Глоба до 5000 лв. за родители, които водят децата си на църква.

  • 13 179
  • 317
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 553
А нима вече не се навлиза в религията с честването и празнуването на съответните религиозни празници?
Или то щом са празници, не е важно какви са?. )
А за вяра в БГ, едва ли може да се говори. Толкова хора познавам, дори елементарни традиции не знаят, какво остава за вяра, религия и др. подобни.

# 31
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
А нима вече не се навлиза в религията с честването и празнуването на съответните религиозни празници?


Именно, това е един подходящ начин да се обясни на едно дете религията, ако разбира се родителите държат въпросните празници да имат подобен смисъл, а не просто поредните отминали такива.

# 32
  • Мнения: 4 479
 newsm78 Thinking Е добре щом посещението в църква се оказва ТОЛКОВА ДЪЛБОКО И трайно травмиращо логично е да има глоби ако хванат някой родител да е позволил да гледа и празничните литургии за велик ден например дерто ги излъчват по телевизията .Също да могат да се правят внезапни проверки по домовете и ако бъде открита икона  или не дай боже кръстче,вероятно трябва да бъдат отнети родителските права на тези безотговорни родители.
Пък ако някой посмее да омеси козунак и да боядиса яйца  направо лишаване от свобода.

# 33
  • Мнения: 116
Родителите ми нямаха против баба ми да ми говори на религиозна тема.

# 34
  • Мнения: 0
   Предлагам вече да не се връзваме на простотии,а да се противопоставяме активно!Не е толкова трудно,нужно е само желание.Все още има нормални хора в България и стига са ни правили на маймуни,и стига учтиво робство.Относно информацията,преувеличена и преекспонирана,както винаги,от т. нар.медии.Живеем във времена,когато никой не може да ти забрани да изповядваш каквато искаш религия.През цялото турско робство сме се съхранили,та сега ли.Споко.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 78
Хи-хи, става въпрос за проектозакона за детето, хора. Дето ако го приемат, нарушава конституцията и няколко международни конвенции за човешките права едновременно, вкл. и тази за правата на детето. По-интересното е, че нашите владици чак напоследък се усетиха каква опасност дебне децата ни. Дембели такива.
А да пробват да ме глобят, ще обжалвам до дупка.

# 36
  • Мнения: 164
Клиниката за душевно болни кога я преместиха на пл. Народно събрание.? Shocked Shocked Shocked

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
Безумно е  Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 221
Прочетох , поредната простотия, на онези  горе ,които трябва да симулират  работа.
С джамиите как стои въпроса или  там ще са толерантни, не можем да си кръщаваме децата, а сюнет-може  сигурно.

# 39
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Отчасти виждам логика в идеята (не съм чела статията,само темата).Не одобрявам религията да се натрапва,пък било то и от родителите.Тя трябва да е личен избор направен на възраст подходяща за това.
До една степен съм съгласна с теб. Обаче, моето семейство е християнско, религията за нас е част от ценностната ни система, която и аз, и мъжа ми, държим да предадем на децата си. И двете ни деца са кръстени, православни християни. В случая, това е отнемане на правото на избор на моето семейство, с което аз съм абсолютно против. Ако детето ми един ден реши, че иска да е будист (примерно), или да приеме някаква друга религия-прав му път, но докато възпитанието му и предаването на ценности зависи от мен, не съм съгласна да ми бъде отнемано това право.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 379
Следващото е да се издаде предписание- всеки храм да преустрои една част за детски кът, с аниматори.  Laughing

# 41
  • Мнения: 654
Еххх, връщаме се в едни минали времена....
Вместо да вървим напред, крачим бодро назад...

Премиера ни е достоен наследник. Mr. Green
Майтап,майтап,ама истина е.

# 42
  • Мнения: 654
Част от църквите,джамиите и другите религиозни храмове са част от историческото наследство.
Църквата в Батак вече е действаща.
Децата ще ходят на екскурзия вече до по големите градове в МОЛ и 3Д кино.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 809
Трябва да видим текста какво гласи в действителност. Ако е това, което се твърди би било безпрецедентно. Дори по соц време неформално не се толерираше ходенето на черква, особено вечер по празници като Коледа и Великден, но през останалото време си се ходеше, че и с деца.

# 44
  • Мнения: 2 401
Това сериозно ли е? Не следя изцепките на вождовете от известно време.
Това, което се сещам без да съм запозната с проетозаконя, е че в църква децата не могат да ходят, но на сбирки на всевъзможни религиозни откачалки могат, щото те по регистрация са всичко друго, но не и религиозни организации и църкви.  Какво е това, бре? ?

Общи условия

Активация на акаунт