Атопичен дерматит - с какво третирате кожата?

  • 10 711
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Здравейте,
първо се извинявам, ако питането ми не е за тук.Ако не е-моля модератор да го премести   bouquet
Сина ми е на 4 месеца и от 2 е с диагноза атопичен дерматит, която диагноза е потвърдена от специалист, разбира се. Искам да питам има ли други майки на толкова малки деца с АД и как третирате кожата? На нас ни изписаха кортикостероиден крем, който аз НЕ ИСКАМ да ползвам по обясними причини.Единственото, което правя за сега е да мажа с Д-р Тайс и май има ефект...

# 1
  • Мнения: 76
Здравейте,
първо се извинявам, ако питането ми не е за тук.Ако не е-моля модератор да го премести   bouquet
Сина ми е на 4 месеца и от 2 е с диагноза атопичен дерматит, която диагноза е потвърдена от специалист, разбира се. Искам да питам има ли други майки на толкова малки деца с АД и как третирате кожата? На нас ни изписаха кортикостероиден крем, който аз НЕ ИСКАМ да ползвам по обясними причини.Единственото, което правя за сега е да мажа с Д-р Тайс и май има ефект...
Ние сме с такава диагноза от както е роден, не е толкова страшно, колкото някой го представят. Аз не съм ползвала кортикостероиди и никога не бих ползвала #2gunfire Яд ме е че някой лекари с толкова лека ръка го изписват. Купи си на А - дерма козметиката и къпи и мажи детето с нея, по-скъпа е от другата бебешка, но е най-добра точно за тази кожа. Не се притеснявай бавно отшумява но бъди упорита, кортикостероида го забрави. Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 44 230
Линола олио за вана, къпане пред ден-два, в олиото и във възможно най-студена вода, За мазане - в началото линола уреа, да овладее първоначалните обриви, след това линола фет.

Какво обаче, ще подейства най-добре на твоето дете, няма как да знаеш преди да си опитала, преди това съм ползвала и мустела, също след това тайс и двете никаква работа не ми вършеха, а-дерма...не е лошо, но при положение, че са 3 пъти по-скъпи от линоата, която му действя идеално, не видях смисъл. Другото е да пробваш с био козметика.
Също да понаправиш разни опити с менюто на детето и твоето, защото АД може и да е на алергична основа. Също ще ти препоръчам късно, бавно и внимантелно захранване.

И евентуално все пак консултация с добър алерголог и дерматолог.

Ако тайса ви действа - мажи, имай предвид, че с кремчетата трябва повечко упорство, не са вълшебни като контикостероида, да се оправя с 2 намазвания, за това пък е по-трайно Wink

# 3
  • Мнения: 386
Благодаря за отговорите.
 Angel_Dust точно кожен ми изписа кортикостероидния крем  #2gunfire . И то през зъби.Ама само един път на ден да съм го мажела и съвсееем по малко и точно на засегнатите участъци и..и..и... И аз казах да,добре, ама друг път.И според кожния не става въпрос за АД на алергична основа а на генетична.И наистина - баща му е имал АД като бебе също
Къпя го през ден откакто знам за атопичния дерматит...
Линола-та ми се струва мн добра идея, аз за това ползвам и Тайс, нали и в Тайс има уреа....та реших да пробвам все пак да видя  Hug
ОхоБохо права си.Лекарите си затварят очите за много неща и просто гледат да пробутат нещо, да изпишат на бързо, пък ако се справим-справим...
Още веднъж благодаря за мненията  Hug

# 4
  • Мнения: 1 567
Здравейте,
първо се извинявам, ако питането ми не е за тук.Ако не е-моля модератор да го премести   bouquet
Сина ми е на 4 месеца и от 2 е с диагноза атопичен дерматит, която диагноза е потвърдена от специалист, разбира се. Искам да питам има ли други майки на толкова малки деца с АД и как третирате кожата? На нас ни изписаха кортикостероиден крем, който аз НЕ ИСКАМ да ползвам по обясними причини.Единственото, което правя за сега е да мажа с Д-р Тайс и май има ефект...

да. И на моята дъщеря диагнозата я поставиха, когато беше на 3 м. и на нас ни изписаха кортикостероиден крем. Не слагах. Мажех я с преварен зехтин, когато беше бебе.
После започнах да я мажа с крем на а-дерма.
В момента е на 7,5 год. Мажа я с Lipikar Baume AP.
Когато има рани (както сега) искам не искам слагам кортикостероиден крем. Рани не минават от друго... ooooh!
Съвет от мен
Козметика само бебешка.
Дрехи - само от естестен материал. 100 памук, вълна, лен. Ако има евентуално синтетика, % да е много малък. По-свободни дрехи..

