Кои са качествата на българите,с които се гордеем?

  • 23 080
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 835
Aз викам да погледнем комшиите с какво се гордеят, какво имат повече от нас?  Гърците да вземем, с какво се гордеят? Македонците, сърбите, турците.... Първите са си легнали на кълката на "Великата" история, и лапаница яка на тая кълка, следващите, драпат със зъби и нокти за история, да откраднат, третите и те, измислили, натъкмили, само и само по-древна да е, ракията чак драпаха да си присвоят като откритие... Ние какво правим, миналото и историята на боклука, настоящето и хляба само.  Е, най-простите ли сме, че не разбрахме, че историята ни носи хляб. А като се плюем сами себе си, няма хляб. Кой ще ни даде и ще дойде тук, като сами обясняваме упорито как за нищо не ставаме. Ако ние не обясняваме колко сме велики и добри, чакай някой друг да го свърши, че и да иска да работи с нас. Ако искаме хляб, сами трябва да си вдигаме акциите, а не да се плюем.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 10:39 от teo7777

# 226
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
За съжаление акциийте няма как да си ги вдигнем като се навиваме колко сме велики. Работа трябва.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 010
За съжаление акциийте няма как да си ги вдигнем като се навиваме колко сме велики. Работа трябва.

Абсолютно вярно. Щото и усещането за величие (от което ние сме твърде далече) успива... Simple Smile

# 228
  • Мнения: 3 835
Абсолютно вярно. Щото и усещането за величие (от което ние сме твърде далече) успива... Simple Smile

А пък усещането, че си последния смотаняк, най-смачкан и смотан, ептен успива и демотивира. Още по-лошото е, че направо прогонва де що има около теб, кандидати да ти гласуват доверие, да правите нещо заедно и съвместно, някакви пари да ти дадат. Аз да съм, посмъртно на човек с такова самомнение, няма да дам и лев.

# 229
  • Мнения: 3 405
Ето каква статия открих във Фейсбук:

Директна извадка от гръцкия вестник "Симера":

"Българите са най-бедният народ в Европа и това не е тайна дори за самите тях, но видели ли сте ги да протестират? Не, няма и да ги видите защото не могат да си го позволят. Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви. Забележете въпреки, че българите са признато най-бедни, голяма част о...т стоките и услугите са с по-високи цени от средноевропейските. За да оцеляват, те са принудени да работят непрекъснато при ужасни условия на труд, при масово погазване на всякакви трудови норми, без да смеят да се оплакват, без да смеят да си потърсят правата. Техните синдикални лидери, ако могат вобще да се нарекат така, ще видите сред редиците на управляващите, окичени с най-високите държавни отличия, но не и сред работниците, не и на прощадите, не и в първите редици на протестите, защото протести няма.

И ние като гръцки граждани свикнали да търсим и отстояваме прават си задаваме въпроса, как е възможно това? Как при този стандарт на живот, при тези условия на труд, при това нагло и безочливо отношение към тях, как те стоят тихо и безропотно? Отговора е един – те са бедни, толкова бедни, че дори и един ден да не са на работа, а да излязат на протест, това ще бъде пагубно за тяхното оцеляване. Те няма да успеят да си платят сметките, или да си купят храна, или необходими лекарства, или дрешки за децата. Да, те са толкова бедни, че ходят болни на работа, че по скоро биха умрели на работното си място, отколкото да си вземат почивка нужна на всеки жив организъм. За тях няма почивка, заробени веднъж от банките, втори път от работодателите си и трети път от политиците си, те са изгубили всяка надежда и живеят ден за ден в постоянен страх и стрес да не изгубят работата си, надника си, да не се разболеят. Всяко едно по-сериозно заболяване ги обрича на почти сигурна смърт, защото са бедни. Техните предприятия произвеждат инвалиди, българите биват използвани, изстисквани и изхвърлени на улицата. Без защита , без надежда.

Тяхната държава, тяхната индустрия бе разпродадена и разграбена на безценица. В България няма истински чуждестранни инвестиции. Това което е продадено на чужденци на безценица или е унищожено, за да не се произвеждат конкурентни на вносните стоки или се използва за ограбване на българите и изнасяне на спечелените пари в чужбина. На българите им набиват в главите, че заплатите им трябва да са ниски, защото така били конкурентно способни и така забележете привличали чуждестранните инвеститори. Няма по-смехотворно твърдение от това. Как можеш да твърдиш, след като уж си член на Обединена Европа, че ще привличаш инвеститори с ниското ниво на заплащане? В кой век живеят българите? Не разбират ли, че днес истинските инвеститори търсят не проста маса работеща за без пари, а работници образовани, специалисти, притежаващи творческа мисъл и креативност, откриватели и способни да предугаждат бъдещето. Явно някой има интерес да ги кара да се конкурират по заплащане със страните от третия свят, а не по знания с развитите Европейски държави.

