какво правеха?????И ние си чакаме за позвъняване  Whistling Whistling Whistling

# 702
  • Мнения: 1 673
До 20-ти са заети с други неща (договори с клиниките и т.н.), обикновено след тази дата започват с обажданията. Би трябвало тази седмица да има позвънявания.

# 703
  • Мнения: 1 988
явно тази година ще се забавят повече от миналата  Rolling Eyes тъпо.......не че 1 седмица е кой знае колко време, ама хората които чакат вече повече от година се чувстват зле.

момичета, всички ще успеем с помощта от фонда или без нея  Hug търпение му е майката, за пореден път......

# 704
  • Мнения: 36
Здравейте момичета!
Не ми издържаха нервите и написах на фонда, "защо тези които са си подали документите през януари 2011 г. ще трябва да чакат най-много от всички".
Отговориха ми с това: Съгласно чл.28(1) от Правилника за организацията и работата на дейността на Център „ФАР” предстои през м.януари 2012г. сключване на договори с лечебните заведения за финансиране дейностите по асистирана репродукция.

След приключване на този процес, ще продължи уведомяването на одобрените пациентки за получаване на заповеди. Ежемесечно се обявява групата от одобрени заявителки, както и поредния номер до който да очакват повикване на сайта на фонда - на адрес:
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_sobipro&task=sear … =54&Itemid=22
Лично се свързваме с всеки, който трябва да получи своята заповед.

Разбирам вълнението Ви относно заповедта и много ми се иска да мога да кажа
кога точно, но нали знаете, че бюджетът е ограничен.
Веднага щом има яснота по въпроса ще Ви се обадим.
Бъдете здрава!



Д-р М.Георгиева


Общо взето нищо ново ... Едно не мога да разбера: трябва да има обаждания и м.януари, защото все пак трябва да има поне 200 получили заповед. Ако е така кога въобще ще стане това?

Общи условия

Активация на акаунт