# 5
  • varna
  • Мнения: 404
Сина ми също е с АД,но в по-лека степен.Изпробвала съм почти всичко от козметиката за АД.Ефект има най-вече от продуктите на Мустела(Стелатопиа),повлиява се само за няколко дни.Къпя го също по рядко-през два дни пак с олоито на Мустела за атопична кожа.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 230
Айез Седай е права - дрхите е важно да са памук, също помисли с какво переш, моят от тео например се обриваше, перях до късно със сано максима, + двойно изплакване
Цвети...понякога кортикостерода си е необходимо зло да се овладее първоначалната криза, а после вече поддържаш с други методи.... но това само лекар може да ти каже, т.е. зависи колко точно тежка е проявата.
Иначе, те и алергиите се онаследяват, то и при мъжът ти може и с дразнение да е било свързано, моят мъж и до сега си има АД, та детето от него, както си има цялостна предразположеност към алергии(въпреки, че самият АД не е пряко обвързан с такава)...междо другото на моят зимата се обостря, цало лято не бях мацвала крем по него, сега от 1 седмица, целият е цъфнал...застудее ли и почва той...(а вече е на 6)

# 7
  • Мнения: 1 567
.междо другото на моят зимата се обостря, цало лято не бях мацвала крем по него, сега от 1 седмица, целият е цъфнал...застудее ли и почва той..

Уф, същата работа. Цяло лято нямаше никакви проблеми. Сега от вътрешната страна на лакътя е цялата в рани. Същата работа и на коленете. ooooh! ooooh! ooooh!

# 8
  • Мнения: 57
Здравейте,
първо се извинявам, ако питането ми не е за тук.Ако не е-моля модератор да го премести   bouquet
Сина ми е на 4 месеца и от 2 е с диагноза атопичен дерматит, която диагноза е потвърдена от специалист, разбира се. Искам да питам има ли други майки на толкова малки деца с АД и как третирате кожата? На нас ни изписаха кортикостероиден крем, който аз НЕ ИСКАМ да ползвам по обясними причини.Единственото, което правя за сега е да мажа с Д-р Тайс и май има ефект...

Цвети, дали ще ползваш или не даден продукт си е изцяло твое решение като родител. Аз бих те посъветвала да отидеш при втори доктор, да ти каже второ мнение. Само да те попитам АД в тежка или по-лека форма е? Ако е в по-лека форма, можеш да си мажеш с бялата серия на д-р тайс. Ако е в по-тежка ф-ма, можеш да комбинираш нахткерцена с кортикостероден крем без проблем. Двете не се изключват, даже съм чувала, че резултата е по-добър. Аз също ползвам серията на д-р тайс за дечко, защото сме с много суха, чуствителна кожа и сме предразположени към обриви.

# 9
  • Мнения: 15 379
Моя много близка приятелка има син с ужасяващ алергичен АД.
Всички дерматолози и алерголози в БГ предписваха кортикостероид.
Накрая в кожна клиника в Германия оправиха бебето с цинков крем със зехтин. Там не предписаха кортикостероид.
Използва серията на Линола фет за къпане.

# 10
  • Мнения: 46
Моя много близка приятелка има син с ужасяващ алергичен АД.
Всички дерматолози и алерголози в БГ предписваха кортикостероид.
Накрая в кожна клиника в Германия оправиха бебето с цинков крем със зехтин. Там не предписаха кортикостероид.
Използва серията на Линола фет за къпане.



Браво! На наште лекари им дай само да изписват кортикостероиди и аб-та на поразия... Наистина ако можете да се отървете само с хомеопатична или натурална козметика би било най-добре. Серията за чувствителна кожа, ад, невродермити и др. кожни проблеми на д-р Тайс е много добър вариант. Медицинска серия е и съдържа линолова, линоленова киселина, уреа, цинков оксид и др. А-дерма са също медицинска козметика и имат серия за ад, но са малко по-скъпички. Тук вече е въпрос на избор и предпочитание от страна на майката.

# 11
  • Мнения: 15 379
Синчец, германската медицина коренно се различава от тукашната. Факт.
Оправиха го бебока. Пак има кризи, особено по лицето, но не е това, което беше.

# 12
  • Мнения: 1 298
Дъщеря ми е от бебе с АД.
Вече е на 5 години и не го е израстнала, както ме уверяваха.  newsm78

Мазала съм с, може би, всичко, което има на пазара.
Кортикостероиден ми предписаха само веднъж за тези години, защото се беше яко инфектирала едната ръка. Лекарите тук, не се впечатляват особено от АД. Сега тръгва на плуване и ми е притеснено как ще и се отрази водата в басейна, особено зимния период, когато положението е най-зле. Tired

# 13
  • София
  • Мнения: 44 230
За басейна и аз имах притеснения миналата година, с него, без него, нямаше разлика, не беше по-зле от друга зима.

# 14
  • Мнения: 386

[/quote]

Цвети, дали ще ползваш или не даден продукт си е изцяло твое решение като родител. Аз бих те посъветвала да отидеш при втори доктор, да ти каже второ мнение. Само да те попитам АД в тежка или по-лека форма е? Ако е в по-лека форма, можеш да си мажеш с бялата серия на д-р тайс. Ако е в по-тежка ф-ма, можеш да комбинираш нахткерцена с кортикостероден крем без проблем. Двете не се изключват, даже съм чувала, че резултата е по-добър. Аз също ползвам серията на д-р тайс за дечко, защото сме с много суха, чуствителна кожа и сме предразположени към обриви.
[/quote]

Здравей,
в лека форма е сега, лятото беше много кофти.Пък и той постоянно се чешеше и ставаше страшно..Още тогава забелязах, че когато е заспал или е по-студено и възпалението спада.
Мажа с бялата серия на Д-р Тайс и съм доволна за сега.Мисля, обаче да взема и емулсия за къпане на Линола Фет или Емолиум Емулсия за вана.Искам да питам нещо.Какво ви е мнението на Ойлатум за такъв тип кожа? Питам ,защото срещам противоречиво инфо.Някъде четох, че кремове емолиенти не са добри, другаде пише обратното..  newsm78

