Писна ми да ме правят на глупачка

  • 4 783
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 580
Благодаря за отговорите,знам че трябва да съм по твърда с всички,иначе аз си страдам.Ще говоря с жената,каквото реши тя.Не ми е толкова че ще загубя работата,но това не и за пръв път и много ме вбесява.Аз никога не бих го направила,но някои са безочливи и не им пука какво са казали преди това.Защото ако беше ми казала че мисли да се връща,след като аз няколко пъти я попитах,никога нямаше да започна там и досега щях да си намеря нещо друго.А тя-карай засега,а ще видим какво ще стане при мен и най нагло-ама нали не ми се сърдиш...
Щом те вбесява, значи ще го промениш. Не позволявай да ти се качват на главата. Ако изглеждаш мека и ранима, никой няма да ти съчувства, ами все ще се опитват да те мачкат.За съжаление повечето хора са така  ooooh!

Моля те, отиди в темата за форумските липси и обясни - Е ЛИ СИ ТИ МАРАДОНА, че доста те обсъждат  Laughing
Май нашистина съм, дай линк плс  Laughing
Аниш - назад в моя пост също написах - вероятно е без договор!

# 16
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Честно да ти кажа,ако аз бях в подобна ситуация,навярно много щях да се ядосам на въпросната си приятелка и щяхме хубавичко да си поговорим.С такива нагли хора,на които не им дреме за теб,трябва да се говори открито и в прав текст.Те имат рядката способност да не забелязват проблемите и терзанията на околните,а само своите.Няма какво да говориш с работодателката си,директно кажи на въпросната позната,че желаеш да задържиш работата и да е мислила по-рано. Също бих й казала,че е адски подло да прави намеци на шефката за евентуалното си завръщане зад гърба ми. Peace

# 17
  • Мнения: 7 947
spiderwoman - на ЛС ти пратих темата, че е спамче тук!  Laughing

# 18
  • Мнения: 234
Какво има да се говори и обяснява.
Ако си има трудов договор всичко си е решено при сключването му.
Какво ще "решава" приятелката ти.Той законотвореца го е решил предварително.

# 19
  • Мнения: 630
Не съм на трудов договор,работя с фирмата си и и пускам фактури.Приятелката ми е много нахална,с нея незнам дали бих могла да се разбера.Преди два месеца когато тя пак се чудеше дали да се връща,жената ми каза че би искала да продължи с мен.Това на нея не съм и го казвала.Сега пак са я прихванали и понеже тя е работила там няколко години,явно си мисли че аз съм длъжна да се махна.Но когато напусна заяви че никога повече няма да се върне,и ако аз не искам да работя там,жената да си търси друг,но ако искам да започна на нейното място,то това означаваше да си работя и да не си търся друго.Мисля да спра да я търся,за да се усети че съм и обидена от тези нейни прищевки.Вчера наистина много се бях ядосала и се чудех как може да има толкова нагли хора.Не мисля че в случая трябва са чувствам виновна,че съм и отнела работата,нали?

# 20
  • Мнения: 234
Не,не се чувствай виновна. Нищо не си отнела.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Не съм на трудов договор,работя с фирмата си и и пускам фактури.

Би трябвало да има договор между твоята фирма и другата, със срок на договора, условия за плащане, неустойки при предсрочно прекратяване и т.н. Или поне се предполага да ги има, ако искаш да си максимално защитена.

# 22
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Няма за какво да се чувстваш виновна.Би трябвало на нея да й е неудобно.Ама явно е върховно нагла,за да си прави подобни тънки сметки на твой гръб.Изобщо не я търси,а ако тя те потърси,най-добре й затвори или й кажи какво мислиш-право куме в очи.  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 7 990
Към момента не бих говорила с никого. Ако някой има нещо да казва, това е от страна на възложителя, но бих изчакала инициативата да дойде от нейна страна. Приятелката не бих я отразила, защото това е несериозно поведение.

# 24
  • Мнения: 2 134
Ето ти куклите, дай си ми парцалките !
Не мога да го асимилирам това, 21 век !
Съвет - това не ти е приятелка, не предприемай действия
и отстоявай позиции !
Успех !

# 25
  • Мнения: 1 323
И аз това щях да казвам - това момиче не ти е никаква приятелка  Naughty Дано да останеш на работа и дори тази твоя "приятелка" да ти се разсърди изобщо не трябва да ти пука. Даже ако бях на твое място щях да спра да общувам с нея Wink

# 26
  • Мнения: 230
...И мен Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 3 405
Каква е тази работа, дето може да си менкате така?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
да, и какъв е този работодател, на когото му е все едно коя  от двете ще работи, та чак ги оставя да се оправят помежду си.

# 29
  • Мнения: 116
Абе има такива работодатели-имам една бивша такава-казваше-разберете се с Д.коя ще работи-ставаше въпрос за празнични дни,малко по различна ситуация,но пак-след като ние не можем да се разберем,тя като работодател трябва да застане й да има позиция и предложение по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт