Ски Австрия, Итали 2011/2012

  • 7 204
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 404
И аз се интересувам от Зьолден. Само там ли може да се кара или има вариант с една карта да се ходи и в други курорти, подобно на  Цилертал?
Има ли писти за абсолютно начинаещи, както и детски кътове с влекове тип лента?
Какви забавления за деца има в района?

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Миналата година направихме малък зимен тур с децата из Австрия. Къщата, в която отседнахме беше в Landeck. Но снегът не беше много и първите дни ходехме да караме на глетчера Pitztal. Като наваля малко сняг дадох зор да отидем и видим един курорт, за който хубави отзиви бях чела, Serfaus-Fiss-Ladis, супер подходящ за семейства с деца. И наистина курортът е рай за деца, какво ли няма там, но цените са по-височки и е прекалено натоварен за моя вкус  Rolling Eyes А реално ние забавления за деца не търсим, защото те са с нас по пистите и вечерта с удоволствие заемат хоризонтално положение в леглото след вечеря  Laughing Тъй като се разочаровах от този курорт на следващия ден просто последвахме приятели и карахме на Kuhtai. Е, влюбихме се в това място и няколко дни подред ходехме там. Не бих отседнала точно до пистите там, но нещо наблизо, например в Oetz. Така и нямахме време да пробваме пистичките на Landeck, нито на Oetz - Hochötz, но се надявам тази зима да можем да коригираме този пропуск Simple Smile За глетчера Stubai приятел се изказа много положително и ми е мерак и по него да се спуснем  Embarassed
Ако не греша Solden не е много далеч от Oetz  Thinking Изглежда разработено място с много забавления, но ме притеснява факта, че мястото е популярно и да не взема да се разочаровам като от Serfaus-Fiss-Ladis  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 121
Вече резервирахме заминаваме от 15 Януари в Цилертал.

# 18
  • София
  • Мнения: 409
ние от 5 години ходим на ски в австрия, били сме в различни райони  и навсякъде е хубаво;разервация правим директно чрез запитване до хотела, не ползваме бълг. агенции;пътуваме с кола, защото ни харесва повече- отделяме доста време и за разглеждане на района ; бих препоръчала конкретно района около границата с швейцария( били сме в Pfunds) , защото с малко пътуване може да се карат ски в Samnaun, а също така и да се прави невероятен пазар пак там, където е нещо като безмитна зона

Били сме в Pfunds, но за мен си е едно село, далеч от пистите и от Samnaun, пътя до кoито ми се стори като лъкатушеща козя пътека. На следващата година бяхме в Ischgl, който е на световно ниво от гледна точка на хотели, възможност за каране на ски и забавления. Намира с е в центъра на Silvretta Arena, район с над 300 км писти-австрийски и швейцарски. Предлага изключително интензивен и интересен apres ski живот, както и ежедневно различни забавления. Така погледнато обаче не е особено подходящ за семейства с малки деца и без баба. Но е идеалното място, съчетаващо карането на ски с впечатляващи атракции. На около 2 часа път е от Лихтенщайн, Инсбрук, Мюнхен, което е супер за всички, които като нас обичат да пътуват.

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 23:54 от Есенна соната

# 19
  • Мнения: 1 120
есенна соната, да така е, никой не сравнява малкото градче с големия курорт;  и двете си имат плюсове и минуси, но е факт че в Австрия е толкова красиво навсякъде, че няма значение къде си отседнал, поне за мен; иначе за далеч от пистите- това пак е индивидуално, на нас не ни тежи че ще пътуваме 40 мин. до Шамнау, аз не искам да съм на пъпа на навалицата и шума; Silvretta Arena е любима зона за ски на съпруга ми Peace иначе чисто авантюристично ние тази година ще спим в Швейцария,в Женева,  а ще караме ски във Франция в Шамони,на Мон Блан (пак ще пътуваме по 1 час.)

# 20
  • София
  • Мнения: 409
есенна соната, да така е, никой не сравнява малкото градче с големия курорт;  и двете си имат плюсове и минуси, но е факт че в Австрия е толкова красиво навсякъде, че няма значение къде си отседнал, поне за мен; иначе за далеч от пистите- това пак е индивидуално, на нас не ни тежи че ще пътуваме 40 мин. до Шамнау, аз не искам да съм на пъпа на навалицата и шума; Silvretta Arena е любима зона за ски на съпруга ми Peace иначе чисто авантюристично ние тази година ще спим в Швейцария,в Женева,  а ще караме ски във Франция в Шамони,на Мон Блан (пак ще пътуваме по 1 час.)

Шамони е добър курорт, липсва му обаче живецът на австрийските курорти. Напоследък е по-известен като отправна точка за изкачване на Мон Блан по по-лекия маршрут, от колкото като ски дестинация. Доста е далеч обаче от Женева, всеки ден да биете този път до там и обратно,
не знам заслужава ли си. newsm78
По-близо са май Милано и Монтрьо, а и наблизо до Шамони е едно от любимите ми градчета Анеси. Ако още не сте решили къде ще спите, поогледай още малко -има чудесни места наоколо!

