Глоба до 5000 лв. за родители, които водят децата си на църква.

  • 13 169
  • 317
  •   1
Отговори
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Глоба до 5000 лв. за родители, които водят децата си на църква

http://bul.bg/globa-do-5000-lv-za-roditeli-koito-vodyat-detsata- … -na-tsa-rkva.html

...

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Няма да стане.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Поредната простотия  ooooh!

# 3
# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Защото между един промит мозък и нормален човек, който иска да запали свещ или да си кръсти детето в църква има огромна разлика. А законът е един за всички.

# 5
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Предполага се поради страх от промиване на детските мозъчета и изкореняване на фанатизма в зародиш.

Но преди това трябваше да се справят с чалгата и рекламите, а не с църквата.

# 6
  • Мнения: 1 296
............
Но преди това трябваше да се справят с чалгата и рекламите, а не с църквата.
Peace Peace Peace Peace
Не мога да повярвам, че на фона на всички останали сериозни сътресения и събития в нас, на фона на растящата инфлация и цени, някой е измислил и това ooooh! ooooh! ooooh!
До това ли опряхме, това ли ни е най-болният момент във възпитанието и образованието на децата?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, tzarina, именно ... Peace

Агресията на родителите към децата и между самите деца е много по-голям проблем... и неговите корени не са в ходенето или неходенето на църква ... примерно. Както и безброй други наболели проблеми без решения... Но не, сега ще се хаби време, пари, енергия и какво ли не за това.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 519
Опасните секти, които биха довели до такава забрана да бъдат забранени и да се контролира дали забраната се спазва. Другото е абсурдно, ако изобщо е вярно. Още повече, че в много училища има вероучение, а в още повече часове по религия, като последните за мен са крайно вредни и трябва да бъдат забранени, особено за малките класове.

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За часовете по религия и Вероучение съм съгласна да се премахнат от учебната програма. Нека религията и запознаването с нея остане избор на родителите.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, аз също не искам детето ми да има часове по религия.

# 11
  • Мнения: 46 577
Аз не го тълкувам така, според мен силно преувеличават.
Има разни ритуали и крайни пропаганди, и наистина трябва да бъдат контролирани. Но да палнеш свещ в църква, да идеш на гробищата или да кръстиш детето, едва ли ще е включено, ако се приеме.

# 12
  • София
  • Мнения: 985
Аз не го тълкувам така, според мен силно преувеличават.
 

И аз много се надявам да е така, както ти казваш.
Ако е иначе, нямам думи да изкажа възмущението си. Може би тези ще успеят да свършат това, което дори и  комунистите не успяха с християнството в България. Все пак това е официалната религия на страната ни. Ми в такъв случай да вземат да го премахнат това и вместо него да напишат срещу религия: Всеки сам си решава.
Изтрещяла работа. Отново се дефинират неправилно проблемите и се решават по възможно най- глупавия начин.

# 13
  • Мнения: 116
Отчасти виждам логика в идеята (не съм чела статията,само темата).Не одобрявам религията да се натрапва,пък било то и от родителите.Тя трябва да е личен избор направен на възраст подходяща за това.

# 14
  • Мнения: 2 746
О,каква глупост! Журналята трябваше да уточнят че това се отнася и за водене на деца в джамии, синагоги и прочее религиозни храмове. Само че как си представяте да забраните на бълг.мюсюлманин да не си води детето в джамията? С тяхната фанатична религия, гражданска война ще стане,ако приемат такъв закон.

Общи условия

Активация на акаунт