Глоба до 5000 лв. за родители, които водят децата си на църква.

  • 13 180
  • 317
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 307
Това да не е с цел децата да не ходят на църквата за да се прекланят единствено пред теб "О ВЕЛИКИ БОЙКО" #Crazy #Crazy #Crazy Joy Joy Joy #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 46
  • Мнения: 2 401
Цитат
В него владиците изразяват загриженост, че документът дава прекалено много права на децата и никакви задължения, докато родителите се поставят изцяло в подчинение на своите рожби и за сметка на тях нямат никакви права. Синодалните старци се притесняват също така, че въвеждането на часове по репродуктивно здраве и семейно планиране ще свали границата на възрастта, в която се започват сексуалните отношения.


Този отговор също ме смущава, реален ли е или е плод на гъзоблизска медийна изява?

# 47
  • София
  • Мнения: 12 809
Цитат
В него владиците изразяват загриженост, че документът дава прекалено много права на децата и никакви задължения, докато родителите се поставят изцяло в подчинение на своите рожби и за сметка на тях нямат никакви права. Синодалните старци се притесняват също така, че въвеждането на часове по репродуктивно здраве и семейно планиране ще свали границата на възрастта, в която се започват сексуалните отношения.


Този отговор също ме смущава, реален ли е или е плод на гъзоблизска медийна изява?

Сигурно е реален. Църквата като цяло и нашата, и католическата не приемат презерватива и сексуалното образование, защото според правилата секс се прави само след брака и с цел да се зачене дете.

# 48
  • Мнения: 2 401
Нещо не ми се верва.  Странно ми, е  БПС да изтъква точно такива доводи.
Аз съм атеистка, но покрай верващите си родители съм посещавала църква, и по онова време, когато беше забранено. В БПС  никога не съма била свидетел да религиозно облъчване. Което се случва най-брутално в разни фирми, организации, училища и детски градини, ей така между другото.  Там да бръкнат вождовете, ако имат добри намерения.   

# 49
  • Мнения: X
Клиниката за душевно болни кога я преместиха на пл. Народно събрание.? Shocked Shocked Shocked

Еми като няма затвор за глупаци, така ще е на него площад.

# 50
  • Мнения: X
Нещо не ми се верва.  Странно ми, е  БПС да изтъква точно такива доводи.

И аз съм атеист, мъжът ми обаче не е, детето ни е кръстено и с голямо удоволствие го придружава в църквата. И какво правим? Казваме, че вече не може? Да го глобяват, той пък ще вземе да им плати.  Sunglasses

Въобще няма да се учудя, ако това слаботоково мнозинство прокара такъв закон. Една идиотщина в повече. Само ще ни научат по-добре да заобикаляме законите. Като в един друг строй.

# 51
  • Мнения: 2 216
Не мога да отворя и да прочета статията, но заглавието е абсурдно.
На мен не ми е ясно защо човек, който си е кръстил детето в църква, няма да иска то да посещава часове по вероучение. А може би аз имам погрешна представа за тези часове от разказите на бабите ми
...............
А нашите Синодални старци няма смисъл да ги коментираме....Не съм чула нещо смислено да направят или предложат през последните 20години

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 22:37 от Gianna

# 52
  • София
  • Мнения: 12 809

На мен не ми е ясно защо човек, който си е кръстил детето в църква, няма да иска то да посещава часове вероучение.

Моето дете е кръстено и бих емигрирала, но няма да го пусна нито на часове по религия, нито на вероучение. Дълбоко не вярвам на способността на учителите да преподават религия, на нуждата децата в начален курс да бъдат занимавани с това, а още по- дълбоко не вярвам, че свещеници, които нямат никакъв опит като педагози ще отварят очите на детето за християнството. В ранните години децата възприемат традициите, а после, ако се интересуват могат да научат и останалото, ако не не виждам какво налага да ги занимаваме с теорията на вярата.

# 53
  • Мнения: 2 216
Моето дете е кръстено и бих емигрирала, но няма да го пусна нито на часове по религия, нито на вероучение.
Не мога да те разбера. Защо тогава си кръстила детето си?
Не си длъжна да ми обясняваш, но наистина не схващам.....

# 54
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
На времето имаше една книжка ,, Детска библия ,, тя изобилстваше от илюстрации и притчи написани като приказки, разбираемо за детето.

В никакъв случай посвещаването в христовата вяра не трябва да се обвързва с часовете по религия и посещението да е задължително.

