Електрическа четка за зъби!

  • 168 016
  • 321
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 84
Ама ти върна ли я? В смисъл какво и защо пак ще поръчваш, ако имаш една и не ти харесва усещането?
Тв ми пратиха вид, който не съм искала. С поръчах 1 четка, пратиха ми мн по стар и дървен модел. За това я върнах в емаг. И ще си купя нова.

Затова такива работи купувам на място, а не от интерент магазини.
Малко извън темата, по същия начин се опитаха да ме цакат като искаха да оставя капаро, за да ми доставят даден продукт. Е, не им се отвори парашута, ще си го купя от друго място.

# 61
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте, главите на електрическите четки на колко време се сменяват. Колкото и на обикновените ли.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 041
На около 3 месеца (има си индикатор). Или след прекарани заболявания(по-тежки, особено бактериални е хубаво да се  смени)

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Здравейте, искам да взема електрическа четка на мъжа ми за рождения ден. Бях харесала Oral-B D16.513.U Professional Care 700,продаваше се с кутия за пътуване за 75лв, но се забавих два дни и вече я няма Sad
Сега се чудя между Oral B, powered by Braun Vitality D12-513W, 7600 об/мин и Dr. Mayer GTS2050UV със стерилизатор. Последната има много по-добри характеристики, а са на почти една и съща цена, само че не мога да намеря мнения за нея. Само да кажа, че 75лв ми е таванът, знам колко невероятни четки има за по 150 и за по 400лв, но нямам възможност в момента. Благодаря предварително Simple Smile

# 64
  • Мнения: 5 234
За деца кои модели са подходящи?

# 65
  • София
  • Мнения: 44 041
Детските. Joy

# 66
  • Мнения: 5 234
Препоръчай де.  Crossing Arms

# 67
  • София
  • Мнения: 44 041
филипс соникеър детска.
като до колкото знам всички ел. четки са за над 3 годишни.

# 68
  • Мнения: 153
филипс соникеър детска.
като до колкото знам всички ел. четки са за над 3 годишни.

За над 5 год.

# 69
  • Мнения: 153
Philips sonicare  най-добрата възможна четка, която може да си купите. По-евтин, но също читав вариант е Oral-B. Всички останали измислени марки изобщо не ги гледайте.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Аз лично смятам, че най-добрите четки са на Oral-b, тези модели които са на 40000 вибрации/мин + 8700 ротации/мин, т.е. хем вибрират подобно на Соникеър (дори на по-висока честота), но имат и ротационно движение, което прави четката по-добра. Второто голямо предимство е вида и размера на главата, което позволява по-добро почистване на по-недостъпните места.

Има достатъчно изследвания по въпроса, като всеки може сам да си прочете и според мен с рекламата на Филипс се прекалява твърде много в магазините от тип Техномаркет. Последния път като разглеждах четките дойде при мен една служителка и започна да ме убеждава да си купувам Филипс соникеър, като "най-добрата". Попитах я защо така смята и какви предимства има? Тя ми каза защото имали 31000 вибрации/мин и така им казали представителите на Филипс, които били идвали предишната седмица в магазина за обучение!

За мен по-важното е, че моя ортодонт, при който се лекувам също смята Oral-b за най-добрите четки, като може да се аргументира добре Simple Smile

По отношение на четките за деца, един вариант е: http://befit.bg/eshop/ORAL-B-STAGES-POWER-%D0%94%D0%95%D0%A2%D0% … lters=Oral-B-m155
Подходяща е за деца от 3+ години. Не бих могъл да кажа обаче дали тази четка е по-добра от другите, особено с оглед на факта, че не е скъпа, но е добре да се съобразите с размера на главата на четката за да е удобна за детето.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 041
Изобщо не съм се допитвала до техномаркет и не ме интересуват, от позицията на ползвател:
Главите на филипс са в пъти по-удобни и добри, почистването също.
Показаната детска е в пъти по-зле от детската на филип, просто нямат място за сравнение.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Някакви аргументи? Лично мнение или професионално?

# 73
  • Мнения: 153
И лично, и професионално

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Всеки има право на лично мнение, разбира се! Това което ме интересува кой професионално ви е препоръчал соник четката? Важни са детайлите защото тук четат много хора. Едно е всеки да си има разбирания и лични предпочитания, но друго е да се подвеждат хората.

Цитат
For now, the consensus seems to be that all brushing is effective, but the rotating/oscillating electric toothbrush is likely better at getting into hard-to-reach areas for an overall cleaner mouth.
http://renegadehealth.com/blog/2014/03/03/do-you-need-an-electri … hich-kind-is-best

http://www.dentalcare.com/media/en-US/research_db/pdf/OralB/Oral … ompendium2012.pdf ( PDF файл със 113 страници извадки от научни изследвания).

Общи условия

Активация на акаунт