В България правителството инвестира най-много в полицията, която е един процент от цялото население на страната. Но не мислете, че тази полиция се бори с престъпността, не, самата полиция е корумпирана, съдебната им власт също, за политиците им да не говорим. Полицията им е гарант за сигурността на корумпираната върхушка, за това, че всеки дори и плах опит за протест и търсене на отговорност, ще бъде смазан и потушен. Благодарение целенасочената политика на потъпкване и опростачване на българският народ, той е почти обречен на изчезване. По-голямата част от знаещото и можещо население е емигрирала, циганите са оставени сами на себе си като безнаказаността им е пословична, а страхът у българите неописуем."

П. П. дописвам поста си, за да поясня, че става дума за художествена измислица на Бъзикилийкс . Измислица, и то каква - самата реалност.

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 17:22 от Анджелина

# 230
  • Варна
  • Мнения: 18 144
Ужасно, ужасно вярно.
Анджелина ще те цитирам в една друга тема.

# 231
  • Мнения: 330
Може ли някой, който знае гръцки да провери съществува ли този вестник с подобна статия?(търсих, но подобен вестник не открих)
Прекалено подробно описателна отвътре ми се струва и затова съм сигурна, че някой българин я е писал. Е с това качество на българите да се мислят за най-зле от целия свят не се гордея. Като дойде Хорхе Букай в България го питаха "защо сме толкова зле" и той каза, че всички му задавали този въпрос, ама от други страни в Африка, Азия и т.н. А ние сме били в Европа, бели, с образовано население, имали сме придобивките на съвремения свят, пък сме завали въпроса все едно населението умира от глад и липса на питейна вода. Преразказвам както го запомних.
Уж сме много бедни, ама се огледайте колко нови коли има по улиците, включително и мойта е последен модел, а пък само аз работя, мъжът ми е със 100 загубено зрение. Съучениците на сина ми имат по 5 чифта маратонки от по 200 лева, нови жилища и т.н., пък учи в средно нормална държавна гимназия. Почти всички около мен живеят съвсем нормален живот, без много луксове, но и без да се притесняват за сметки и храна. Като видя децата какви играчки, дрехи и колички имат в парка и градината им се чудя на акъла защо толкова се изхвърлят тия хора. Има и бедни, пенсионерите, част хората в провинцията, циганите, ама в другите държави мислите, че ги няма ли.
Та по темата. Гордея се, че сме умни, любознателни, отворени към другите, топли в отношенията си, държим на семействата си, работливи и красиви. Иска ми се повече да се дразним от неуредиците и мръсотията, да работим повече и с повече мисъл, да не сме толкова черногледи и да се мислим за най-най- във всичко, видите ли и в най-лошото, няма по-зле от нас. Ще трябва някой психотерапевт да обясни какви са начините да чувстваш душевен комфорт и щастие, но няма нищо общо с парите. Аз лично разчитам на източната философия и йогата.

# 232
  • Мнения: 326
 Гъвкавост и способност да се оправят в много ситуации с подръчни средства. От нищо правят нещо, измайсторяват решение на всяка ситуация, народ с гъвкава мисъл и поведение, не са коне с капаци и не се шокират от непознати ситуации.

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 18:00 от Отилия? Отилия!

# 233
  • Мнения: 3 405
Може ли някой, който знае гръцки да провери съществува ли този вестник с подобна статия?(търсих, но подобен вестник не открих)

ето от къде била статията, художествена измислица, но с елементи на реалността http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/04/freedom/

От Бъзикилийкс е, т.е. не е публикация от гръцкия печат и може би затова това е безпощадно вярно Peace.
Гърците фалираха и въпреки всичко при тях няма никаква вероятност да стигнат и на половина нашите нива на бедност.

# 234
  • Мнения: 2 931
     А вестник ΣΗΜΕΡΑ (Днес) си съществува  Grinning Друг въпрос е, че в гръцката преса толкова състрадателност към българския народ трудно би могла да се види.
     А статията не би трябвало да е публикувана в Бъзикилийкс, някак реалността не се връзва със заглавието на сайта.  Sad

# 235
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Гъвкавост и способност да се оправят в много ситуация с подръчни средства. От нищо правят нещо, измайсторяват решение на всяка ситуация, народ с гъвкава мисъл и поведение, не са коне с капаци и не се шокират от непознати ситуации.

Впечатляващо точно!

И, да добавя... Това няма нищо общо с икономиката и световнопризнатите културни постижения (по които обикновено се съде за успешността на дадена нация), но ми се струва важно. Не познавам хора с по-интересен и богат вътрешен свят от българите. Това много ми липсва тук.

