Атопичен дерматит - с какво третирате кожата?

  • 10 728
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 337
от кортикостероида е, да той е "вълшебен", т.е. бързо оправя проблема, но не и трайно, когато се оправи така или иначе трябва да продължиш на козметика, той се ползва все пак за кратки периоди, предвид възможните му странични реакции. Помисли все пак и за това какви други дразнители може да има, храна, прах за пране, материи на дрехи и т.н.

# 61
  • Мнения: 386
Angel аз  вече съм на диета.... без шоколад,яйца и риба,почти никакви цитруси и консервирани храни.За праха за пране ще трябва да помисля,няма толкова много видове а пазара,май 2 са по-разпространени.Материите - само памучни дрехи ползвам,гледам лицето му да не се допират до моите дрехи.Абе ... шоуто тепърва започва  Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 44 337
много е вероятно ако е от твоята храна да е от млечните. Спират се всички такива и след седмица(дали не беше и повече) почваш 1 по едно по няколко дни да си ги "въведаш" отново в менюто като наблюдаваш има ли отражение.

За праха, моят от теото например се обриваше. иначе не са 2 праха само Wink

# 63
  • Мнения: 386
много е вероятно ако е от твоята храна да е от млечните. Спират се всички такива и след седмица(дали не беше и повече) почваш 1 по едно по няколко дни да си ги "въведаш" отново в менюто като наблюдаваш има ли отражение.

За праха, моят от теото например се обриваше. иначе не са 2 праха само Wink

Да,пропуснах да кажа за млечните.Абе никакви белтъчини... Никой не ми е казвал кога какво да почвам, то и лекарката една кукувица се оказа,ама това е друга тема.
А за праха .. ми аз най-често виждам тео и савекс  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 44 337
има сано максима сензитив, той е за бебета и хора с алергии.
има и още 2 спец бебешко, но сега ми изхвръкна от ума, отделно има персил сензитив.

# 65
  • София
  • Мнения: 167
Бебешки има на Сано - Максима, има и на Персил, има и разни еко-био-органик, които обаче идват по-скъпички.
За храните - общо взето трябва поне 10 дена да си на диета преди да започнеш да вкарваш "нови" храни. Внимавай с бобовите (грах, леща, боб, нахут), махни и телешкото, добре е и пилешкото да изключиш, защото е пълно с токсини, консерванти - всякакви се изключват, в това число и разните му там салами и полуфабрикати, лютеници, майонези, сосове, сухи супи, подправки и т.н., яйцата, то е ясно, млечни продукти - и те вън, можеш да ядеш/пиеш кози продукти, козето мляко е най-близко до майчиното като състав, принципно и червено-оранцевите храни е добре да се махнат, зелените също. В общи линии, ако тръгнеш да спазваш диетата, оставаш на един ориз и едни картофи.  Е, и хляб, но по-добре домашен, защото в този по магазините често има подобрители, консерванти и оцветители.  Peace
Аз се пробвах да я спазвам тази диета, но не издържах повече от 5 дни. После обаче забелязах, че при малкия бобовите, и по-специално нахута, му раздразват дерматита. В някакъв момент си го израсти.
Сега обаче започваме борбата с дерматита на каката, който напоследък се обостри.  ooooh!

# 66
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Преди месец се на дъщеря ми се появиха малки пъпчици по лицето, които след 2-3 седмици станаха като ужасен обрив по целите бузки. Диагностицираха й АД на 9м.
Изписаха А-дерма лосион, шампоан и олио за баня с формула без сапун. За 4-5 дни бузките й бяха без екземи, не са се оправили още, защото лекуваме само от 10ина дни, но искам да кажа, че това кремче е направо златно!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 150
Angel аз  вече съм на диета.... без шоколад,яйца и риба,почти никакви цитруси и консервирани храни.За праха за пране ще трябва да помисля,няма толкова много видове а пазара,май 2 са по-разпространени.Материите - само памучни дрехи ползвам,гледам лицето му да не се допират до моите дрехи.Абе ... шоуто тепърва започва  Crazy
Докато му беше зле дерматитът перях дрешките със Surcare, бебешки е, без никакви оцветители и ароматизатори. Препоръчват го точно за деца с алергии.