Дъщеря ми е от бебе с АД.
Вече е на 5 години и не го е израстнала, както ме уверяваха.  newsm78

Мазала съм с, може би, всичко, което има на пазара.
Кортикостероиден ми предписаха само веднъж за тези години, защото се беше яко инфектирала едната ръка. Лекарите тук, не се впечатляват особено от АД. Сега тръгва на плуване и ми е притеснено как ще и се отрази водата в басейна, особено зимния период, когато положението е най-зле. Tired
И мен ме уверяват, че ще го израсте.Баща му е бил с АД до 5-6 годишна възраст и тогава майка му го е мазала с кортикостериодни кремове.А за водата през зимата... при нас от студа минава възпалението.Може би ако мажеш профилактично....
Sinchec и аз съм на това мнение.Като човек тъпкан с АБ на всяко заболяване съм сигурна, че няма да причиня това страдание на детето ми! Ще търся алтернативи до последно!

Благодаря за мненията на всички!

# 15
  • София
  • Мнения: 30 206
Atolys крем + Topialyse (SVR) капулите ги пробивам + олиото на Д-р Тайс. Нашето е лека форма (да чукна на дърво) и при обостряне ни изписват Aerius.

# 16
  • Мнения: 249
Здравейте,
първо се извинявам, ако питането ми не е за тук.Ако не е-моля модератор да го премести   bouquet
Сина ми е на 4 месеца и от 2 е с диагноза атопичен дерматит, която диагноза е потвърдена от специалист, разбира се. Искам да питам има ли други майки на толкова малки деца с АД и как третирате кожата? На нас ни изписаха кортикостероиден крем, който аз НЕ ИСКАМ да ползвам по обясними причини.Единственото, което правя за сега е да мажа с Д-р Тайс и май има ефект...
Има козметика на Чико, за такава кожа мисля че е на по-ниски цени спрямо другите козметики. Другото решение е Мустела. Но прочети първо какво пише за съдържанието им и после ако можеш да прецениш може да купиш. А ако някъде дават мострички си поискай да видиш как влияе на кожата на детето.  bouquet

# 17
  • Мнения: 15 379
Чико и Мустела изобщо не са решение за атопичната кожа.

# 18
  • Мнения: 1 567
Здравейте,
първо се извинявам, ако питането ми не е за тук.Ако не е-моля модератор да го премести   bouquet
Сина ми е на 4 месеца и от 2 е с диагноза атопичен дерматит, която диагноза е потвърдена от специалист, разбира се. Искам да питам има ли други майки на толкова малки деца с АД и как третирате кожата? На нас ни изписаха кортикостероиден крем, който аз НЕ ИСКАМ да ползвам по обясними причини.Единственото, което правя за сега е да мажа с Д-р Тайс и май има ефект...
Има козметика на Чико, за такава кожа мисля че е на по-ниски цени спрямо другите козметики.

Странно ми звучи, да са с по-ниска цена. Обикновено е обратното. Не знам за Чико, но си има специализирани козметика, която се продава само в аптеките.
Аз лично съм мазала и с крема на ADERMA за атопична кожа. (и сега също слагам)

# 19
  • Мнения: 1 298
Чико?!?! Не съм си и помисляла да мажа раните с тази козметика.

Мустела пробавах Стелатопията, но тя само овлажнява кожата и я прави мека,
определено не излекува проблема. Сега съм на Нахткерцен, добре омазнява и за сега е ок.
Но стане ли груба, червена, сърбяща и те няма да помагат....

# 20
  • Мнения: 1 567
Чико?!?! Не съм си и помисляла да мажа раните с тази козметика.

Мустела пробавах Стелатопията, но тя само овлажнява кожата и я прави мека,
определено не излекува проблема. Сега съм на Нахткерцен, добре омазнява и за сега е ок.
Но стане ли груба, червена, сърбяща и те няма да помагат....

За овлажняване на кожата, на нас ни препоръчаха .
Препоръката е от дерматолог. Препарат за деца с Атопичен дерматит. Много добре омазнява...
Дори и при много груба и сърбяща, веднага овлажнява, омазнява и тя не се дращи толкова много и то, когато спи...

# 21
  • София
  • Мнения: 372
 Аз до пролетта го мазах с Линола Уреа, и линола олиото за баня. Сега пак поднових с Лиола уреа, но много го дразни, чак плаче.Чета, че има цетилов алкохол.   newsm78
 Angel_Dust  ти колко време си я ползвала Линолата? При вас нямаше ли дразнене?  newsm78 Като беше бебе , нямах никакви проблеми с нея, страшно му помагаше. Само с нея спасявах положението, но сега  newsm78 нещо не му понася. Добре, че вече няма чак такива зачервявания и суха кожа

# 22
  • София
  • Мнения: 44 230
пише ако дразни да не се ползва, уреята не много, първите 3 месеца и после когато се появяваха по-сериозни обриви за месец докато преминат, иначе главно с  крема линола фет.

