Що за глупост е това?

  • 15 077
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 401
Свикавай бързо и не му се шашкай много много че е зле за нервите.Това и от личен опит  Wink.
Мога да споделя как се вади задграничен паспорт на дете.Детето на колене на накакво паянтово столче за снимка  ooooh!.
Не получавам детски ,но съм чувала че подаването на документи би отказало всеки нормален родител.Толкова сложно било.
Ходих да се интересувам от една програма ''отново на работа'' да имало ама се изчерпала бройката  newsm78 Пък след мен ходили и за тях бройки имало  newsm78
По едно време майки разправяха че задължителните ваксини били дефицит. ooooh!
Пък като тръгнеш с количката на разходка колко препядствия има да преодоляваш  #Crazy
И други такива ми ти разни ...Та не се впечатлявай за да оцелееш.

# 16
  • Мнения: X
Много абсурдно звучи, но гледам, хората свикват. Какво да се прави. 200 лева? За трето дете? Барем 300 да ги бяха направили...

# 17
  • Мнения: 121
Грозно е, да, но хората си имат съображения да го направят. Вероятно са минали през доста злоупотреби от онези "майки", които с раждания си изкарват прехраната.

Ще минат, защото не са им прави сметките.Като не могат да мислят, да не го работят това.

# 18
  • Мнения: 261
Нема начин да нема начин да се осъди институцията, наредила тая простотия. На база накърняване човешкото достойнство или подобно.
Точно така се почуствах.Някак си обидно ми стана,че заради определена група хора,ни слагат всички под общ знаменател.И то по най-грозен начин.Все едно бият печат на детето ти
" потенциален лъжец и крадец". Още от раждането му.Е не е честно!
Знам че го правят,защото някои гражданки на РБългария ,дето все се оплакват че са дискриминирани,сигурно се редят по пет пъти за еднократна помощ,но има хиляди други начини да се пазят от тях.

# 19
  • Мнения: 2 927
Не знам дали някой го е споменал, но помощта се отпуска и отбелязването се прави само върху оригинал. Ваденето на дубликат е безпредметно. Махни покритието.

# 20
  • Мнения: 3 621
Някой търси под вола теле... писането на гърба на актовете за раждане е от години, поне от 39. Едва ли в далечната 72 година на някоя циганка и е хрумнало дори да получи 2 пъти еднократната помощ при раждане.

# 21
  • Мнения: 261
Не е за вярване!Не е глупост, ами върха на простотията, дори не е просто, а е смешно.

Нека си направят регистър и да си водят сметките.
Оригиналът на акта за раждане е най- важния документ на всеки индивид.
И аз мисля така!

# 22
  • Мнения: 121
Точно за това "гражданките" злоупотребяват.
Толкова ли е сложно получателят на сумата да подпише документ, който да влезе в архив?
Не е, ама е по-лесно да драскаш с химикалка на гърба на документите, които за всеки нормален човек имат сантиментална и не само стойност.

# 23
  • София
  • Мнения: 865
Извади си дубликат, отиди с оригинала, вземи си парите, после ходи и с дубликата да си вземеш парите. Барем се научат нещастниците в мизерната ни държавица на ред и чистота.

Недоумявам, как приемате за нормален фактът, че някаква лелка драска върху официалният ви документ, който удостоверява, че сте живо човешко същество, пък било то и "ритуал" с многогодишна традиция.

# 24
  • Мнения: 261
Някой търси под вола теле... писането на гърба на актовете за раждане е от години, поне от 39. Едва ли в далечната 72 година на някоя циганка и е хрумнало дори да получи 2 пъти еднократната помощ при раждане.
Хора,повярвайте,на другите два акта от 1998 и 2002 год не ми е драскано.
Как така на едни пише ,на други не.
Сигурна съм че нямат право.
Съгласна съм с вас,че се примирявам с правилата ,разламинирвам го и взимам 200 лв.
Но защо трябва да се примиряваме да си правят каквото искат.
Това е официален документ.Издава се при раждането на човек ,попълват се всички важни данни,които не се променят през целия му живот и повече нито се добавя нещо,нито  се поправя.
В паспорта се пише,удрят се печати и т.н сменят се адреси регистрации.....
Акта за раждане е най-важен.Всички останали документи се вадят въз основа на него.
Кво ще ми го драскат,да не е вестник!

# 25
  • Мнения: 9 903
Недоумявам, как приемате за нормален фактът, че някаква лелка драска върху официалният ви документ, който удостоверява, че сте живо човешко същество, пък било то и "ритуал" с многогодишна традиция.

ти ще се откажеш ли от парите за близнаците, за да не им драскат актовете?

# 26
  • Мнения: 1 310
Само аз ли знам, че като се издаде дубликат на важен документ, оригиналът вече не играе?! newsm78

# 27
  • Мнения: 121
Не питаш мен, но и аз ще отговоря.
Да, бих се отказала от тези 200 лв., защото детето не го раждам, заради тях и защото даже би ми било обидно да отида и да ги взема, че и на акта ще пишат, като че ли е разходен касов ордер!

# 28
  • София
  • Мнения: 865
Недоумявам, как приемате за нормален фактът, че някаква лелка драска върху официалният ви документ, който удостоверява, че сте живо човешко същество, пък било то и "ритуал" с многогодишна традиция.

ти ще се откажеш ли от парите за близнаците, за да не им драскат актовете?

Не, разбира се. Парите не миришат  Grinning.
Обаче не мога да подкрепя постъпката на администрацита ни. А тук има доста хора, които се учудват на възмущението на авторката.

# 29
  • София
  • Мнения: 14 688
Моето дете е 2003 г. родено-има печат. Ама защо ми е върти в ума, че в работата ми го биха печата? Оттам ли ги даваха парите по онова време и после НОИ да им ги е превеждал?

Общи условия

Активация на акаунт