Ако детето прояви интерес, на  пазар има достатъчно книжки за целта, дали ще му бъдат четени или то само ще се запознава със съдържанието им това трябва да става единствено и само по негова воля.

Иначе, не бих се съгласила и с това, че едно дете трябва да се мъкне непрестанно по черкви и служби, щото родителите му повелявали.

# 55
  • Мнения: 1
Много глупаво нещо ,ако приемат такъв закон . Тук искам да кажа една народна поговорка "Всичката Мара втасала"Това ли е най - важното ? Поляците като са най-религиозната нация в Европа да не би държавата им да е пропаднала? Или икономиката им да боксува ? Живях там две години ,но не срещах на всеки ъгъл някакви мормонски пасторчета с жълто около устата" да ми промиват мозъка"както в София и по цяла България Не" религията е опиум за народите",а глупостта на някои управници.Християнството учи на добродетели .Нали и управляващите уж знаят 10 Божи заповеди!
И официалната българска православна църква има вина . Първо защото и те делиха"бащина  дружина" и имоти ,скубаха си брадите и какво ли още не .
Второ когато и да почукаш на вратата на католически храм все някой ще ти отвори.А нашите се превърнаха в чиновници Стане ли 17 часа врътват ключа. И все за пари говорят!
В католическите храмове винаги можеш да потърсиш подслон ,храна или дрехи .Няма да ти откажат И на това ги е на учила същата християнска религия.Да даряват и да помагат.И хората даряват -дрехи ,храни и пари,но за парите получават документ от свещеника,за какво точно са използвани неговите дарени пари.Или чие обучение е платено с тях. А нашите православни храмове през повечето време са заключени или пък събират каквито си искат такси и все нямат пари за ремонт.А някой да ви е дал касов бон когато си купувате свещичка !?!Всеки носи своя Бог в себе си .Но Неговият дом е църквата ,като институция и черквата ,като молитвен храм .Запалената свещ е послание за нещо добро Иза това аз ще продължавам да ходя и ще продължавам да водя децата си ! Другото е нарушение на човешките права на вероизповедание Родителите косвено определят религията на децата си Когато порастат те имат право сами да се определят.

# 56
  • Мнения: X
Иначе, не бих се съгласила и с това, че едно дете трябва да се мъкне непрестанно по черкви и служби, щото родителите му повелявали.

А дали да му се поръчва мешена скара по телефона, защото родителите му ядат боб, а то не иска?? Или да не бъде учено на майчин език, защото то като порастне може да реши, че е било загуба на интелектуален ресурс и му е било нарушено правото на избор? newsm78

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 22:58 от Анонимен

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
 Naughty  tova nima da stane

# 58
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Иначе, не бих се съгласила и с това, че едно дете трябва да се мъкне непрестанно по черкви и служби, щото родителите му повелявали.

А дали да му се поръчва мешена скара по телефона, защото родителите му ядат боб, а то не иска??  newsm78

Ще му предложа леща тогава, но има по важни неща в живота му за които трябва да се настоява от колкото да реди молитви преди ядене и сън.

Или да не бъде учено на майчин език, защото то като порастне може да реши, че е било загуба на интелектуален ресурс и му е било нарушено правото на избор? newsm78

Това няма нищо общо с религията и вярата, защото като пълноценно човешко същество трябва да се научи да се изразява вербално и едва ли би се приело като загуба на време, а претенции за правото му на избор след като навърши пълнолетие.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 809
Моето дете е кръстено и бих емигрирала, но няма да го пусна нито на часове по религия, нито на вероучение.
Не мога да те разбера. Защо тогава си кръстила детето си?
Не си длъжна да ми обясняваш, но наистина не схващам.....
Кое не разбираш? Православна съм, но съм и социолог, не намирам, че е полезно да занимавам детето с вероучение като предмет в училище, защото това ще му навреди както на вярата, така и на образованието. Мястото на тези неща е в църквата, пък който иска да си запише детето на неделно училище. А часовете по религия мисля, че са твърде неподходящи за дете в 4- ти или 5- ти клас например. Религиите имат сложни концепции, по- подходящо е да се учат фоново покрай часовете по история, география, литература или тези по философия, но в гимназията или наистина сериозно в университета. В по- ранните години децата нищо не могат да разберат, а най- много да рационализират нещо, което все още се формира като чувство и да го загубят (чувството е вярата). Насила хубост не става. Или семейството е християнско, например,  и прилага тези ценности или не, няма как да научат детето в училище на нещо, което не е част от семейния модел.

Общи условия

Активация на акаунт