# 23
  • София
  • Мнения: 372
 Мда няма да я ползвам вече, то и няма как. Сега добре му действа Ойллатум-а, ще видим като стане по-студено

# 24
  • Мнения: 57
Чико и Мустела изобщо не са решение за атопичната кожа.


newsm10  съгласна

# 25
  • Мнения: 69
Благодаря за темата, много ми е полезна   bouquet Тедко също е с много чувствителна кожа, засега  и аз съм доволна от д-р Тайс, купувам направо целия комплект

# 26
  • Мнения: 386
Night Air балсама е за след баня, нали? А по време на баня какво използваш?
Аз се чудя мжду Емолиум емулсия и Линола Фет Олио.
Ако някой може да направи съпоставка между двете ще съм благодарна да сподели   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 44 230
и да направи някой съпоставка, то ще е единствено на база опит как са подействали на неговото дете, което не е показател особен, всеки организъм реагира различно, така че просто - пробвай. Вземи и двете ако искаш, пробвай 1 седмица с едното, една с другото и виж, кое повече ти допада и действа по-добре. или ако имат тестери - вземи тестери...

# 28
  • София
  • Мнения: 7 142
 Малката имаше АД когато беше на 6-7 месеца. Водих я на дерматолог и тя ни изписа Елоком, но направен в аптеката/ на Токуда/ и  това

  , както и гела за къпане от същата серия. 
Да чукна на дърво постепенно започна да се вижда подобрение и отдавна не съм я мазала с Елокома.
На Ла рош позе козметиката им е много добра, не съдържа ароматизатори, а ако искаш да я пробваш има и тестери по аптеките.

В момента я къпя точно с Емолиум емулсия за вана за който ти си писала. Действа й много добре, овлажнява и след това я мажа с въпросния крем-Липикар или с АДерма.

# 29
  • Мнения: 69
Night Air балсама е за след баня, нали? А по време на баня какво използваш?
Аз се чудя мжду Емолиум емулсия и Линола Фет Олио.
Ако някой може да направи съпоставка между двете ще съм благодарна да сподели   bouquet

Цвети, комплектът съдържа балсам и душ олио.По време на баня ползвам душ олиото най-малко 2-3 пъти седмично.При необходимост - според тежестта на заболяването, се препоръчва ежедневна употреба. Нанасям си го като душ гел и се получава кремообразна пияна, после го мажа с балсамчето може и по 2 пъти на ден - всъщност колкото е необходимо, просто кожата трябва да изглежда хидратирана и омазнена.

# 30
  • Мнения: 46
Night Air балсама е за след баня, нали? А по време на баня какво използваш?
Аз се чудя мжду Емолиум емулсия и Линола Фет Олио.
Ако някой може да направи съпоставка между двете ще съм благодарна да сподели   bouquet


Серията Nachtkerzen включва балсам за след баня, шампоан и душ олио. Душ олиото е доста мазничко и дори след измиване с вода, сякаш кожата стои мека и мазничка. И аз съм ползвала цялата серия. Мисля, че ако се купят поотделно излиза по-скъпо, затова купих комплекта.

# 31
  • Мнения: 386
Страхотни сте, много благодаря! Поне се ориентирах горе-долу коя козметика е най-ползвана.Ще се пробвам да намеря тестерчета и да видим....
При нас проблема е, че кожата е атопична по лицето Sad И от около седмица забелязвам,че се разпространява по други части на тялото.Там още не е толкова обострено състоянието и искам да го "хвана" на време, докато не е станало по-тежко  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 44 230
аз и лицето мацам с линола фет, ползвам го и като крем за лошо време, против студ и вятър, много по-добра работа върши от специалните такива.

# 33
  • Мнения: 3
Zdraveite na vsichki. Vijdam che tuk se obsyjdat dermatologichni problemi i reshih da spodelq i moq opit , pyk dano da e polezen nqkomu. Ot kakto se pomnq mi izlizat lishei i vsqkakvi shturotii, vkluichitelno i po liceto. Behshe adski nepriqtno i kompleksirashto. Sled kato polzah absoluitna vsichkata poznata medicinska kozmetika na pazara, v krajana smetka edna ginekolojka me izprati pri edin kitaec v Sofiq, kojto pravi mazilata v aptekata si. Ako ste zainteresovani moga da obqsnq kyde se namira. Shte kaja samo che sled dva dena veche nqmashe i sled ot lisheite... Hug

----------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 21:07 от Boten Mary

# 34
  • София
  • Мнения: 44 230
този в овча купел ли?

# 35
  • Мнения: 3
Ами пада се на кръстовището на Х поликлиника, на Стамболийски, в един блок отдясно , ако идваш от центъра.  bouquet

# 36
  • Мнения: 88
Дъщеря ми /на 4години/ е с АД от бебе, а сега май е сина ми е със  същите симптоми /на 3месеца/.
Използвам козметиката на А-дерма и съм доволна, при нея няма как да има резултат веднага, тя просто хидратира кожата, за да я предпази от подобни екземи. Иначе засегнатите места мажа с Локоид Крело 0,1% /изписан от дерматолог/ и съм много доволна!
Много е неприятно особено за децата, но според мен всеки трябва да намери най-доброто решение - различни организми и различни кожи....
Дано мъничето се оправи и да отшумят екземите.. Sad

# 37
  • Мнения: 86
И мойто бебче е с АД.Ползвам само продуктите на А Дерма и ги препоръчвам.Слагам малко от почистващото олио във ваничката и така го къпя.После го мажа с млякото на А Дерма.