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И ние сме така като az-mama2, обикаляме района  Laughing Освен карането на ски и ако може да е в по-диво и без чужди туристи районче, нощен живот и магазини не ме интересуват. Искам само природа, ски и спокойствие. А като наемеш апартаментче в къща и с хазаина можеш да се заприказваш и да обмените информация за живота тук и там  Heart Eyes Ние до сега все във фермерски къщи попадахме. Хората предлагаха тяхно производство продукти, мляко, кашкавал, салами, хляб ...
Ако отседнеш в хотел до пистите тази атмосфера я няма  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 1 120
есенна соната,от Женева до Шамони са 100 тина км, което за техните пътища си е нищо; понеже не сме били на женевското езеро, така го решихме този път;иначе близо през границата ни е един град Анмас- там смятам да се огледам за шопинг малко,ако знаеш нещо за него -казвай; иначе ще видя и този Анеси , за който говориш
merry,обожаваме да обикаляме, но не си падаме чак толкова по дивото Simple Smile за нощен живот нямам какво да кажа- с 2 малки деца сме навсякъде Simple Smile, обаче шопинг-а ме интересува  Grinning Blush; пак заради децата предпочитам удобствата на хотела, но съм съгласна за атмосферата на малките градчета, изобщо всички ми харесва в Австрия; едно такова спокойствие цари...еееех

# 23
  • София
  • Мнения: 409
az-mama2, Шамони е почти на равни разстояния от Женева и Анеси. Анеси лежи на едноименното езеро и е малко, изключително китно градче. Докато Женева е голям, твърде подреден и твърде скучен град, поне за мен. Ако аз трябваше да избирам, бих предпочела да отседна в Анеси.
За Анмас не мога да ти бъда полезна, нямам представа от шопинга там.

# 24
  • Мнения: 58
Здравейте, заминавам за 1 седмица за Капрун в Австрия и се чудех, извън нощувките и картата, колко ще ми трябват за джобни, ако не се храним по заведения, а си пазаруваме и си готвим в къщата. Нещо ориентировъчно средно за бюджета. Знам, че е е относително, но все пак.. Мерси Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 120
ледена соната, ние се върнахме от нашата почивка; исках да ти кажа, че отидохме до Анси (така го казват на френски)  и много ни хареса, още повече направих страхотен шопинг за децата , вървяха голями намаления Blush; иначе отидохме до Шамони- доста остарял курорт се оказа, като съоръжения и поддръжка, после ходихме по други френски курорти- Морзин и Межев, там е много готино
morrisongirl- ето няколко примерни цени, зависи какво ще готвите: например бут. минерална вода 1,5 л-около 50 цента, хляб- между 1 и 3 евро, кило пилешко филе около 12-15 евро, прясно мляко-около 2 евро, свинското месо е малко по-евтино от пилешкото, ако нещо ви се иска лесна супичка препоръчвам ви на Кнор зелени опаковки крем супи- около2,50 евро, много са вкусни; зависи каква верига има наблизо- АЛДИ е евтина например

# 26
  • София
  • Мнения: 409
az-mama2, радвам се , че сте изкарали добре и градчето ти е харесало. Да видиш само каква красота е през лятото - отрупано с цветя, зеленина , езеро и заснежени върхове, направо приказка!
Споделям впечатленията ти от Шамони, макар че бях там през лятото, още тогава се усъмних че лежи на старата слава на зимен курорт от световна величина.

Някой няма ли да сподели за ски сезона в Италия?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте, заминавам за 1 седмица за Капрун в Австрия и се чудех, извън нощувките и картата, колко ще ми трябват за джобни, ако не се храним по заведения, а си пазаруваме и си готвим в къщата. Нещо ориентировъчно средно за бюджета. Знам, че е е относително, но все пак.. Мерси Simple Smile

И аз. Другата седмица, по това време се очаква да съм там.

Планирахме и платихме ваканцията още преди 3 месеца, избрали сме си 4* хотел.

Ще споделя отзиви като се върна.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Интересно какви ще са температурите следващата седмица.

# 29
  • Мнения: 2 108
Здравейте,
завърха се от Зьолден. Много ми хареса. Много хубави съоражения и писти. Хареса ми и самия курорт. И спортния център с басейните. Ходихме и на Гармиш един ден да караме и един ден в Оbergurgl;
Ако някой пита нещо конкретно ще му отговоря,но като цяло бих посетила Зьолден отново!
Капрун е страхотен,миналата година бяхме там. Можете да карате и на Цел ам зее много е близо. До Капрун има всякакви хипермаркети и можете да си набавяте храна почти на цените в България! Спа центъра до него също не е за изпускане.

Общи условия

Активация на акаунт