Електрическа четка за зъби!

  • 168 078
  • 321
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 132
Имам зъбен душ и ултразвукова четка за зъби на Филипс, четката е на повече от две години. Нищо лошо не мога да кажа и за двете.

# 286
  • Мнения: 6 930
Филипс не могат да направят едно, единствено нещо както трябва!
Нито правят хубави телевизори, нито хубави колони, нито хубави домакински уреди! Какво остава за медицински уреди.
Налазиха пазара в България и си продават бокуците.
Oral-B са с класи над Филипс.
Филипс се опитва да произвежда всичко, но нищо не им се получава. Докато Орал-Б са специализирани в медицински продукти.

Какво значи "нищо не им се получава"? Че имам доста уреди на Филипс и всички си работят безупречно 😆

# 287
  • Sofia
  • Мнения: 2 364
Отговарям в тона, в който са другите отговори.

Ако искаш най-доброто - Oral-B, Филпс са след тях. Не, че ще е фатална грешка, ако си купиш висок клас Филипс. Ама като гледам как се пише от определени потребители се хващам за главата.
Все едно да кажеш "най-качествената кола е Шкода (Филпс), другото всичко са боклуци."

# 288
  • София
  • Мнения: 17 775
Здравейте,

Искам да си купя четка Sonicare, която да има 3 (не мисля, че ми трябват 5) интензитета на работа и програми и да е съвместима с тези глави. Нещо не мога да се ориентирам. Други екстри мисля, че не ми трябват. И не искам да е 400-500лв. Към кой модел да се насоча?

# 289
  • Мнения: 4 011
По принцип всички Sonicare са съвместими с главите. От евтините до най-скъпите.
Мен ако ме питате си вземете четката на ДМ и просто ползвайте главите на Филипс. 64 лева е четката и всички са супер доволни от нея. Скоро взех и за подарък и човека е много доволен, да не кажа отнесен от качеството. Аз имам висок клас Sonicare и мисля че тази на ДМ е същата, но с много приемлива да не кажа реална цена. Има 2 или 3 режима, оборотите са същите като на моята. Какво повече да иска човек?

# 290
  • София
  • Мнения: 17 775
Благодаря много, ще разгледам, разбира се, аз реално държа единствено да има няколко режима, един от които да е сензитив и да има пасваща мека глава.

Орал Б не искам, едно време си прецаках венците с такава. Не заради марката, а заради въртящите движения. Много чуждестранни зъболекари ги отричат при тънки венци или вече рецесирали. И имат право от моя личен опит.

# 291
  • Мнения: 227
Темата ми идва като по поръчка Simple Smile Имах Oral-B Genius X 20 000, но се скапа за 6 месеца... Доволна бях, най-много ми харесваше това, че главите са кръгли, съответно по-малки и така може да се чисти зъб по зъб. Точно заради това съм много в чуденка сега каква да си взема. Филипс май нямат с кръгли глави? Видях и мненията за четката на ДМ + глави Sonicare (които май пак са продълговатите на Филипс?). Дали тази четка работи и с глави на Oral-B, пробвал ли е някой? Или някаква друга такава, по-бюджетна версия? Не ми се иска да хвърлям пак 200-300 лв и да се скапе за 6 месеца. Искам четка с 2-3 режима на работа (един чувствителен, по възможност) и за предпочитане с кръгла глава. Ако някой може да препоръча, ще се радвам Simple Smile

П.С От сервиза на старата четка (който е в чужбина) ми казаха, че не могат да я ремонтират и ми искат банкова сметка, за да ми върнат парите. Аз малко се притеснявам да им го дам... Леко глупаво звучи, но като цяло електронния магазин, от който я купих, ме съмнява и се притеснявам дали реално може да бъде проблем, че ми имат банкови данни. Какво мислите вие?

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 2 364
Няма да ви прецакат и няма как да изтеглят от нея. Просто ще ви преведат пари.