# 38
  • Мнения: 386
Аз си купих Линола Фет за баня, къпала съм го само веднъж до сега и мисля, че съм доволна.Казвам "мисля", защото къпането е било само веднъж, но кожата му веднага стана много мека и още по-нежна  Heart Eyes
Скоро мисля да си купя и крема за лице, само първо да ми свърши този на Д-Р Тайс.
Дали наистина децата ще го израстат това? И как може да се овладе е за да не се получават рани?Много енеприятно за дечицата, наистина  Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 44 230
цвети - дано и за  напред така добре д действа...колкото по-бързо откриете вашето решение по-добре...колкото до рани...моят никога не е стигал чак до такива.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 149
Дали наистина децата ще го израстат това?
Само времето ще покаже. Моят син като беше на възрастта на твоя дерматитът му беше просто кошмарен - тръгна от бузките, в рамките на 2-3 месеца се разпростря по цялото лице, тялото и главата. Чешеше се до кръв, а като се събличах да го къпя направо ми се плачеше, беше в рани целия. Confused Мазала съм го кортикостероид няколко пъти, когато ставаше нетърпимо, защото според мен опасността от инфекция при гола рана е сериозна.
С времето обаче става все по-добре - лятото му се изчиства кожата изцяло. Миналата зима пак се появиха обривите, но много по-малко и въобще не се стигна до рани, сега чакам да видя тази зима как ще е.
Аз честно казано не мога да кажа, че много му е помогнала някаква козметика или лекарства. Водих го по хомеопати и пак ефект никакъв. Единствено Зиртек-а му помага донякъде - давам му го като видя, че много го сърбят обривите.

# 41
  • Мнения: 1 567
Дали наистина децата ще го израстат това?

Силно се надявам. Но надеждите ми пак се попариха.  Mr. Green
Диагностицираха я на 3 м. възраст. В момента е на 7,5 години и никакъв намек, е туй чудо ще се маха.
Напротив, въпреки упоритото мазане, пак е с огромни, кървящи понякога рани... ooooh! ooooh!

Няма начин, май ще трябва да прибегна до кортикостероиден крем. ooooh!

Имам въпрос към вас, мами. Вашите деца имат ли проблем с дрехите? Типът и материалът?
Щото аз имам и такъв проблем... #Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 30 206
....Имам въпрос към вас, мами. Вашите деца имат ли проблем с дрехите? Типът и материалът?
Щото аз имам и такъв проблем... #Crazy

аз купувам само памучни дрехи, особено тези, които са в непосредствен контакт с кожата- бельо, блузи и т.н. Принципно са му и по-удобни. От бебе така е свикнал.
Чувала съм, че изкуствените материи обострят АД.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 230
моят няма, но все пак е с по-лека форма...мъжът ми се обрива директно от вълна и изкуственяци... също и от неща, които му стягат някъде...примерно с по-прибрано деколте около врата.... т.е. широки, леки, памучни за него...

# 44
  • София
  • Мнения: 30 206
моят няма, но все пак е с по-лека форма...мъжът ми се обрива директно от вълна и изкуственяци... също и от неща, които му стягат някъде...примерно с по-прибрано деколте около врата.... т.е. широки, леки, памучни за него...

аз също имам чувствителност към вълна без да имам АД. Не съм пробвала при сина ми как е, но и при него формата е доста по-лека.

# 45
  • София
  • Мнения: 44 230
е мъжът ми си има дерматит Wink
детето няма проблем....обаче пък той имаше обриви преди от тео бебе....  та не винаги и в дрехата е проблема Wink

# 46
  • Мнения: 1 567
моят няма, но все пак е с по-лека форма...мъжът ми се обрива директно от вълна и изкуственяци... също и от неща, които му стягат някъде...примерно с по-прибрано деколте около врата.... т.е. широки, леки, памучни за него...

Аз също бельо, тениски - само 100 %.
Мдааа, и моята щерка иска да са по-широки. На 7,5 г и купувам дрехи за 10-12 г., само и само да са широки, да не стягат. Това вълнен пуловер да носи - просто забрави. Поло също. Ластиците да няма или ако има, да не стягат, да не я дразнят. Дънки също, защото й стягат.  #Crazy #Crazy
Ей, вярвате ли ми, че съм се видяла в чудо...  ooooh! ooooh! Tired

# 47
  • София
  • Мнения: 30 206
...Дънки също, защото й стягат.  #Crazy #Crazy
Ей, вярвате ли ми, че съм се видяла в чудо...  ooooh! ooooh! Tired

и моето дете не обича да носи дънки. Не са му удобни за игра  Rolling Eyes До навик е, не е свързано с АД.

# 48
  • Мнения: 33
наскоро от един така да се каже лек стрес и напрежение получих лющене на кожата, особено в зоната на клепачите и разстоянието между веждите, неприятно е ,както като усещане така и на визия,  мина ми доста трудно с нищо не го третирах, но когато сестра ми ме видя и която е медицинско лице каза, че това е дерматит и ми препоръча, ако пак се случи да ползвам балсама Нахткерцен на д-р Тайс, подходящ е именно за такива състояния на раздразнения на кожата.