# 236
  • Мнения: 3 835
Директна извадка от гръцкия вестник "Симера":

"Българите са най-бедният народ в Европа и това не е тайна дори за самите тях, но видели ли сте ги да протестират? Не, няма и да ги видите защото не могат да си го позволят. Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви.
.....................

Aнджи, а ти чете ли внимателно, това дето си пуснала? Никакво ли недоумение не буди в теб? Обобщено излиза, че има целенасочени Европейски политики, осъществявани чрез европейски директиви, за обедняването на българския народ, демек държането му в пас, долу. Нататък не коментирам, защото цялата статия няма общо с българския народ, а с някакви политики, на които той е жертва. Не става дума за качествата на българина. Питам се с какво пък сме толкова важни, че цяла Европа, че и директивите й да се занимават специално и точно с нас?! newsm78 Два са вариантите, "никои" сме - никой не ни обръща внимание, "някои" сме, провеждат се специални политики спрямо нас, погледаното трезво и обективно. Аз лично не си падам нито по византийските медии, нито по теориите на конспирацията. Laughing А пък теории на конспирацията, публикувани във византийска медия, съвсем ме развеселяват. Въпросните гърци, освен с врякането, крякането и насилието по площадите и протестите си, убийства на бременни жени, с друго дали могат да се гордеят, дето ама истински да е тяхно. Тя и историята им е открадната и за чужда сметка.

# 237
  • Мнения: 3 405
Пуснах я за коментари Simple Smile
На първо четене е самата истина.
Статията, оказа се е от Бъзикилийкс, което леко променя нещата. Но не съвсем.
Обаче може да се коментира още.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 18 144
Директна извадка от гръцкия вестник "Симера":

"Българите са най-бедният народ в Европа и това не е тайна дори за самите тях, но видели ли сте ги да протестират? Не, няма и да ги видите защото не могат да си го позволят. Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви.
.....................

Aнджи, а ти чете ли внимателно, това дето си пуснала? Никакво ли недоумение не буди в теб? Обобщено излиза, че има целенасочени Европейски политики, осъществявани чрез европейски директиви, за обедняването на българския народ, демек държането му в пас, долу. Нататък не коментирам, защото цялата статия няма общо с българския народ, а с някакви политики, на които той е жертва. Не става дума за качествата на българина. Питам се с какво пък сме толкова важни, че цяла Европа, че и директивите й да се занимават специално и точно с нас?! newsm78 Два са вариантите, "никои" сме - никой не ни обръща внимание, "някои" сме, провеждат се специални политики спрямо нас, погледаното трезво и обективно. Аз лично не си падам нито по византийските медии, нито по теориите на конспирацията. Laughing А пък теории на конспирацията, публикувани във византийска медия, съвсем ме развеселяват. Въпросните гърци, освен с врякането, крякането и насилието по площадите и протестите си, убийства на бременни жени, с друго дали могат да се гордеят, дето ама истински да е тяхно. Тя и историята им е открадната и за чужда сметка.

Аз никъде не прочетох за ЕВРОПЕЙСКИ директиви и ЕВРОПЕЙСКА политика.
Политиката за обедняване си е наша собствена. Sick

# 239
  • Мнения: 3 835
Директна извадка от гръцкия вестник "Симера":

"Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви.
.....................

Aнджи, а ти чете ли внимателно, това дето си пуснала? Никакво ли недоумение не буди в теб? Обобщено излиза, че има целенасочени Европейски политики, осъществявани чрез европейски директиви, за обедняването на българския народ, демек държането му в пас, долу. Нататък не коментирам, защото цялата статия няма общо с българския народ, а с някакви политики, на които той е жертва. Не става дума за качествата на българина. Питам се с какво пък сме толкова важни, че цяла Европа, че и директивите й да се занимават специално и точно с нас?! newsm78 Два са вариантите, "никои" сме - никой не ни обръща внимание, "някои" сме, провеждат се специални политики спрямо нас, погледаното трезво и обективно. Аз лично не си падам нито по византийските медии, нито по теориите на конспирацията. Laughing А пък теории на конспирацията, публикувани във византийска медия, съвсем ме развеселяват. Въпросните гърци, освен с врякането, крякането и насилието по площадите и протестите си, убийства на бременни жени, с друго дали могат да се гордеят, дето ама истински да е тяхно. Тя и историята им е открадната и за чужда сметка.

Аз никъде не прочетох за ЕВРОПЕЙСКИ директиви и ЕВРОПЕЙСКА политика.
Политиката за обедняване си е наша собствена. Sick

Ами не знам, то и четенето явно не е лесно занимание.

А конспирациите, за това чия е таз политика, наша или чужда, тия локуми можем да ги разтягаме като дъвка до безкрайност.

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 23:33 от teo7777

Общи условия

Активация на акаунт