Атопичен дерматит - с какво третирате кожата?

  • 10 709
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Night Air балсама е за след баня, нали? А по време на баня какво използваш?
Аз се чудя мжду Емолиум емулсия и Линола Фет Олио.
Ако някой може да направи съпоставка между двете ще съм благодарна да сподели   bouquet


Серията Nachtkerzen включва балсам за след баня, шампоан и душ олио. Душ олиото е доста мазничко и дори след измиване с вода, сякаш кожата стои мека и мазничка. И аз съм ползвала цялата серия. Мисля, че ако се купят поотделно излиза по-скъпо, затова купих комплекта.

# 31
  • Мнения: 386
Страхотни сте, много благодаря! Поне се ориентирах горе-долу коя козметика е най-ползвана.Ще се пробвам да намеря тестерчета и да видим....
При нас проблема е, че кожата е атопична по лицето Sad И от около седмица забелязвам,че се разпространява по други части на тялото.Там още не е толкова обострено състоянието и искам да го "хвана" на време, докато не е станало по-тежко  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 44 229
аз и лицето мацам с линола фет, ползвам го и като крем за лошо време, против студ и вятър, много по-добра работа върши от специалните такива.

# 33
  • Мнения: 3
Zdraveite na vsichki. Vijdam che tuk se obsyjdat dermatologichni problemi i reshih da spodelq i moq opit , pyk dano da e polezen nqkomu. Ot kakto se pomnq mi izlizat lishei i vsqkakvi shturotii, vkluichitelno i po liceto. Behshe adski nepriqtno i kompleksirashto. Sled kato polzah absoluitna vsichkata poznata medicinska kozmetika na pazara, v krajana smetka edna ginekolojka me izprati pri edin kitaec v Sofiq, kojto pravi mazilata v aptekata si. Ako ste zainteresovani moga da obqsnq kyde se namira. Shte kaja samo che sled dva dena veche nqmashe i sled ot lisheite... Hug

----------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 21:07 от Boten Mary

# 34
  • София
  • Мнения: 44 229
този в овча купел ли?

# 35
  • Мнения: 3
Ами пада се на кръстовището на Х поликлиника, на Стамболийски, в един блок отдясно , ако идваш от центъра.  bouquet

# 36
  • Мнения: 88
Дъщеря ми /на 4години/ е с АД от бебе, а сега май е сина ми е със  същите симптоми /на 3месеца/.
Използвам козметиката на А-дерма и съм доволна, при нея няма как да има резултат веднага, тя просто хидратира кожата, за да я предпази от подобни екземи. Иначе засегнатите места мажа с Локоид Крело 0,1% /изписан от дерматолог/ и съм много доволна!
Много е неприятно особено за децата, но според мен всеки трябва да намери най-доброто решение - различни организми и различни кожи....
Дано мъничето се оправи и да отшумят екземите.. Sad

# 37
  • Мнения: 86
И мойто бебче е с АД.Ползвам само продуктите на А Дерма и ги препоръчвам.Слагам малко от почистващото олио във ваничката и така го къпя.После го мажа с млякото на А Дерма.

# 38
  • Мнения: 386
Аз си купих Линола Фет за баня, къпала съм го само веднъж до сега и мисля, че съм доволна.Казвам "мисля", защото къпането е било само веднъж, но кожата му веднага стана много мека и още по-нежна  Heart Eyes
Скоро мисля да си купя и крема за лице, само първо да ми свърши този на Д-Р Тайс.
Дали наистина децата ще го израстат това? И как може да се овладе е за да не се получават рани?Много енеприятно за дечицата, наистина  Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 44 229
цвети - дано и за  напред така добре д действа...колкото по-бързо откриете вашето решение по-добре...колкото до рани...моят никога не е стигал чак до такива.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 148
Дали наистина децата ще го израстат това?
Само времето ще покаже. Моят син като беше на възрастта на твоя дерматитът му беше просто кошмарен - тръгна от бузките, в рамките на 2-3 месеца се разпростря по цялото лице, тялото и главата. Чешеше се до кръв, а като се събличах да го къпя направо ми се плачеше, беше в рани целия. Confused Мазала съм го кортикостероид няколко пъти, когато ставаше нетърпимо, защото според мен опасността от инфекция при гола рана е сериозна.
С времето обаче става все по-добре - лятото му се изчиства кожата изцяло. Миналата зима пак се появиха обривите, но много по-малко и въобще не се стигна до рани, сега чакам да видя тази зима как ще е.
Аз честно казано не мога да кажа, че много му е помогнала някаква козметика или лекарства. Водих го по хомеопати и пак ефект никакъв. Единствено Зиртек-а му помага донякъде - давам му го като видя, че много го сърбят обривите.

# 41
  • Мнения: 1 567
Дали наистина децата ще го израстат това?

Силно се надявам. Но надеждите ми пак се попариха.  Mr. Green
Диагностицираха я на 3 м. възраст. В момента е на 7,5 години и никакъв намек, е туй чудо ще се маха.
Напротив, въпреки упоритото мазане, пак е с огромни, кървящи понякога рани... ooooh! ooooh!

Няма начин, май ще трябва да прибегна до кортикостероиден крем. ooooh!

Имам въпрос към вас, мами. Вашите деца имат ли проблем с дрехите? Типът и материалът?
Щото аз имам и такъв проблем... #Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 30 205
....Имам въпрос към вас, мами. Вашите деца имат ли проблем с дрехите? Типът и материалът?
Щото аз имам и такъв проблем... #Crazy

аз купувам само памучни дрехи, особено тези, които са в непосредствен контакт с кожата- бельо, блузи и т.н. Принципно са му и по-удобни. От бебе така е свикнал.
Чувала съм, че изкуствените материи обострят АД.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 229
моят няма, но все пак е с по-лека форма...мъжът ми се обрива директно от вълна и изкуственяци... също и от неща, които му стягат някъде...примерно с по-прибрано деколте около врата.... т.е. широки, леки, памучни за него...

# 44
  • София
  • Мнения: 30 205
моят няма, но все пак е с по-лека форма...мъжът ми се обрива директно от вълна и изкуственяци... също и от неща, които му стягат някъде...примерно с по-прибрано деколте около врата.... т.е. широки, леки, памучни за него...

аз също имам чувствителност към вълна без да имам АД. Не съм пробвала при сина ми как е, но и при него формата е доста по-лека.

Общи условия

Активация на акаунт