Електрическа четка за зъби!

  • 167 747
  • 321
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 140
Купих си преди година от най- обикновения модел на Орал Би и от тогава се развали 4 пъти / сега отново не работи, но вече нямам нерви да се разправям/. От сервиза на Браун ми казват, че тези четки не се ремонтират и ми дават нова /не е с фабирчна опаковка, така че не знам дали е такава/ но четката спира да работи след 3-тото ползване. Започвам да се чудя аз ли нещо правя или тези четки са калпави, бих си купила и по-скъп модел, но честно казано ме е страх, че е същия боклук.

# 31
  • Мнения: 1
И ние използваме Браун от модела с отделен дисплей и сме много доволни - скоро ще вземем и детска приставка за децата.

# 32
  • София
  • Мнения: 43 904
Купих си преди година от най- обикновения модел на Орал Би и от тогава се развали 4 пъти / сега отново не работи, но вече нямам нерви да се разправям/. От сервиза на Браун ми казват, че тези четки не се ремонтират и ми дават нова /не е с фабирчна опаковка, така че не знам дали е такава/ но четката спира да работи след 3-тото ползване. Започвам да се чудя аз ли нещо правя или тези четки са калпави, бих си купила и по-скъп модел, но честно казано ме е страх, че е същия боклук.

Същата история имаме с новата детска четка на орал Б, 1 път я смениха, още е в гаранция и тази се развали, този път спря да се затваря при батериите.  Честно казано не ми се подменя, да чакам 2 месеца за нова.(първия път толкова беше), сега му взехме на филипс детската, супер е доволен.
В същото време ние сме с едни на орал Б, мега обикновенни, вече 5-та година и не са мръднали(само че тук не продават глави за тях, пък в амазон 2 глави са повече от цялата четка, а и ми поомръзнахасе чудим дали и за нас да не си вземем на филипс). Старата му детска също изкара 2-3 години без проблеми, нещо  новите модели ли им скапват качеството не знам.

Понеже старите ни орал Б бяха с кръгли глави, а тези, които вече 5 години ползваме са с комбинирани, http://ecx.images-amazon.com/images/I/31eeRj3TPSL.jpg такива, тези вторите много повече ми харесват.

# 33
  • Мнения: 2 140
Моята е още в гаранция - до ноември месец - но не ми се занимава 5-ти път и да чакам 2 месеца, за да я ползвам 2 пъти ...

# 34
  • София
  • Мнения: 43 904
Разбирам те, на нас дори втори път не ни се занимаваше с тях и 2 месеца да седи без четка детето, затова взехме и нова направо... дано с филипсада имаме повече късмет, днес и за нас си поръчахме две.

# 35
  • Мнения: 84
Имам електрическа четка за зъби на Браун, а самата четка е на Орал Б. Идва време за смяна на четката и се чудя от къде да си купя. Ако не ме лъже паметта, купих я от Технополис, ама последно като ходих там, нещо избор на четки нямаше, нещо като на обиране беше. От къде на друго място мога да си закупя четка? Възможно ли е да се смени с някаква друга например по-мека или по-твърда?

# 36
  • София
  • Мнения: 43 904
Ами те глави имат разни, по-меки, по-твърди, за избелване, за не знам какво си. Ти четката ли ще сменяш? Нещо разваля ли се? Защо не само глава да си купиш друга...

Иначе да, няма много избор, аз в техномаркет купих на детето. Нашите си ги поръчахме от амазон, че 2-3 пъти по-евтино.

# 37
  • Мнения: 84
Ами те глави имат разни, по-меки, по-твърди, за избелване, за не знам какво си. Ти четката ли ще сменяш? Нещо разваля ли се? Защо не само глава да си купиш друга...

Иначе да, няма много избор, аз в техномаркет купих на детето. Нашите си ги поръчахме от амазон, че 2-3 пъти по-евтино.

Да де, главата с косъмчетата имах предвид, ел частта работи. Батерията повече от месец изкарва.
Магазин или линк нещо да препоръчате? Може и на лични, за да не се прави реклама.

# 38
  • София
  • Мнения: 43 904
То зависи и какъв ти е модела, аз от тук само детски накрайници съм взимала обаче, тях ги има във всяка аптека, може освен по магазини за техника да погледнеш и в някоя по-голяма и заредена аптека.
Иначе ако имаш желание и време за чакане малко можеш и да си поръчаш от амазон, там и по-евтино често излизат.

# 39
  • Мнения: 84
Нямам регистрация в Амазон, имам в Ибей, гледах там, ама предлагат цяла четка, а глави не намерих. Ще се разходя евентуално до хипермаркетите и аптеките.

# 40
  • Мнения: 19
И сега коя четка е по-добра?!?
Аз ползвам браун с кръгла въртяща се четка. По-добра ли е тази на Филипс, която не е кръгла. И как чистят филипса - въртят ли се, вибрират ли?

# 41
  • София
  • Мнения: 1 676
Ние ползваме Philips Sonicare от няколко месеца и сме доволни. Нямам представа кръглите четки как са, защото не съм ползвала, Philips вибрира надолу и нагоре и имитира четкане. Като цяло повечето коментари и review-та са в полза на метода на четкане на Филипс. Помня, че правихме някакво проучване защо и т.н., но вече съм забравила.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 345
http://www.puls.bg/health/dental/news_10282.html
Цитат
Най-добрата техника на четкане е чрез кръгови движения, а не нагоре и надолу.

Честно казано не знам от къде произлиза твърдението, че с четките на Филипс (соник сериите) им са по-добри от тези на Oral-B (с въртеливи движения) ?! Бих казал, че на всякъде се препоръчва или с кръгови движения и/или с вертикално движение, като най-често се твърди, че оптималното почистване е с въртеливо движение!

От друга страна Oral-B имат много видове нискобюджетни четки за зъби, които са бих казал посредствени и не е особено коректно да се сравняват с четки за зъби над 300лв.

В този ред на мисли, преди ползвах четка за зъби Oral-B ProfessionalCare 500, която ми вършеше добра работа и струваше 50-60лв. В момента съм с Oral-B ProfessionalCare 3000 и смея да твърдя, че е много по-добра от старата и цената и пак е под 150лв.

Освен повече обороти на въртене (8800 спрямо 7600) има и два пъти повече пулсации (40 000 спрямо 20 000) и разликата в почистването и усещането при използването е феноменална!

При Филипс и Sonicare, основното предимство спрямо евтините Oral-B е високата скорост на пулсация, а не факта, че четката се движи нагоре-надолу! Само, че при четка продавана в БГ за 350лв (модела PHILIPS HX-6995), въпросната пулсация е 31 000, докато при Oral-B 3000 е 8800 въртеливи движения + 40 000 пулсации.

Всеки има собствени виждания за това, кое чувства по-добро, но не разбирам особено от къде идва тази масирана реклама на Филипс. А и най-евтината Sonicare четка в техномаркет например е 120лв, докато има Oral-B четки за по 20-на лв, които не бих ги препоръчал дори като за първа четка!

# 43
  • Мнения: 413
Аз съм много доволна от Орал-Б. Купих я от зъболекаря в х-л Кемпински за около 60 лв., в които са включени 3 накрайника, с две години гаранция е. Със зарядно на ток се зарежда.
Накрайниците в аптеката после струват 18лв. за два броя.  Peace

Ето я - http://www.topmarket.bg/product/74552/chetka-zabi-braun-oral-b-d12-513.html

# 44
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Аз използвам въпросната на Филипс и да, наистина е страхотна!
А откъде си купувате накрайници - от Бг или чужд сайт излиза по-изгодно?

Общи условия

Активация на акаунт