# 49
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Зимата е нормално кожата да става по-суха. И на мен ми се лющи понякога в основата на клепача. МъжО пък веднага прави пърхот, който иначе в останалите месеци го няма. На мен до вчера ми се лющеха и пръсците  Rolling Eyes Даже след бременността именно по пръсеца и левия и десния имам стрии  ooooh!  Явно кожата ми е по-суха, знам ли. Не съм се изследвала дали е дерматит, но и аз започнах да се къпя с д-р Тайс олио за баня, което ми препоръча една приятелка - тя пък след епилиране направо се лющеше като змия  Rolling Eyes  От както се мия с олиото и после се мажа с балсама на Нахткерцен, кожата ми определено е по-добре, а и вече не ми опъва след баня  Thinking 

# 50
  • Мнения: 493
Сина ми е с Ад. Това което най много помогна е разреждането на къпанията - къпехме го веднъж седмично и то само с вода. После не го мажех с нищо. Ако има сухи места ги третирах с ексципиал - вълшебно кремче за нас - без кортикостероиди.  Peace

# 51
  • Мнения: 1 567
...Дънки също, защото й стягат.  #Crazy #Crazy
Ей, вярвате ли ми, че съм се видяла в чудо...  ooooh! ooooh! Tired

и моето дете не обича да носи дънки. Не са му удобни за игра  Rolling Eyes До навик е, не е свързано с АД.

да, така е.
Ох, пак се обостри. Снощи, по време на сън, така се чеса и дра, пак до кръв. Можа я с Фусикорт, обаче файда никаква. Мажа я цялата с Адерма крем и пак е с рани....

# 52
  • София
  • Мнения: 2 149
И на моят син пак започна да му изсъхва кожичката и да се появяват малки плаки на места. Взех крема на SVR Топиализ да го пробваме, надявам се да овлажнява добре.

# 53
  • Мнения: 1 298
Да, същата история и при нас. От седмица пак се влоши и започнаха разраняванията.
Виждам я, че вече се чеше и по краката. Абе и тази зима ще сме с мазане и рани.  Tired

# 54
  • На топло...
  • Мнения: 584
Третирала съм с какво ли не. Уж последно добре се повлия от шеа-масло, докато не започна пак студът Confused.
Чакам да го израсте Praynig.

# 55
  • София
  • Мнения: 167
На нас ни препоръчаха да правим вани с Хума, поне веднъж седмично. Да намалим максимално миенето със сапун. За ежеднвена хигиена, да се мият ръцете само от страната на дланите. (Нейният АД е основно разположен на горната страна на ръчичките.)
Не знам дали има ефект, защото още не сме пробвали.

Но пък мога да кажа, че попаднахме на един крем с алое и прополис на форевър ливиниг и много добре й действа.

Към Нахткерцена мисля, че разви резистентност - в началото й помагаше, но вече не забелязваме ефект и сме го спряли.

# 56
  • Мнения: 2 231
Запис. Много сте ми полезни.
Вчера купих крема емулиент на А-дерма Екзомега, да видим ще има ли ефект. Да питам под памперсите на малки бебета с какво мажете. Имаше големи червени петна с пъпчици, които преборихме с няколко намазвания с Тридерм и топене вечер в смрадлика за няколко дни, но сега се чудя с какво да продължа да мажа. Само с крема на А-дерма, който съ купила или със специален крем п/в подсичане. До сега използвах Себа Мед, но се чудя дали е удачно решение, както се указа май май не й помага много. Имам и мостра на Мустела Стелактив, но не мога да дам мнение  Rolling Eyes

# 57
  • На топло...
  • Мнения: 584
Сега се зачетох отново.
При моя син проблемът е главно лицето, беше и от външната страна на ръчичките, и по стъпълцата на крачетата. Но там като че ли премина, остана най-вече това около устата. Ами не го търпи детето, постоянно се ближе, драска със зъби и все по-кофти става.
Къпем се през две вечери, по-често не му понася добре, по лицето никакви сапунки. Сега ми хрумна отново (Илка, благодаря) позабравената идея да сложа в маслото от шеа прополисов екстракт и пчелен восък.
Иначе в нашето семейство сме проблемни и двамата със съпруга ми (той по-малко за момента, имал е изострен период в младите години). Дойде ли зимата ставам змия, толкова ми е суха кожата, че чак се цепи и кърви, по бедра, хълбоци, дори отстрани на гръдния кош, а пък в единия ъгъл на устата имам белег от раничка - следствие на сухотата Laughing. Мажа се веднага след къпане или с олио за суха кожа, или с млека за такава, единствено се изтривам с хавлия и започвам.

# 58
  • Мнения: 2
Здравейте,
за проблема с атопичния дерматит, бих препоръчала две марки био-козметика специално разработени за тази цел: Alpaderm-швейцарска(самият основател на марката е имал съшата диагноза на своето детенце и за да не дава кортикостероиди започва усилена разработка на изкл.чиста козметика с вода от Алпите и много други ценни активни и в същото време натурални съставки.)
 Dermatherm- френска марка; четох много по темата, защото исках да взема нещо наистина добро; ценово швейцарската е по скъпа но си струва всеки лев; френската е на добри цени; аз ги взех от www.studiobio-bg.com, но ги има и в аптека Сана Вита на Гурко, както и на други онлайн магазини.
Успех и забрави за кортикостероидите!