За четка - онзи ден си купих Oral-b 3500.
Базова, с 3 режима на почистване и има най-висок клас (скорост) на въртеливо движение и вибрации. Като почистване - няма нещо по-добро (нито от Орал Б, нито от Филипс). Всичко повече от серия 3000, са глезотийки, връзка със смартфон, повече бутончета и т.н.т, но като способност за почистване е топ и разбира се пестиш много пари.

Това, четка да ти повреди (здрави) венци е оксиморон. Лоша хигиена, бактерии, плака, хормонални проблеми и т.н.т. видят до проблеми с венците, а не почистването на зъбите.

Ироничното е, че при Орал-б препоръката е за просто линейно движение за да почистиш, докато правилното почистване с Филипс е ръчно да извършваш въртеливите движение.

Разбира се, ако си с болни венци, най-сигурно е да не се мият изобщо зъбите и така ще избегнеш каквото и да е механично дразнене Grinning

П.П. това последното беше шега.

# 293
  • Мнения: 389
А възможно ли е да споделиш линк към препоръката  да се извършва това въртеливо движение при Филипс. Това е известна техника, когато човек използва механична четка за зъби. Интересно ми е защо това трябва да се прави и с електрическа такава. Това Филипс ли го препоръчват, някой друг ли или си е твоя интерпретация?

Последна редакция: ср, 25 окт 2023, 11:00 от plm_79

# 294
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Някакви отзиви за четките на AENO имате ли?
https://www.emag.bg/elektricheski-chetki-za-zybi/brand/aeno/c

# 295
  • София
  • Мнения: 17 775
Klar, най- меката четка на Филипс е доста малка, леко продълговата е, но като цяло хваща зъб и малко.

Аз си купих четката на ДМ и нещо не съм доволна. Не ми полира зъбите, усещам ги грапави. Не е от четката най- вероятно. Техника плюс вида на самата четка, досега не съм ползвала звукова.

Относнио венците - може да са ти здрави и пак да са тънки. Аз винаги съм имала тънка кожа, тънки венци. При Орал Б, особено преди 10г., четката не е мека, определено допринесе за рецесията, преди това нямах проблеми. Нека всеки изказва спокойно личния си опит, вместо да се опитваме да натикаме мнението си в нечия друга уста и зъби.

# 296
  • Мнения: 3 944
Аз абсолютно никога не съм имала проблем с венците, нито сега, нито преди. Единствено докато ползвах орал-би за няколко клети месеца. Аз съм скептична за четката на ДМ, все пак има някаква причина водещите производители да държат цена (освен макретинг).

# 297
  • Мнения: 6 930
Може да вземете и детските глави за  Philips, те са най-малки

# 298
  • Мнения: 227
Аз също досега не съм ползвала звуковата технология, тази oral-b ми беше първата ел. четка. Точно за това се чудя, кои чистят по-добре (коя технология).

Иначе относно венците пък аз имам обратния проблем - с обикновена четка натискам твърде силно (иначе не си чувствам зъбите измити) и зъболекарят ми ми обърна внимание, че имам оголени шийки и наранени венци заради този натиск + четкащото движение напред-назад. Точно затова ми каза да си взема и ел. четка, всъщност, и наистина усетих разлика - откак се върнах на обикновена, отново започнаха проблеми с чувствителни зъби.

Има ли някой всъщност да е пробвал и двете технологии (звукова - Филипс и осцилачно-ротачна - ОралБ) и да даде мнение?

Също, загледах някаква лидълска, звукова, с 3 режима и макс. 40 000... оборота?движения? в минута. Мнения за нея, как чисти?

# 299
  • София
  • Мнения: 17 775
Според мен най- добре чистят въртящите се.  Винаги ми скърцаха от чистота зъбите.

За да си ги изчистя с обикновена четка, каквато най- много съм ползвала реално, никога не ми стигат само 2 минути. Откак се помня, поне 3-4. Ако не и повече.

При оголена шийка, чувствителността няма да спре, докато не бъде пломбирана.
Правилното движение е леко кръгово, но съм гледала видеа при рецесия за изчеткващо от венец към зъб.

Личното ми мнение е, че при здрави венци и зъби, с всяка една четка можеш да почистиш добре.

Общи условия

Активация на акаунт