Работа , която не Ви е по сърце.....

  • 2 915
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Мислила съм си да започна да "мамя" в автобиографията си, да не пиша , че съм била сервитьорка толкова дълго ,ама не знам и това до какво ще доведе

Не пиши в СВ-то, с което кандидатстваш за квалифицирани позиции, че работиш като сервитьор. Тази информация е ирелевантна и по-добре я спести. Ако те питат, можеш да кажеш, че си била в чужбина през този период.
И върху това съм разсъждавала. Но! Като ми погледнат трудовата книжка?!?
То е ясно , че съм го работила , за да се издържам по време на следването,но някак много неприветливо се набива на очи...

Оправдание след оправдание Rolling Eyes Май наистина не ти се работи нищо друго - таблата не изисква напрягане на мозъчни.. гънки.
Наистина ли не се сети, че може да си загубиш трудовата книжка и да ти издадат нова?  ooooh!

# 16
  • Мнения: 78
Цитат
гледам си децата и смятам, че на този етап, когато са зависми от мен, това е достатъчно..Това е и най-хубавата ми работа, която някога съм имала и тази, която ми носи най-голямо удовлетворение.

Съгласна съм напълно,че това е работата,която носи най-голямо удовлетворение за една жена. Да отгледаш и възпиташ едно дете да стане достоен човек е най-голямата инвестиция за бъдещето, отколкото да работиш на чужди хора,които дори не оценяват труда ти подобаващо.

# 17
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
като не ми е по сърце работата............час по час гледам часовника, а  той сякаш е заспал сън дълбок..... и не мърда  newsm78

# 18
  • Мнения: 0
като не ми е по сърце работата............час по час гледам часовника, а  той сякаш е заспал сън дълбок..... и не мърда  newsm78

..и той като теб ...  newsm78

# 19
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Привет на всички трудолюбковци!!! Успешен ден!!!Все някак трябва да се справим със ситуацията!

# 20
  • Мнения: 7 006
Никоя работа не ми е по сърце...затова съм оставила другите да работят а аз не Laughing
И аз така.. bowuu..И изобщо..човек рядко намира своето"моджо"..Пълно щастие нЕма..Уви.Но пък и всичко е въпрос на личен избор.

# 21
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
И изобщо..човек рядко намира своето"моджо"..Пълно щастие нЕма..Уви.Но пък и всичко е въпрос на личен избор.
О, намира го и още как! Точно в момента, когато си избие от главата глупости от рода на "No pain, no gain" и дрън-дрън и повярва, че заслужава само и единствено най-доброто.

Почти 9 години работих нещо, което ме ужасяваше - по-точно не работата, а условията, които предлагаше. Но нямаше как - самотна майка съм, ако аз не сложа манджата на масата - няма кой. В един момент ми писна да ме ползват за изтривалка и тропнах по масата "Виж к'во,  скъпи Дядо Боже, писна ми, стига си се скръндзил и ми дай подарък!!!" И - о, чудо! - мечтаната работа падна буквално от небето. При все Криза. Laughing
Толкова по темата за положителното мислене...

# 22
  • Мнения: 7 006
Е,..аз казах"рядко",не никога.Фактите показват,че повечето хора просто се носят по-течението,и не разбират,че от тях зависи кога и как ще тропнат по масата.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 17:33 от eksipnos

# 23
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
А бе, то тропаме , тропаме.......но "създателя" не винаги ни чува..... newsm78

# 24
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Почти 9 години работих нещо, което ме ужасяваше -
това си е доста дълъг период.....как сте го изтърпели?

# 25
  • Мнения: 616
По-странно ще е ако няма други като теб.И аз искам да си работя по това,което съм завършила,да си рисувам цял ден в ателието,да правя изложби,но не-продавачка съм.По 9 часа на ден,за 400 лева с осигуровки на 4 часа.

Защо не се ориентираш към дигитално рисуване. Има голямо търсене и дори не трябва да си много добра. Ако искаш ми пиши на лични да ти дам ориентири.
Не ти трябва и таблет или друга подобна глупост.

# 26
  • Мнения: 7 006
А бе, то тропаме , тропаме.......но "създателя" не винаги ни чува..... newsm78
Е,така е,защото търсите"създателят"извън себе си,но това си е вече друга тема.

# 27
  • Мнения: 94
Дъщеря ми е в тази ситуация-работи нещо,което не й е по сърце.
Много отговорност и нерви ,за малко заплащане.
Завърши публична администрация,говори свободно английски,компютърно грамотна е и най-важното ,има много идеи и желание за работа по специалноста,но ние нямаме връзки,за да и дадат възможност да работи.
Сега се чудя дали да я подкрепя в желанието й да напусне,и да търси нещо друго.

# 28
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Сега се чудя дали да я подкрепя в желанието й да напусне,и да търси нещо друго.


Според мен-подкрепете момичето да търси друга реализация, интервюта и........... да пробва

Общи условия

Активация на акаунт