# 59
  • Мнения: 386
Здравейте,
много благодаря на всички за отговорите  Hug

За съжаление, при цялата козметика, която ползвах, добавки за вана и т.н. дерматитът на Дани се влоши, чак до рани по ръцете стигна.Очаквано, детето започна да плаче повече, да не спи нощем и отново го заведох на дерматолог.
Та лекарката малко се вцепени като о видя,накара ми се, че не съм го мазала с каквото ми е дала и отново ми изписа крем Адвантан, крем Липобаза и капки противоалерични Фенистил.
Съответно с Адвантан мажа само раните и то по съъъвсем малко, с Липобаза цялото тяла (ама мноого е мазен тоя крем  Whistling ) , капките ги давам 3x6 .Еми какво да ви кажа .. не знам заради капките ли, заради крема ли, за 3-4 дена кожата на Дани стана неузнаваема.Изчисти се, процеса на разраняване спря по ръцете.Детето отново е спокойно и се усмихва...... Съжалявам,че трябва да го мажа с тези кремове, но.... детето ми иначе страда ....  Sad

 ronisum под пелените мажа с крем здраве бебе.От прибирането ни вкъщи-до сега.Може би само 1 път дупето му е било малко по-зачервено и понеже имах мостра на Сдокрем го намазах с него.По принцип съм много доволна от бебе здраве  Peace

За къпането къпя го през 2 вечери, никакви сапуни.Къпя го с Линола Фет (добре му действа) или ( понеже обожава водата) го топвам само във водичка за да се наплиска и нарита на воля.След това задължително с липобаза цялото тяло, освен раните - там мажа с Адвантан.Когато раните минат на 100% ще предължа с липобаза.

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 18:35 от Цвети*

# 60
  • София
  • Мнения: 44 230
от кортикостероида е, да той е "вълшебен", т.е. бързо оправя проблема, но не и трайно, когато се оправи така или иначе трябва да продължиш на козметика, той се ползва все пак за кратки периоди, предвид възможните му странични реакции. Помисли все пак и за това какви други дразнители може да има, храна, прах за пране, материи на дрехи и т.н.

# 61
  • Мнения: 386
Angel аз  вече съм на диета.... без шоколад,яйца и риба,почти никакви цитруси и консервирани храни.За праха за пране ще трябва да помисля,няма толкова много видове а пазара,май 2 са по-разпространени.Материите - само памучни дрехи ползвам,гледам лицето му да не се допират до моите дрехи.Абе ... шоуто тепърва започва  Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 44 230
много е вероятно ако е от твоята храна да е от млечните. Спират се всички такива и след седмица(дали не беше и повече) почваш 1 по едно по няколко дни да си ги "въведаш" отново в менюто като наблюдаваш има ли отражение.

За праха, моят от теото например се обриваше. иначе не са 2 праха само Wink

# 63
  • Мнения: 386
много е вероятно ако е от твоята храна да е от млечните. Спират се всички такива и след седмица(дали не беше и повече) почваш 1 по едно по няколко дни да си ги "въведаш" отново в менюто като наблюдаваш има ли отражение.

За праха, моят от теото например се обриваше. иначе не са 2 праха само Wink

Да,пропуснах да кажа за млечните.Абе никакви белтъчини... Никой не ми е казвал кога какво да почвам, то и лекарката една кукувица се оказа,ама това е друга тема.
А за праха .. ми аз най-често виждам тео и савекс  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 44 230
има сано максима сензитив, той е за бебета и хора с алергии.
има и още 2 спец бебешко, но сега ми изхвръкна от ума, отделно има персил сензитив.

# 65
  • София
  • Мнения: 167
Бебешки има на Сано - Максима, има и на Персил, има и разни еко-био-органик, които обаче идват по-скъпички.
За храните - общо взето трябва поне 10 дена да си на диета преди да започнеш да вкарваш "нови" храни. Внимавай с бобовите (грах, леща, боб, нахут), махни и телешкото, добре е и пилешкото да изключиш, защото е пълно с токсини, консерванти - всякакви се изключват, в това число и разните му там салами и полуфабрикати, лютеници, майонези, сосове, сухи супи, подправки и т.н., яйцата, то е ясно, млечни продукти - и те вън, можеш да ядеш/пиеш кози продукти, козето мляко е най-близко до майчиното като състав, принципно и червено-оранцевите храни е добре да се махнат, зелените също. В общи линии, ако тръгнеш да спазваш диетата, оставаш на един ориз и едни картофи.  Е, и хляб, но по-добре домашен, защото в този по магазините често има подобрители, консерванти и оцветители.  Peace
Аз се пробвах да я спазвам тази диета, но не издържах повече от 5 дни. После обаче забелязах, че при малкия бобовите, и по-специално нахута, му раздразват дерматита. В някакъв момент си го израсти.
Сега обаче започваме борбата с дерматита на каката, който напоследък се обостри.  ooooh!