Иначе за диетата - трябва около месец, дори малко повече, за да се изчисти организмът от алергените. Ето в тази тема (ако вече не си я открила) можеш да прочетеш повече за дечица с алергия.

# 68
  • На топло...
  • Мнения: 584
Бях писала по-назад, че се каня да правя мехлем с пчелен восък и масло от шеа. Сложих и клеева тинктура вътре, и малко мед.
Както му ставаше на рани около устенцата на тригодишния батко, така сега за около седмица се изчисти и омекна кожата, при мен по същия начин. Мажа след всяко основно миене на лицето с вода - 3 пъти дневно - сутрин след ставане, обед след хранене, вечер преди лягане.
Още веднъж се убедих в чудото на апитерапията (за моето семейство и нашия случай, разбира се) Peace.

# 69
  • София
  • Мнения: 167
Нану, я дай рецепта. Звчи много добре.

# 70
  • На топло...
  • Мнения: 584
Илка, малко на око беше, но долу-горе е това.
              125-150 мл. масло по избор (аз имах шеа, но и с какаово бих направила примерно)
              80-100 капки 30%-ов прополисов разтвор
              2 лешника пчелен восък
              1 ч.л. с връх захаросан мед
Разтваряш маслото на водна баня заедно с восъка, да има обаче още твърди частички, те се доразтварят; да можеш да държиш пръст вътре - към 50 градуса значи (за да не денатурират ензимите в меда). Слагаш капките, алкохолът се изпарява веднага. Объркваш меда, той не се разтваря съвсем. Прецеждаш в кутийки през тензух и още на няколко пъти объркваш заради меда.
Това е.
Омекотява от маслото, образува защитен филм върху кожата от восъка, възстановява (прополисът) и подхранва (медът) Peace.

# 71
  • Мнения: 2
Здравейте, имам бебе на 11 месеца, от известно време имаме проблеми с кожата под пелените. Освен периодично зачервяване, напоследък в областта на горната част на памперса /където се пада коланчето/ се появи дребен червен обрив, който я сърби защото когато остане гола се чеше и при къпане става областта на обрива по-червена. На допир кожата е суха и грапава. Опитах с няколко марки памперси, ефект нямаше.

# 72
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Изписаха ни от болницата един крем-физиогел се казва ,просто за час два наблюдавах как кожата на бебка се променя и си възвръща предишния вид.Невероятен е просто вълшебен струва към 20 лв но е в доста голяма туба.Преди това кожата и беше като шкурка,с какво ли не пробвах мазала съм я с зехтин не помага и не помага.

# 73
  • Мнения: 386
При нас нещата ту се оправят,ту пак се появяват обриви.Забелязвам,обаче,че няма нови, а само старите тук -таме се обострят.
Започнахме захранването,като въвеждам храните много бавно,за 15 дни съм въвела 3 зеленчука ( картоф,морков и тиква).До сега не ми е давал никаква реакция, даже много му хареса,но онзи ден след ваксина (дтк) по коремчето му избиха пъпчици.И преди са избивали,но сега се чудя дали е на хранителна основа или се дължи на ваксината.Или просто са се появила, както преди.
Ходихме при специалист детски болести, ходихме при гастроентеролог,кожен лекар.Всички са на мнение,че АД при сина ми не се основава на хранителна алергия ( консултациите са извършени преди захранването) Казват, че всъщност 1 на 10 дена имат АД възоснова на храната.По-важното е сега,че не знам тези пъпчици на стомаха как да ги тълкувам и какво да правя... Искам само да подчертая, че бащата на Даниел също е имал АД като малък,но не е имал и няма хранителна алергия....

# 74
  • София
  • Мнения: 2 150
Цвети, ако не си давала нова храна преди слагането на ваксината, най-вероятно реакцията е към нея /ваксината/. Щом таткото е имал дерматит като дете най-вероятно и при сина ти да е просто АД, който не се влияе от храната. В нашето семейство случаят е същият. Все пак ако имаш притеснения, в началото захранвай бавничко и при ваксинации не давай нови храни преди и след биенето на ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт