Молба за отзиви за английски по метода на Хелен Дорон

  • 12 970
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 265
Аз не съм чувала за този метод

# 16
  • Мнения: 4 399
Може ли да задам тъпия въпрос, като таксите са високи, защо предпоЧитате тези курсове пред Частните уроци? Съвсем от опит да споделя, Че за малки деца лиЧният контакт с уЧителя е много важен и децата на възраст 4-5 уЧат много по-добре в процеса на игра отколкото седейки и по книжки.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
Може ли да задам тъпия въпрос, като таксите са високи, защо предпоЧитате тези курсове пред Частните уроци? Съвсем от опит да споделя, Че за малки деца лиЧният контакт с уЧителя е много важен и децата на възраст 4-5 уЧат много по-добре в процеса на игра отколкото седейки и по книжки.

Vjara, никъде малките деца не учат седнали на чинове по книжки. обучението по Хелен Дорон е непрекъсната игра с най-различни средства - кукли, картинки, всякакви предмети, физическа активност, пеене, скачане. имат книжки, но в тях оцветяват, лепят стикери и гледат картинки.

частен учител няма да излезе по-евтино, а и ела го намери тоя добър частен учител, дето да умее да работи с малки деца. готовият курс е по-лесното решение - както готовата пица.

# 18
  • Мнения: 4 399
Е, аз представа си нямам от цени и затова питам.
Иначе в нашия случай дадох обява, търсех студентка за учителка на дъщеря ми. За мен беше важно да е нейтив, изобщо не ме интересуваше колко е квалифицирана, колкото за 4 годишно дете все ще знае езика. Вярно тук има голям избор от нейтив, но в България бих търсила студентка от английска филология. Както и да е, важното е Че на тия млади момичета им беше забавно да си играят на кукли и станаха идеалната компания на дъщеря ми. И без книги и програми, след половин година детето говореше гладко английски. Разбира се Че прави грешки, но се изразява с много дълги изречения и без да се замисля. Разбирането изобщо не го поставям под въпрос, те Четат заедно книги  от по стотици страници.
Та затова, от моя опит, за моето дете, мисля Че квалификацията и системата имат по-малко значение от личния контакт и силният интерес и мотивация на детето. Но интересът и мотивацията на тая възраст се поражда от контакта.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Vjara, а колко пъти седмично се занимаваха с детето и колко траеше едно занимание?

# 20
  • Мнения: 4 399
jam, уговорката ни по принцип беше за 2 пъти седмиЧно по 2 Часа. Но те кога изпити имаха, кога гости, кога пътуваха, не я спазваха винаги. Около Коледа пропуснахме около 3 седмици... За сметка на това понякога правехме извънредни уроци. Малко ми е трудно да преценя колко Часа в крайна сметка са се събрали. Бих казала ако не може 2х2, поне 2х1 Часа не е зле за да не забравя детето. Ние решихме за по-интензивен вариант защото целта ни е изпит за двуезиЧно уЧилище. Другото специфиЧно е Че за нея това е трети език, не знам дали е да се гледа като положително или отрицателно. И последно и най-важно, уЧителят не трябва да комуникира с детето на друг език освен на английски, просто не трябва да му показва Че го разбира. Това е изклюЧително голям стимул за проговаряне. При нас се полуЧи съвсем естествено защото уЧителките обикновено наистина не знаеха друг език освен английски.

# 21
  • Мнения: 9 144
Тръгнахме миналата година, когато дъщеря ми още нямаше навършени 3 годинки.
Пробвах още преди 9 месеца, но тогава въобще не и хареса.
За мен беше интересно, че хареса чак третата учителка при която пробвахме.
Ходи с огромно желание, което за мен е важно, все пак сме още в началото и не очаквам чудеса. В някои моменти иска сама да слуша дисковете дори по два пъти, но има дни в които пропускаме.

Предпочетох да я запиша в група за по-големички, защото понякога се занимаваме заедно с други книжки и повечето думи са и познати.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз съм много доволна от метода  Peace Каката се справя чудесно, знае много думи, изрази и песнички. Определено на моменти й писва да слуша дисковете, но се справяме някак. Сега записвам и малкия, който обаче вече поназнайва песничките от дисковете на кака си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт