Навън студено е вече, но през ЮНИ ще чакаме малко човече :)

  • 30 500
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 145
mu6morok11, доколкото знам, дните, през които си в болнични, не се броят за доход при изчисляването на майчинството. Но тъй като се очаква от догодина да се вземат доходите за 24 месеца назад, едва ли ще ти се отрази сериозно по една седмица месечно. Все пак най-добре питай счетоводител, може да има някакви промени, за които не знам.

# 721
  • Мнения: 175
Dealema, много съжалявам мила newsm45. Надявам се да го преживееш по-бързо и да продължите да се борите. Минала съм през този ад два пути и нямам думи да опиша безнадежността, която чувствах. Борете се и никога не се отказвайте, както са казали хората "никога не ни се дават мечти, които не могат да се сбъднат"
Аз сега питах в счетоводната за болничния по време на бременност с тази разлика че аз планувам да съм в болничен постоянно през цялата бременност, дай Боже ако всичко е наред.

Хубав ден момичета Hug

# 722
  • Мнения: 3 499
Dealema, много съжелявам Cry много... Бързо  възстановяване и много скоро отново в някоя от отчетните теми до "пухкавия" финал на бременноста Praynig Praynig

Момичета, кажете някой сироп (таблетки за смучене) за кашлица, който на 100% да е подходящ за бременни в първия триместър.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 10:39 от Плодчe

# 723
  • Мнения: 24
Dealema  Hug силна прегръдка и от мен мила и бързо възстановяване  Praynig

За варненската среща ... аз май ще пропусна. Тръшна ме вирус и се чувствам адски зле. Мислех, че ще ми се размине, но уви... Имам ужасна хрема от която ми е ужасно сънено и това кихане през 5 секунди ме притеснява... дали може да навреди нещо на бебето това присвиване на коремните мускули... Outta Joint... какви мерки да вземам още не знам, но не ми се пие антибиотик  no

# 724
  • София
  • Мнения: 1 735
Плодче,според мен само лекаря ти трябва да ти предпише та даже и сироп за кашлица.Порових се из детските сиропчета-Хустагил не става.
За Флавамед пише,че е само по препоръка на лекар:
http://apteka.framar.bg/30007552/%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0% … 100-%D0%BC%D0%BB-
а същото и за Тантум верде
http://apteka.framar.bg/30013015/%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%83% … -15-%D0%BC%D0%BB-

# 725
  • Мнения: 1
Dealema, много съжелявам Cry много... Бързо  възстановяване и много скоро отново в някоя от отчетните теми до "пухкавия" финал на бременноста Praynig Praynig

Момичета, кажете някой сироп (таблетки за смучене) за кашлица, който на 100% да е подходящ за бременни в първия триместър.
Съжалявам миличка...кураж и мисли позитивно ....
Плодче....можеш смело да пиеш ХУСТАГИЛ...пие се на всеки 3 часа-това ми е било изписвано от личната по време на бременност-първия триместър Peace...аз например от първия ден пия по 10 капки Клеева Тинктура за подсилване на имунитета предвид зимния период също така и Осцилококциум....това е по препоръка на доки.... Peace
Хайде лек ден че работа ме чака Wink

# 726
  • Мнения: 3 408
Първо гушвам силно Dealema - просто бъди силна!

И после да кажа, че тая сутрин изядох една препечена филия /без корите/ и с 300 зора, но засега не съм я повърнала. Изпих и чаша компот и се надявам в най-скоро време да се надигна от леглото - адски съм отпаднала след 24 часово повръщане  Sick Дано разтроеният ми стомах се съвземе, иначе ще търся доки за система или хапчета против повръщане, аз съм просто крайно неадекватна и неспозобна за нищо!
Ако някой прилага някакви хитринки, нека ги сподели... вече направо откачам в леглото, а нямам сили да ида дори до кухнята  #Cussing out

# 727
  • Мнения: 0
Dealema  Hug силна прегръдка и от мен мила и бързо възстановяване  Praynig

За варненската среща ... аз май ще пропусна. Тръшна ме вирус и се чувствам адски зле. Мислех, че ще ми се размине, но уви... Имам ужасна хрема от която ми е ужасно сънено и това кихане през 5 секунди ме притеснява... дали може да навреди нещо на бебето това присвиване на коремните мускули... Outta Joint... какви мерки да вземам още не знам, но не ми се пие антибиотик  no

r_m_e, не се тревожи за срещата...ще има още доста такива до юни Simple Smile
Аз също не се чувствам много добре - гърлото ме наболява и съм леко отпаднала Sad
Май трябва да си вземя някакви хапчета за смучене, че да не се стигне до антибиотик Sad
Лек ден на всички!!!

# 728
  • Мнения: 1 800
Плодче, аз също имах кашлица, вече се оправих, изписаха ми Мукоплант на д-р Тайс като най-подходящ. Мина ми много бързо от него-са 3 дни се оправих. Пих и много чай от лайка с мед и лимони. В листовката пише: "Няма ограничения за употребата на сиропа по време на бременност и кърмене."
http://apteka.framar.bg/16002003/%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BF% … -100-%D0%BC%D0%BB

# 729
  • Мнения: 3 499
Inka, Сандра, Алик, благодаря за съветите.  Hug За сега ще опитам с Осциолококцинум да се лекувам. Ако не помогне ще взема Мукоплант.

# 730
  • Мнения: 24
Merlinski аз не съм стигала чак до " връщане ", но често ми прилошава и съм забелязала, че в такива случаи ми помага хапването на някакъв цитрус- портокал или мандарини...

# 731
  • Мнения: 1 800
Да Ви помоля варненки да споделите кой къде и при кого ходи на прегледи и къде ще си провежда Женската консултация. Мнения-доволни, недоволни. До тук аз и Точица сме в Майчин дом.

# 732
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Dealema, съжалявам миличка! Думите са излишни Hug
Много ми е трудно ставането сутрин бе момичета, направо немога да се надигна от леглото ooooh! изпращам малкия на училище в полузаспало състояние и пак лягам, а вечер ми се гади най-много и каквото и да ям е до към 17 часа. Не мога да помогна за хитринки относноо гаденето, но последните 2-3 дни ми помага трушията, тоест - кисело Peace
За кашлица - чай с мед и прополки.
Сутринта попитах мъжът си, ако доки забрани секса какво ще правим !? ... и му скапах настроението поне за целия ден Laughing
Хубав ден на всички!!

# 733
  • Мнения: 0
Да Ви помоля варненки да споделите кой къде и при кого ходи на прегледи и къде ще си провежда Женската консултация. Мнения-доволни, недоволни. До тук аз и Точица сме в Майчин дом.


На мен лично кракът ми повече няма да стъпи в Майчин дом.......
Ужасът който изживях ми стига....бяха готови да ми правят кюртаж, а сега си имаме тупкащо сърчице!
Хиляди благодарности на др.Г.Георгиев от АГ болница   bouquet
Аз мисля при него да ходя на прегледи и дори секциото да е при него!

# 734
  • Мнения: 1 800
Anito8.3 какви са условията за женска консултация в АГ при Георгиев? Мои приятелки са раждали при него и са много доволни, незнаех, че води и ЖК.

Общи условия

Активация на акаунт