Навън студено е вече, но през ЮНИ ще чакаме малко човече :)

  • 30 514
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Привет!
Днес видяхме сърчицето и съм много щастлива, НО ми изписаха антибиотик, имам бронхит.
Искам да питам мамите които не им е първа бременност дали са пили антибиотик по време на бременността, че много се изпопретесних  Sad

Мила, аз съм Майска мама, но следя и вашата тема.По образование - фармацевт. Изобщо не се притеснявай за антибиотика - Зинат,Аугментин,Оспамокс (и други разбира се,но особено първите 2) са позволени по време на бременност , дори и да не е минало първото тримесечие. Това е в твой и в интерес на бебето. Знаеш, че всяка една инфекция вкарва микроорганизми в кръвта, които отиват и до бебето ,а това е опасно. Антибиотиците са безвредни и необходими Hug Още повече , че са повече от 20 години в практиката и има много добро наблюдение върху влиянието им..Стискам палци да се оправиш и до  раждането никакви болести повече Peace

# 706
  • Мнения: 201
kimberlli, и ти си си запълнила квотата на личните бележки  Grinning Пробвах да ти пиша, ама не става  Simple Smile За варненската среща - видях, че и на Деси и е удобно в неделя след обяда, ако и другите ги устройва, казвайте къде и в колко часа Simple Smile

# 707
  • Мнения: 427
Добър вечер мамета,как сте?Аз съм добре след едно деганче и малко содичка.Установих че доста добре ми помага срещу гаденето.

# 708
  • Мнения: 708
Моми4ета аз ви напускам  Cry

Желая ви лека бременност на вси4ки  Hug

# 709
  • Мнения: 16
Dealema съжалявам миличка Cry, успех следващия път :hug.
Аз съм пила антибиотик с баткото, радвам се че всичко е наред така че не се притеснявайте.

# 710
  • Мнения: 201
Деалема, много съжалявам миличка!  Sad Стискам палци, съвсем скоро пак да имаш повод за радост!  Praynig

# 711
  • Мнения: 427
Даелема,какво става мила?Много съжалявам,бъди силна. Hug Hug Hug

# 712
  • Мнения: 131
Dealema, това е ужасно  Sad Но съм сигурна, че много скоро Чудото ще се случи и ще бъде както трябва..вдъхни си сила и кураж, доколкото може и бъди оптимист  Hug ... страхувам се и аз да не последвам съдбата ти

# 713
  • София
  • Мнения: 31
Аз днес си записах час при др. Панова от часната МБАЛ "Света София" на бул България. И двете ми приятелки са били там и са много доволни. Часът ми е за 13-ти Неделя. Да видим дали ще чуем сърчице и ние.
Относно гаденето, това не съм си представяла и че ще ми се случи толкова сериозно мъчение. Няма сутрин няма вечер. По всяко време ми се повдига. Все едно съм на кораб! Ужасно е. Но отидох и си купих хомеопатично лекарство за гадене и повръщане. Няма проблем за бременни. Казва се "Вомитусхил" Vomitusheel. Аз си го купих на капки. Има го и като свещички. 10 лева са капките, пия ги от 3 дни и засега само 1 път изпуснах положението с повръщането, вчера сутринта защото като станах и забравих да ги пия. Иначе съм доволна. Не пийте Деган, не е подходящ за бременни!

Исках да попитам има ли проблем да ям сърчица пилешки?  newsm78 купих си днес и мислех утре да си ги направя....

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 22:50 от dionyssos

# 714
  • Мнения: 427
Добро утро мамета.Как сте?Аз искам да ви питам как сте с коремчетата?Мен ми се струва че имам някакво коремче,но и си мисля че това е плод на въображението ми? newsm78

# 715
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Dialema, много  Hug и от мен! Надявам се наистина скоро да успеещ отново! Много съжалявам за случилото се  Cry
dionyssos, аз си следях втората половина на бременността миналия път и бях платила за д-р Панова за раждане... От следенето не мога да се оплача, въпреки, че не съм много компетентна по въпроса, но за раждане изобщо не я препоръчвам. На мен сигурно 10 човека тогава ми я препоръчаха, но при мен случая беше брутално отношение и лъжи и в крайна сметка даже не се появи. Не я препоръчвам за избор на екип. Не може да се разчита на нея особено "в сезона"... както сама нарече лятото...
Ти сигурно си само за 3 или 4Д на преглед в Света София... Аз бях там при Мазнейкова и беше много мила Simple Smile

# 716
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Добро утро мамета.Как сте?Аз искам да ви питам как сте с коремчетата?Мен ми се струва че имам някакво коремче,но и си мисля че това е плод на въображението ми? newsm78

И аз имам като ям нормално през деня Simple Smile Иначе, ако ми е лошо и гладувам изчезва Simple Smile Но според мен вече може и да личи леко...

# 717
  • Мнения: 145
Dealema, много съжалявам за теб и ти желая успех следващия път!  Hug

Ние вчера бяхме на преглед, видяхме, че бебчето е станало вече сантиметър и половина и шава насам-натам. Моите изследвания също са добри. Освен това ми разрешиха вече плуване, йога и секс (последното накара мъжа ми да грейне). Въобще - хубави новини. Е, възползвахме се веднага от разрешението и после на мен ми се стори, че имам зацапване. Оказа се фалшива тревога, но много се спекох, докато не се убедих, че всичко е наред.

Относно Света София - аз бях там за лапароскопия и съм много доволна от отношението. Ако имаме достатъчно пари, може би дори ще раждам там, за да ми е спокойно. Не познавам самите лекари, аз си отидох с моята, която асистира и прави раждания там. Но целият персонал беше изключително внимателен, стаята - много чиста и приятна, абе почти не се чувстваш в болница. Не че като почнем да раждаме ще ни пука Simple Smile

Слънчев ден и много  Hug от мен!

# 718
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен! Как сте днес дами? Аз не мога да се оплача. Почти не усещам да ми се гади, а да не говорим за повръщане. Чак понякога се тревожа дали е нормално? Не ми остава много време да пиша, но ви чета всеки ден. Вече съм на работа Sad С нетърпение очаквам да мине днешния ден, за да мога хубаво да се наспя през почивните дни. Вечер след работа се чувствам много уморена и се питах дали не мога да искам от лекарката ми болнични за по 1 седмица в месеца, за да си почивам малко? Някоя от вас има ли представа дали продължителният болничен се отрасява върху размера на майчинството след това? Не искам да се претоварвам с работа, тя не ми тежи, но по цял ден съм седнала и си мисля, че скоро коремчето ми ще ми създава неудобство акто съм по цял ден в една поза. Пожелавам лек и усмихнат ден на всички!

# 719
  • София
  • Мнения: 1 735
Естествено,че ще ти се отрази болничния,но едва ли съществено.Питай в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=616150.0;topicseen
Според мен почивката от време на време е много по-важна от незначителна сума пари.И аз така съм решила да правя от време на време/да вземам болничен/че и аз едвам кретам,тъй като в различните дни съм с различна заетост и се чувствам като смачкана вечер.
Друго се сетих тези дни да питам:има ли по-възрастни от 37г.,че май аз съм най-дъртичката в темата Laughing!?

Общи условия

Активация на акаунт