кисело мляко?

  • 5 414
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 222
"Само от интерес" не бих правила разни неща с детето си.  Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 357
От 10-тия месец започнах да давам кисело мляко, но не като заместител на АМ, а  за следобедна закуска.

# 17
  • Мнения: 67
На 6 месеца спрях да го кърмя и започнах на кисело мляко . От магазина предимно като си идех на село тогава квасих сама че до 4г го пиеше от шишето

# 18
  • Мнения: 3 241
След година дадох мляко.
Нямам вяра на домашното  Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 1 149
Тази темичка я видях точно навреме!   bouquet
Утре синът ми навършва 10 месеца и скоро мисля да започна да му давам кисело мляко. Домашно и да имах възможност, някак си имам резерви, и не бих дала. Та въпроса ми е - кое мляко да купя (т.е. - коя марка)? kapri_z е дала информация по въпроса, че ще е по БДС е ясно, но кое точно да взема? Иначе имам намерение да го давам точно, както е написала Beri. И другият ми въпрос - пак ли се въвежда лъжичка по лъжичка, или мога направо да го дам като цяло хранене (стига детето да го хареса)?

# 20
  • Мнения: 15 379
Мелинда, кисело мляко се въвежда бавно и постепенно - лъжичка по лъжичка.
Млякото трябва да е пълномаслено, т.е. 3.6%.
Изборът от млека по БДС е голям. Купи и давай това, което на теб ти допада.
Аз например харесвам 2 марки кисело мляко, които не са по БДС, но бих давала, ако имам бебе - Елби и Елена.
Елби - с истинска закваска е. Има си ги топченцата, определено е с вкус на кисело мляко.
Елена - кисела, пак с топчестата текстура, има жива бактерия, вкисва. И на мен ми е много вкусно.

Можеш за начало да се довериш на Хармоника, 3.6%. Все пак е мляко с органичен произход и бактерия.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 149
Благодаря, Sourcherry! Даде ми много добра насока - ще взема на Хармоника, от 2 месеца му давам сирене на същата марка! Ама кой да се сети, че имат и кисело мляко...  Whistling

# 22
  • Мнения: 30
Не ям кисело мляко и ми е важно мнението ви за такова,което мога да дам след време.
За каката като беше бебе взимах 2%,сега виждам,че трябва да е пълномаслено 3.6% ooooh!.
За вкъщи купувам Елена,Боженци.Това Хармоника не съм го срещала в магазинната мрежа,благодаря и аз за инфото Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
За вкъщи и аз купувам предимно Боженци, ако няма - на баба, Елена, Верея. Хармоника го има в Била (сиренето им от там го купувам) на щанд за био храни. Мисля, че го има и в Пикадили, Карфур, предполагам и в други големи магазини

# 24
  • Мнения: 67
Мелинда, кисело мляко се въвежда бавно и постепенно - лъжичка по лъжичка.

И защо ?
На единия ден изцяло на кърма на следващия всички храниния на кисело мляко
Така беше с моя син на 6 месеца.

# 25
  • Мнения: 15 379
Мелинда, кисело мляко се въвежда бавно и постепенно - лъжичка по лъжичка.

И защо ?
На единия ден изцяло на кърма на следващия всички храниния на кисело мляко
Така беше с моя син на 6 месеца.

Защото с всяка нова храна се действа по този начин.
Кравето мляко е един от най-силните алергени. С него се захранва внимателно.

# 26
  • Мнения: 1 402
Аз въвеждам кисело мляко от няколко дни. Взех На баба по БДС, добре се приема, но май ще пробваме и Хармоника, като чета тук, май мамите са най-доволни от него! Сирене давам Маджаров и се чудя дали няма и кисело мляко Маджаров!  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 1 149
Вчера пробвах и дадох на сина ми една лъжичка кисело мляко На баба. Е няма такава отврат, все едно л...на му бях дала  ooooh! Ужас, с всички храни е така (опитвам се да мине на обща храна), нищо не иска, само каши и пюрета... Как ще започне да се храни това дете с нашата храна, не знам. Днес купих киселото мляко на Хармоника, как ще го лъжа да го яде...  Tired

# 28
  • Мнения: 30
Вчера пробвах и дадох на сина ми една лъжичка кисело мляко На баба. Е няма такава отврат, все едно л...на му бях дала 
Ами аз като не мога дори да опитам к.мляко  ooooh!,а мъжа ми яде всичко,как да го преценя  newsm78,сигурно ще опитам Хармоника,но имам време още месец,два...

# 29
  • Мнения: 27 524
На единия ден изцяло на кърма на следващия всички храниния на кисело мляко
Така беше с моя син на 6 месеца.

Така е било и е било напълно погрешно.  Stop

Общи условия

Активация на акаунт