кисело мляко?

  • 5 418
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 908
На голямата дадох кисело мляко на 10 месеца. Сега давам от преди 2 седмици като следобедна закуска, не редовно и малко за сега с банан. За съжаление обаче се уверявам за пореден път,че България си остава само София, Пловдив, Варна, защото в нашия град няма млека по БДС,а нямаме и голяма верига магазин, така,че искам, не искам, ще карам или на домашно, което си е наше от село и много му вярвам, или Елена, която обаче трябва да е 2%, защото Елена 3.6% не зареждат в града ни. ooooh! Б**ти и Българията...да ме извинява някой.
А какво е мнението за Бор Чвор?

# 31
# 32
  • Мнения: 19
От както пуснаха НА Баба по БДС, давам само него. Това е едно от малкото млека, на което не му променят качеството, а и е по БДС стандарт! На нас ни харесва, въпрос на вкус!

# 33
  • Мнения: 2 908
Аз питам за млякото Бор Чвор 3.6%. Знам за тази статия и в нея пише,че компанията Бор Чвор ще произвежда мляко по БДС, но с друго име,а не името на компанията, което се продава сега на пазара, т.е.-Бор Чвор млякото не е по БДС. То си и личи-никак не е кисело, като всички останали нишестета е. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 30
компанията Бор Чвор ще произвежда мляко по БДС, но с друго име,а не името на компанията, което се продава сега на пазара, т.е.-Бор Чвор млякото не е по БДС.
Да тяхната марка мляко по БДС се казва Табу .Какво ще кажете за ЧЕХ?

# 35
  • Мнения: 212
Едни педиатри казват, че кисело мляко може да се дава след осмия месец, други след годинка. На такива, които препоръчват адаптираното мляко да бъде заменено с кисело смятам, че спешно трябва да им бъде забранено да практикуват. Между другото последната теза я чух за пръв път тук, в тази тема.  Аз лично домашно не бих дала на моето бебе. То засега яде плодовите дуети с йогурт 

# 36
  • Мнения: 15 379
То засега яде плодовите дуети с йогурт 

Много му е рано още за тях.
Дават се след 8 навършени месеца най-рано.
На етикета пише 7, но не са познали.

# 37
  • Мнения: 1 897
Четох,че дори и йогуртите на Хип са с обикновенно,а не с адаптирано мляко т.е.обикновенно кисело.

# 38
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Записвам се да ви следя.

# 39
  • Мнения: 67
На единия ден изцяло на кърма на следващия всички хранения на кисело мляко
Така беше с моя син на 6 месеца.

Така е било и е било напълно погрешно.  Stop
Да но се налагаше . Както си го кърмих нормално на единия ден на другия ме приемат в инфекциозно отделение за 20 дни. Майка ми му е дала шишето с млякото и той го е харесал и така почти до 4г не мога да го отуча да го пие от шешето
Грешно не грешно гладен ли трябваше да го държат

# 40
  • Мнения: 15 379
Грешно не грешно гладен ли трябваше да го държат

Защо гладен?
Има толкова видове адаптирани млека на пазара.

# 41
  • Мнения: 4
Мами, какво ви става....
Знам че е много важно какво даваме на децата си, но не стигаме ли до крайности с тези изкуствени храни, адаптирани млека на прах, пюрета с незнайно какво в тях... Помислете си с какво са ни хранели нашите майки преди 20-30 години... и всички ние сме порастнали здрави и без да имаме алергии...

Проучванията показват, че броя на децата с алергии се увеличава със всяка измината година, дали това не се дължи и на прекалените ни опити да ги предпазим от всичко? и на това, че пазейки ги прекалено много не позволяваме на имунната им система да се развива и да ги прави по силни...

Аз съм бременна в момента и също се притеснявам за хиляда неща, така че всичко да е наред, и миналия уикенд изнамерих моят бебешки картон от далечната 1981 година, там пише че на 19 дни (да няма грешка) съм преминала на смесено хранене - 1/2 кофичка кисело мляко на ден и кърма, защото майка ми не е имала достатъчно кърма... В същият картон пише че на 3 месеца вече съм била на плодови сокове и кисело мляко, а на 6 месеца - на кисело мляко, домашна крем супа, бульони, плодови сокове.... Аз нямам нито една алергия, към нищо и не съм боледувала като дете. Първият си антибиотик изпих на 19 години....

А когато поговорх с майка за това как ме е хранела, тя ми каза - ооо на 1 годинки вече ти давах всичко, давах ти по малко шоколад - ти ставаше цялата в пъпчици от него, аз чаках да ти минат обривите и пак ти давах мъничко парченце и така докато организма ти не се адаптира, не си изгради собствена защита към алергена и не преодоля алергията...

Поговорете и вие с вашите майки и баби, може би ще ви дадат полезни съвети. Нека се опитаме децата ни да бъдат по-близо до природата, да се хранят с повече истински храни и по-малко храни произведени в лаборатории...

Желая ви много хубав и усмихнат ден!

# 42
  • Мнения: 15 379
Проучванията показват, че броя на децата с алергии се увеличава със всяка измината година, дали това не се дължи и на прекалените ни опити да ги предпазим от всичко?

Не. Основно се дължи на замърсените въздух, вода и храна.

Щом си бременна - попрочети за захранването, кърменето и изобщо отглеждането на децата.
Нищо не е както е било преди 30 години. Кисело мляко се дава най-рано на 10 месеца и то рядко.
В менюто се включва чак след 12-тият месец.

За да бъде едно дете здраво - днес, утре и в бъдеще е нужно да бъде захранвано и хранено правилно.
Сокове и кисело мляко нямат място в менюто на бебето в първите месеци от живота му. В противен случай лесно се отключват алергии, стомашно-чревни проблеми и пр.

# 43
  • Мнения: 3 241
Мами, какво ви става....


Много патетично, но за съжаление далеч от реалността.

Времената не са същите като преди 30години.
Защото и майка ти не те хранила както нея са я хранили, нали?

И киселото мляко преди 30 години, няма нищо общо с това сега.

# 44
  • Мнения: 1 897
Мами, какво ви става....
Знам че е много важно какво даваме на децата си, но не стигаме ли до крайности с тези изкуствени храни, адаптирани млека на прах, пюрета с незнайно какво в тях... Помислете си с какво са ни хранели нашите майки преди 20-30 години... и всички ние сме порастнали здрави и без да имаме алергии...

Проучванията показват, че броя на децата с алергии се увеличава със всяка измината година, дали това не се дължи и на прекалените ни опити да ги предпазим от всичко? и на това, че пазейки ги прекалено много не позволяваме на имунната им система да се развива и да ги прави по силни...


Много пъти съм се замисляла и аз по този въпрос и се чудя къде е истината,особено като се пускат статии и теми,че е по-добре да се захрани с жълтък и глутен по-рано,отколкото по-късно.

Дали наистина става въпрос само за въздуха и водата и храната?Да не забравяме,че Чернобил избухна в далечната1986г., и лично на мен също ми прави впечатление,че децата,които познавам с алергии не са по големи от 6-7г.т.е.по-голям човек с алергия не познавам.

Все пак храната и въздуха не са замърсани от толкова малко време.Не знам кое е вярно и кое не,нека всеки да си преценява сам как да си храни детето,аз съм преценила,че ще дам кисело мляко на 8м.,не отричам АМ и дори синът ми в момента пие,но така съм преценила и така съм направила.

Общи условия

Активация на акаунт