Избори 2011 - резултати, обсъждане, мнения.

  • 112 683
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6 730
Аз гласувах вече. В Лондон бяхме четирима гласоподаватели, двама от които бяхме аз и мъжът ми  hahaha

# 17
  • Мнения: 217
Гласувахме и ние, аз и детето.  Таткото е гласувал по рано....по партиини линии. Имаше страшна опашка  и малката се разсърди...та не съм чакала, пуснаха ме отпред и минах бързо. Но става много бавно, има хора дето чакаааат по 40, 50 мин...егати и опашките, егати и чудото. Дори хора се отказваха , за да не чакат на студа.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Преди малко не намерих темата, помислих, че са я изтрили. Аз ходих, но се върнах, имаше голяма опашка.

# 19
  • Мнения: 103
Преди малко не намерих темата, помислих, че са я изтрили. Аз ходих, но се върнах, имаше голяма опашка.

и аз ходих с ревящо дете, на което му се спи, а имаше опашна от 50 човека  Shocked - е тръгнах си естествено, като не могат да си организират работата. Родителите ми останаха и са чакали час  ooooh!

ако следобяд е хубаво времето може пак да ида, но не се знае със сигурност

# 20
  • Мнения: 15 619
bob4o_f , какво значи да си организират работата? Избирателната активност е по-висока, има по три бюлетини, с които трябва да се оправиш вътре в стаичката. Туткането не е от комисиите.

# 21
  • Мнения: 1 092
Направи ми впечатление, че имаше доста объркани хора според адреса и секцията в която трябва да гласуват. Хора, които липсваха от списъците... Доста бавно ставаше всичко, а  комисията в нашата секция беше в по-голямата си част от възрастни и бавни хора, които допълнително бавеха опашката. Имаше само една избирателна кабинка (стаичка), което допълнително бавеше целият процес.

# 22
  • Мнения: 45
Аз не правя ничий политически бизнес и не гласувам принципно. Но ми е любопитно да видя резултатите макар че ги знам от сега.

# 23
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Далаверата е, че застъпниците на една партия са сигурни гласове за нея.
Не е гаранция че ще гласуват точно за партията на която са застъпници.
bob4o_f , какво значи да си организират работата? Избирателната активност е по-висока, има по три бюлетини, с които трябва да се оправиш вътре в стаичката. Туткането не е от комисиите.
В селата бюлетините дори са 4. Във Валенсия видях че едва 20 бяхме гласували към 10ч.

# 24
  • Мнения: 15 619
 Не е гаранция че ще гласуват точно за партията на която са застъпници.  ......
Да, това твърдение, че застъпниците били сигурни гласове, ме разсмя.  Mr. Green Отишли да изкарат по петдесет лева. Това е.
Четвъртата бюлетина не е голямо препятствие.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Добре де, да се уточня Simple Smile - тези, които са ги наели/им плащат, те си мислят че са сигурни гласове, иначе в стаичката всеки може да зачеркне каквото си иска. Не съм имала в предвид че могат да ги задължат по някакъв начин.
Аз гласувах вече, чаках около 50 минути, бавеха се основно докато намерят имената в двата списъка.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 140
Нали не са отменили забраната преди края на изборния ден да се публикуват прогнозни резултати?

# 27
  • Мнения: 15 619
Нали не са отменили забраната преди края на изборния ден да се публикуват прогнозни резултати?
Мисля, че не са.  Някой е сгазил лука ли!?

# 28
  • София
  • Мнения: 12 140
Нали не са отменили забраната преди края на изборния ден да се публикуват прогнозни резултати?
Мисля, че не са.
И аз така мисля, но не съм сигурна, а виждам, че Днес. бг са си плеснали цяла диаграма и прочее с прогнозни резултати до момента. Ако е забранено ми е интересно как е възможно?

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Днес.бг

Не знам с каква смелост правиш каквито и да е прогнозни резултати въз основа на 3,4% активност. Дори аз знм, че електоралните нагласи зависят от часа на гласуване. Младите не гласуват сутрин, ако изобщо отидат да гласуват. Възрастните в пенсионна възраст гласуват преди обяд. Хората от селата гласуват рано сутрин, в много от селата в 12ч. спокойно могат да се затварят секциите и да започват да броят.

Общи условия

Активация на акаунт