Автоимунен тиреоидит на Хашимото (21)

  • 56 606
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 010
Ти знаеш ли какви са нормите за да ти се струва така?
Аз не знам какъв е нормалният размер на двата лоба.

# 736
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Лаленце, имам предвид структурата на жлезата, а не размерите.

От двете страни дифузно нехомогенна, хипеогенна, петниста структура, маловъзлесто изменение.

Четох, че Хашимото може да има и при нормални кръвни стойности, но при изменена структура...

Иначе пише, че размерът на жлезата е нормален.

Уф, обърках се тотално, но така е, когато никой не ти обяснява нищо.

# 737
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
elfie, структурата на жлезата може да бъде видоизменена, дори и кистозна без да е задължително с хипо, или хипер функция.
Т.е., жлезата може да си функционира нормално, но да има кистозни образувания. Аз, например, при последното си посещение при моя доктор, на което преглежда моите възли дали са пораснали, се запознах в чакалнята с едно момиче, което съвсем случайно си беше открило 8 възела. Просто каза, една сутрин се събудих, и видях, че шията ми е уголемена. А нямаше абсолютно никакви кръвни отклонения, т.е., всичко й беше в норма. Тя чакаше за ТАБ, за да видят дали са злокачествени, и да решат как ще процедират с тях.

# 738
  • Мнения: 4 737
Dega какво стана с ТСХ? Не дискутирам т.к не съм наясно дотолкова из дебрите на ЩЗ, но виждам, че вие сте доста запознати   bouquet

# 739
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Какво стана ли? НИЩО! Едно голямо нищо! ТСХ - 20.9, при предишно (преди 45 дена) 21!
Сега ще ходя на ревматолог - т.е. нова екстра към портфолиото ми, след хематолога. Confused
Имам ужасни болки в колената и лекарката ми изрази съмнение, че може именно възпалението да провокира поддържането на високи стойности. А що се отнася до хапчето - от утре съм на 100 гами. Досега толкова висока доза не бях пила. Страх ме е. Confused

# 740
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Dega, благодаря ти за разяснението, то е ясно, че ще се ходи и на друг лекар, пък дано да ми обърнат повече внимание.
Стискам палци и при теб да се установят причините за поддържането на това високо ТСХ, за да могат да се вземат адекватни мерки  Hug
И един малко тъп въпрос, след като са ми нормални кръвните стойности в момента, дали можем да започнем с бебеправене? Мъжът ми смята, че да, а аз...аз не знам какво да мисля. newsm78

# 741
  • София
  • Мнения: 10 698
Мале Дега  какво е това ТСХ,уф дано го смъкнеш най-накрая! Praynig
За себе си подозирам,че пак е фръкнало и моето...ще видя януари...

# 742
  • София
  • Мнения: 2 096
Dega, благодаря ти за разяснението, то е ясно, че ще се ходи и на друг лекар, пък дано да ми обърнат повече внимание.
Стискам палци и при теб да се установят причините за поддържането на това високо ТСХ, за да могат да се вземат адекватни мерки  Hug
И един малко тъп въпрос, след като са ми нормални кръвните стойности в момента, дали можем да започнем с бебеправене? Мъжът ми смята, че да, а аз...аз не знам какво да мисля. newsm78

Аз имах ТСХ малко над 3. Уж е в нормите, но за бременност и гинеколожката в кл. Щерев, и д.р Начев твърдяха, че трябва да е под 2.5. Аз си пиех Л-тироксина по 25мг и си правехме опити за бебе. Междувременно съм забременяла. Веднага си направих изследванията и ТСХ беше 2.28. Интересно ми е обаче, че като се установи бременността - Начев ми изписа да пия по 50 мг. Днес, един месец откакто ми е увеличена дозата - резултатът пак ми е 2.280. За съжаление днес само се разкарвах до Майчин дом, защото Начев го нямаше. Сега ми е интересно също дали ще ми увеличи дозата, защото по време на бременност според него, ТСХ трябва да е под 2, най-добре 1.  Rolling Eyes И питах по-напред в темата , но никой не ми отговори, знаете ли дали се полага направление от лекаря на женската консултация поне за изследванията за ТСХ и ФТ4, защото при бременност се правят всеки месец?

# 743
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Монако, само 2 пъти в годината, за съжаление, може да се изследва по НЗОК.

# 744
  • София
  • Мнения: 2 096
perunika, знам. Веднъж само съм искала от личната лекарка и тя отказа да ми даде и все съм си плащала изследванията и лекаря. Но сега си мислех, че при бременност НЗОК отпуска повече, след като трябва да се следи всеки месец. Rolling Eyes

# 745
  • Мнения: 11 728
Ей, тия лични лекари! Доколкото знам, няма право да ти отказва, още повече пък сега и бременна! Naughty
Можеш да я смениш сега - декември, ако не ти е удобна като доктор!

И тук да пиша - Аз си взех днес изследванията. След близо 9 месеца хормони в норма (ТСХ и ФТ4), днес ФТ4 вече се е разбутало, та ще видя сега на прегледа, какво ще следва.  Tired Понеже закъснях с месец за контролния преглед, ама какво да направя, така се случи!

ТСХ - 2.01
ФТ4 - 11,81 при норми 12-24
Анти ТРО-то си е пак високо - бавно спада - 264.9 при норма 34. То особено не ме вълнува. Важното е, че пада.

Чакам си прегледа във вторник.

# 746
  • Мнения: 16
Здравейте ,момичета!
Във връзка с приемането на йод ,доколкото на мен са ми ясни нещата ние с хипо-функцията се нуждаем от йод.Самото ни лекарство съдържа  хормони и йод.Затова лекарите ни казват да не прекаляваме с йодът набавен от различни храни тъй като и лекарството съдържа  необходимата ни доза йод.Да не ни дойде в повече.....това е което аз знам,ако греша предварително се извинявам  bouquet

# 747
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, моля заповадайте в новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт