Отговори
# 15
  • Мнения: 8 229
И на мен ми е проблем прането през зимата. Нямам място за сушилня вкъщи, а сме 4 човека и пералнята бръмчи всеки ден, понякога и по 2 пъти. Терасата ни е остъклена и дрехите съхнат по-бавно.
Простирам на терасата, като започнат да поизсъхват окачвам около радиатора, под климатика.
Сега мъжът ми измисли друга стратегия. Използва едно старо захранване от компютър и сега го включваме на терасата. Вентилаторът раздвижва въздуха и си имаме вятър, който да помага на дрехите да съхнат. За сега мисля, че има ефект, но ще видим като започнат истинските дъждове и студове как ще е.

# 16
  • Мнения: 7 987
Суша си ги навън, като вкарвам по малко в стаята да съхнат понякога.

# 17
  • Мнения: 9 483
Защо проблем да се щипките ? Какви трябва да бъдат ?

Защото не слагаш дрехата на шнур (въже или каквото е там тънък простир), а на тръби-таванните простири са такива-дано се вижда на снимката:


и щипките трябва да са с по-голяма дупка (захват), за да хванат и тръбата и дрехата Wink

# 18
  • Мнения: 7 987
Аз не съм имала проблеми с щипки досега.

# 19
  • Мнения: 15 379
Аз не съм имала проблеми с щипки досега.

И аз. Разнообразието е огромно. Цветове, размери бол.

# 20
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
АЗ ЗА ЩАСТИЕ СЪМ СИ РЕШИЛА ТОЗИ ПРОБЛЕМ -ИМАМ ЕДНО ПОМЕЩЕНИЕ НА КОЕТО МУ КАЗВАМ "ДРЕШНИК" /ТАМ В ГАРДЕРОБИ МИ СЕДЯТ СЕЗОННИТЕ ДРЕХИ / ТА ВЪТРЕ СЪМ ВКАРАЛА СУШИЛКАТА И ПРОСТИРАМ ТАМ , ПРЕЗ ДРЕШНИКА МИ МИНАВА КУМИНА ОТ КАМИНАТА И ВЪТРЕ Е СИГУРНО 30 ГРАДУСА И ВСИЧКО СЪХНЕ ЗА ЧАСОВЕ

# 21
  • Мнения: 45
Два половера ми съхнат вече 5 дена. ooooh! Сигурно нямаше и да изсъхнат ако не ги бях поиздухала малко с печка-духалка. Направо не се живее без сушилня. Sick

# 22
  • Мнения: 1 558

Прави ми впечатление, че по доста тераси има от просторите окачени на тавана.
Каква е идеята ? С какво са по-добри или е поредната мода ?


С това, че дрехите не ти пречат на видимостта пред прозореца-респ. на светлината в помещението; също и ако излизаш на терасата, са ти над главата и не ти пречат Peace (разбира се, ако няма прострени дълги дрехи Mr. Green). Понеже сме с такъв тип простир, но и терасата ни е южна, вятъра не събаря прането Peace
Единствения минус са намирането на подходящи щипки  Crazy


И простирането е много по-лесно, защото се сваля надолу и простираш на нивото на гърдите си, а не се налага да се навдига човек на пръсти, за да достигне въжето.

# 23
  • Мнения: 2 134
Направо се навих за нов простор !
Трябва само и съпружието да убедя.
Харесва ми това, че не е необходимо да се повдигаш,
а щипки с по-голям захват има немски/по веригите магазини"Рени"/

# 24
  • Мнения: 54
Много ви благодаря момичета!
Страшно ме заинтригувахте със сушилника на ток за 60 лева, както и тези нови за мен, простори. За сега и аз съм на варианта за сушилник пред радиатора, и не съм имала проблем, но се уплаших, когато разбрах, че в жилището на брат ми се е получил мухъл. Може би е по-вероятно да е пропускало влага от вън в такъв случай. Сега поне имам посоки, в които да се ориентирам.

# 25
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
Не обичам влажните есенно-зимни дни. Не стига, че са мрачни, ами и прането трябва да виси с дни навън за да съхне. Често сутрин го намирам по-мокро отколкото при простирането му. Не харесвам и не обичам сушилника да е част от обзавеждането ми вкъщи, но ... нямам в момента друга алтернатива... Простирам навън и след това започвам да вкарвам вътре по-малко, така под климатика съхне бързо. Когато държа зимата прането вън по-дълго започва да ми мирише на опушено..... от дървените печки, с които някои се отопляват, а бялото посивява.....  Mr. Green
Еххххх, ... къде си лятооо...... Cry

# 26
  • Мнения: 186
Простирах на обикновен простор на терасата,сега обаче сложихме таванен.Зимата не изсъхваха дори и седмица да висят на вън,затова ги прибирах под климатика-хем съхнат бързо,хем с овлажнява и ароматизира въздуха.
Простор на тавана има много плюсове,но и няколко минуса.На мен не ми харесва това,че най-големите са 5х2м.
ММ разправя,че имало и 6х2м,но така и не открихме.А ако пусна 2 перални на ден ми трябва повече място например 7х2м.Другото неприятно е,че като пера завивки не зная ще ги издържи ли пръта и простирам на два едновременно.Освен това се налага да ми се удължат въженцата,че ми идват височко(а аз съм 163см) и конусчетата понякога се вклиняват в държача им.Това разбира се е така защото са пластмасови.Доколкото знам друг вид няма за съжаление.

Хубавото при нас ,е че външното тяло на климатика е на едно ниво с него и за ден съхнат. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 9 483
Другото неприятно е,че като пера завивки не зная ще ги издържи ли пръта и простирам на два едновременно.


По-добре на 2 да простреш Peace; моите са деформираха от тежестта  (не конкретно от одеала/завивки..просто пластмасата поддава от Т и т.н.) но и е на терасата вече 6-та или 7-ма година Whistling. Навремето ги нямаше навсякъде и са ми го носили от завода производител в Русе  Whistling...

# 28
  • Мнения: 138
Нашите са с метални пръчки 6 броя, а пластмасите за закачане не са конусчета, а топчета, и не се заклинват.

# 29
  • Мнения: 1 296
Досега бяхме с обикновена сушилка.
За тази зима сме с такава, която се монтира в банята и е на ток. Още не сме я ползвали обаче. Засега дрехите все още съхнат навън.

Общи условия

Активация на акаунт