# 66
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Преди месец се на дъщеря ми се появиха малки пъпчици по лицето, които след 2-3 седмици станаха като ужасен обрив по целите бузки. Диагностицираха й АД на 9м.
Изписаха А-дерма лосион, шампоан и олио за баня с формула без сапун. За 4-5 дни бузките й бяха без екземи, не са се оправили още, защото лекуваме само от 10ина дни, но искам да кажа, че това кремче е направо златно!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 149
Angel аз  вече съм на диета.... без шоколад,яйца и риба,почти никакви цитруси и консервирани храни.За праха за пране ще трябва да помисля,няма толкова много видове а пазара,май 2 са по-разпространени.Материите - само памучни дрехи ползвам,гледам лицето му да не се допират до моите дрехи.Абе ... шоуто тепърва започва  Crazy
Докато му беше зле дерматитът перях дрешките със Surcare, бебешки е, без никакви оцветители и ароматизатори. Препоръчват го точно за деца с алергии.

Иначе за диетата - трябва около месец, дори малко повече, за да се изчисти организмът от алергените. Ето в тази тема (ако вече не си я открила) можеш да прочетеш повече за дечица с алергия.

# 68
  • На топло...
  • Мнения: 584
Бях писала по-назад, че се каня да правя мехлем с пчелен восък и масло от шеа. Сложих и клеева тинктура вътре, и малко мед.
Както му ставаше на рани около устенцата на тригодишния батко, така сега за около седмица се изчисти и омекна кожата, при мен по същия начин. Мажа след всяко основно миене на лицето с вода - 3 пъти дневно - сутрин след ставане, обед след хранене, вечер преди лягане.
Още веднъж се убедих в чудото на апитерапията (за моето семейство и нашия случай, разбира се) Peace.

# 69
  • София
  • Мнения: 167
Нану, я дай рецепта. Звчи много добре.

# 70
  • На топло...
  • Мнения: 584
Илка, малко на око беше, но долу-горе е това.
              125-150 мл. масло по избор (аз имах шеа, но и с какаово бих направила примерно)
              80-100 капки 30%-ов прополисов разтвор
              2 лешника пчелен восък
              1 ч.л. с връх захаросан мед
Разтваряш маслото на водна баня заедно с восъка, да има обаче още твърди частички, те се доразтварят; да можеш да държиш пръст вътре - към 50 градуса значи (за да не денатурират ензимите в меда). Слагаш капките, алкохолът се изпарява веднага. Объркваш меда, той не се разтваря съвсем. Прецеждаш в кутийки през тензух и още на няколко пъти объркваш заради меда.
Това е.
Омекотява от маслото, образува защитен филм върху кожата от восъка, възстановява (прополисът) и подхранва (медът) Peace.

# 71
  • Мнения: 2
Здравейте, имам бебе на 11 месеца, от известно време имаме проблеми с кожата под пелените. Освен периодично зачервяване, напоследък в областта на горната част на памперса /където се пада коланчето/ се появи дребен червен обрив, който я сърби защото когато остане гола се чеше и при къпане става областта на обрива по-червена. На допир кожата е суха и грапава. Опитах с няколко марки памперси, ефект нямаше.

# 72
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Изписаха ни от болницата един крем-физиогел се казва ,просто за час два наблюдавах как кожата на бебка се променя и си възвръща предишния вид.Невероятен е просто вълшебен струва към 20 лв но е в доста голяма туба.Преди това кожата и беше като шкурка,с какво ли не пробвах мазала съм я с зехтин не помага и не помага.

# 73
  • Мнения: 386
При нас нещата ту се оправят,ту пак се появяват обриви.Забелязвам,обаче,че няма нови, а само старите тук -таме се обострят.
Започнахме захранването,като въвеждам храните много бавно,за 15 дни съм въвела 3 зеленчука ( картоф,морков и тиква).До сега не ми е давал никаква реакция, даже много му хареса,но онзи ден след ваксина (дтк) по коремчето му избиха пъпчици.И преди са избивали,но сега се чудя дали е на хранителна основа или се дължи на ваксината.Или просто са се появила, както преди.
Ходихме при специалист детски болести, ходихме при гастроентеролог,кожен лекар.Всички са на мнение,че АД при сина ми не се основава на хранителна алергия ( консултациите са извършени преди захранването) Казват, че всъщност 1 на 10 дена имат АД възоснова на храната.По-важното е сега,че не знам тези пъпчици на стомаха как да ги тълкувам и какво да правя... Искам само да подчертая, че бащата на Даниел също е имал АД като малък,но не е имал и няма хранителна алергия....

# 74
  • София
  • Мнения: 2 149
Цвети, ако не си давала нова храна преди слагането на ваксината, най-вероятно реакцията е към нея /ваксината/. Щом таткото е имал дерматит като дете най-вероятно и при сина ти да е просто АД, който не се влияе от храната. В нашето семейство случаят е същият. Все пак ако имаш притеснения, в началото захранвай бавничко и при ваксинации не давай нови храни преди и след биенето на ваксината.

# 75
  • София
  • Мнения: 372
 При захранването моят син също получаваше 2- 3 пъти обриви. Бях решила,че е алергичен към спанак, към извара, към праскова. После изчаквах да мине обрива и след време пак пробвах тази храна. Оказваше се, че обривите изобщо не са били от храна. Както се появяваха, така и изчезваха. Така че въвеждай си храните бавно, записвай си. Не въвеждай нова храна, преди обрива да е изчезнал. И аз се притеснявах на всяка пъпка. При нас майка ми е алергична от какво ли не. И брат ми и тя имат астма. Слава Богу, малкия за сега не е алергичен към нищо и със всяка зима проблемите с кожата намаляват.

Общи условия

Активация на акаунт