Кървящи и болезнени венци

  • 24 537
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Присъединявам се към изказаните мнения първо да се посети стоматолог и ако има нужда да се почисти зъбния камък. Едва тогава да се премине към използване на съответен препарат или паста, защото ако има налице зъбен камък, все тази е дали ще се ползва специален препарат или паста - венците ще продължават да си кървят и положението няма да се подобри (само ще си мислим, че правим нещо по въпроса).
Има и абсолютно натурални пасти за зъби с хума, които предотвратяват натрупването на зъбен камък.

# 16
  • Мнения: 6
Аз,но след 30 г.с,доволна останах. Само че за бременни конкренто е по-добре червения вариант...аз не го намерих, а спешно ми трябваше и затова взех този,зеления. Миех се и с лакалут-само от него не ми се повдигаше а и помагаше за венците.
Благодаря ти, magnet_for_happiness . Мисля да го пробвам и аз, а после ще споделя. Ти къде го откри и колко често го пиеш?

Shocked това...не се пие.жабури се...от аптека я купих Peace
ахахах, как си се ококорила. Спокойно, знам, че се жабури ...така го написах просто. Simple Smile  bouquet

# 17
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На мен ми помогна Лакалут Актив. Както близо 5 години ми кървяха венците, така спряха за 1 седмица и, откакто я ползвам нямам проблеми.  Peace

# 18
  • Мнения: 6
На мен ми помогна Лакалут Актив. Както близо 5 години ми кървяха венците, така спряха за 1 седмица и, откакто я ползвам нямам проблеми.  Peace
Тя има ли алкохол в съдържанието си? Rolling Eyes

# 19
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На мен ми помогна Лакалут Актив. Както близо 5 години ми кървяха венците, така спряха за 1 седмица и, откакто я ползвам нямам проблеми.  Peace
Тя има ли алкохол в съдържанието си? Rolling Eyes

Ами от това, което прочетох не видях да има  Rolling Eyes http://apteka.framar.bg/30004058/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0- … e-75-%D0%BC%D0%BB

# 20
  • Мнения: 147
smehorana   мерси за инфото,за първи път го срещам този Елудрил,не знаех че има и такъв без хлорхексидин.
darina_ivanova съласна съм,форумът е за Второ Мнение,въпросът е,че често това,което помага на един човек,се оказва безсилно в ситуацията на друг.Няма панацея.Точно заради това лекарите(в частност денталните лекари) не лекуват шаблонно и изписват лечение само след преглед.
Хубаво е,че хората искат да се информират,въпросът е,че по медицински въпроси всичко е много индивидуално и трябва много да се внимава със самолечението,със съветите на разни хора,дори когато става дума за нещо почти безобидно като профилактиката  Peace
И също така 100% заставам зад думите на елхичка-докато не се премахне зъбният камък,каквито и средства да се ползват няма да има ефект:) Ползвайте конци за зъби,антипародонтитни пасти за зъби(всички известни марки вършат добра работа-Пародонтакс,Лакалут,та дори и Поморин),някаква вода за уста(тези с въпросния хлорхексидин са най-ефективни за поддържане на орална хигиена-Корсодил,Елудрил и др.,само внимавайте-позва се 10 дена-2 седмици в месеца Simple Smile ) Така или иначе ако имате прилична орална хигиена,след раждането проблема ще изчезне както е дошъл:)

# 21
  • Мнения: 2 658
И през двете бременности имах тези проблеми, но втория път към средата на бременността стана направо нетърпимо. През първата поне само си кървяха, но не боляха и не бяха така подути. Но с втората, май към средата... болки, кървене, всичко подуто, възпалено - ужас.. накрая едвам ядях и дори едвам ги миех.
Лакалут и тем подобни пасти никога не са ми помагали на мен, не спирах да се мия и какво ли не. Нито пък универсалните води за усти, не стават за такива тежки случаи - абсурд да се очаква такова нещо. Поне според мен. А май общо взето всичко опитах.
Не премина (а даже се и усложни, както писах), докато не отидих на зъболекар, където си ми изчистиха качествено зъбен камък и въобще голямо почистване беше.. За сметка на това после пък бях супер, направо не можех да се нарадвам. Е, процедурата си беше.. доста неприятна, да не кажа отврат, предвид болките и възпалението, но.. се търпи и си заслужава, защото за радост беше истински ефективна  Peace
......
Елхичка, точно така е!

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 00:56 от Сова

# 22
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
Публикувана от: desssika
smehorana   мерси за инфото,за първи път го срещам този Елудрил,не знаех че има и такъв без хлорхексидин.
За нищо! HugМного съм доволна,препоръчвам го с две ръце. Peace

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Редовното почистване на зъбен камък е много важно. На мен ми помага вода за уста Елудрил и Листерин.

# 24
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Редовното почистване на зъбен камък е много важно. На мен ми помага вода за уста Елудрил и Листерин.

Да, но ако си го почистил навреме. Моят зъболекар не искаше да ми го изчисти в 7ми месец, но ми сложи 2 пъти някаква паста, от която венците видимо се прибраха. После си миех зъбите с Лакалут и плакнех с вода за уста Парадонтакс  Peace

# 25
  • Мнения: 2 658
А какво е "на време"? Аз поне чистих зъбен камък май към 5ти-6ти месец, но не  помня точно.. Никой не ми е отказвал, напротив - то нямаше друг шанс за оправяне.

# 26
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
На мен също не са ми отказвали почистване на зъбен камък по време на бременността - спомням си, че ходих веднага, след като разбрах, че съм бременна, а след това - около 5-6 месеца по препоръка на самата зъболекарка.

# 27
  • Мнения: 1 298
Не само не са ми отказвали почистване на зъбен камък,
ами и по време на бременността ми препоръчаха на 3 месеца да го правя.

Редовно четкане, специални пасти и води, флос и четки за между зъбите,
са чудесно помощно средство, но при кървене, болки, възпаление - при зъболекар.  Peace

# 28
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Няма проблем да се чисти зъбен камък по време на бременност.Това е т.н. професионална орална хигиена,а при бременност се налага по-специална грижа и отношение към зъбите и венците за да няма проблеми.

# 29
  • Мнения: 646
При мен помогна редовното чистене на зъбният камък, паста Пародонтакс и капки Сандрин,направо ми стегнаха и мозъка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт