Бебето започна отново да се буди нощем :(

  • 13 471
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
Радвайте се мами, че бебетата ви хапват или се приспиват с гърда, щото ние се приспиваме само на ръце, друго не ще  Sad Sad

 Това ме навежда на бързото питане- какво мислите за приспиването на гърда- давам и без да е гладна малката, защото при мен няма НИКАКЪВ друг начин да се успи- таткото успява понякога с носене на ръце, но при мен гърдата е единственото средство?

# 16
  • Мнения: 34
Чудесно, това е защото тати няма гърда да приспива, за това на ръце. При нас отнемаше 2 до 5 мин приспиването на гърда , но вече се дърпа и се разхождаме в слинга докато се унесе

# 17
  • Мнения: 3 092
Радвайте се мами, че бебетата ви хапват или се приспиват с гърда, щото ние се приспиваме само на ръце, друго не ще  Sad Sad

 Това ме навежда на бързото питане- какво мислите за приспиването на гърда- давам и без да е гладна малката, защото при мен няма НИКАКЪВ друг начин да се успи- таткото успява понякога с носене на ръце, но при мен гърдата е единственото средство?
всъщност така детето най -бързо заспива .
Няма нищо лошо в това .
Little Evil  аз не живея само за да кърмя детето си , не знам защо си ме цитирала , наистина такова ли впечатление оставям   newsm78
А за това кое семейство как решава въпроса наспиването и дали това да спиш с детето си носи негативи или не е  въпрос на гледна точка е.Различно е за всеки.Важното е да се намери правилното и разумно решение , нищо повече . Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 ное 2011, 10:58 от Вили.

# 18
  • Мнения: 51

[/quote] всъщност така детето най -бързо заспива .
Няма нищо лошо в това .

[/quote]

А няма ли да има проблем със заспиването, когато започне хранене, различно от кърменето и по-късно, когато се отбие??? ТОВА ме притеснява. Както и какво ще се случи, ако я оставя за приспиване единствено на таткото, например, или на бабата, когато излезем за вечерта  newsm78

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
rocka-rolla, децата растат и ако едно нещо до вчера е било много ефективно, то утре може друго да бъде значително по-добро. Така е и с приспиването. Растейки, нуждите на детето се променят. На 3-4 месеца нормално бебето има най-силна нужда от майка си и често приспиването с кърмене за тях е най-приятно и най-бързо. На 1 годинка може да е друга ситуацията - да предпочита песничка, приказка, гушкане, галене. Важно е да се опитаме да отговорим най-добре на нуждите на детето.

А често се наблюдава, че други хора (различни от мама, която мирише на мляко  Grinning ) доста по-успешно приспиват детето на даден етап (когато детето е по-голямо и осъзнато). Татковците се справят чудесно с това, а и се изгражда една много специална връзка между тях.

# 20
  • Мнения: 3 092
Може да заспи без гърдата , да .И моят син го може  Grinning
Започваш постепенно , когато порасне малко повече да предлагаш гърда преди да заспи , но не го оставяш да заспива на нея . След като посуче може да поиграете заедно , да му дадеш да гушне любимата си играчка , след това да заспи .
Постепенно това се превръща в ритуал.
Поне така стана при мен и въпреки това заспива на гърда когато е болен или нещо го мъчи , но не е правило , а по скоро изключение .

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Радвайте се мами, че бебетата ви хапват или се приспиват с гърда, щото ние се приспиваме само на ръце, друго не ще  Sad Sad

 Това ме навежда на бързото питане- какво мислите за приспиването на гърда- давам и без да е гладна малката, защото при мен няма НИКАКЪВ друг начин да се успи- таткото успява понякога с носене на ръце, но при мен гърдата е единственото средство?
всъщност така детето най -бързо заспива .
Няма нищо лошо в това .
Little Evil  аз не живея само за да кърмя детето си , не знам защо си ме цитирала , наистина такова ли впечатление оставям   newsm78
А за това кое семейство как решава въпроса наспиването и дали това да спиш с детето си носи негативи или не е  въпрос на гледна точка е.Различно е за всеки.Важното е да се намери правилното и разумно решение , нищо повече . Simple Smile

Не съм се изразила правилно, съжалявам, ако съм оставила такова впечатление, идеята ми беше, че на мен съветите "кърмете, кърмете, то детето знае най-добре, ето моето е на ...и още суче" не ми допадат, защото ме изключват като самостоятелен човек- аз не мога да спя, докато синът ми суче през нощта, а и по принцип ме иска/ше/ на разположение непрекъснато, което ааадски ме мори. Добре, че поне не го приспивам с кърмене. Всички кърмачета, за които знам, и над годинка, че и над 2 заспиват само така.

Е, аз вече кърмя само веднъж сутрин и веднъж вечер, с тенденция към пълно отбиване, enough is enough  Peace. Освен това синът вече спи в неговата си стая, и да-спи цяла нощ...

# 22
  • Мнения: 50
Здравейте, на почти 7 месеца сме и започзапочнахме да се будим през нощта. Не заспива докато не напълни коремчето. Преди 2 дена ни изникна зъбче, четох, че е възможно да е от това. Обаче...не знам какво да му дам през нощта, кърма или вода. От една страна мисля, че е преходно и не ми се иска да го наливам с  вода, но от друга...тежи 11 кг 71 см и няма 7 месеца. Страхувам се, че с нощното хранене още ще напълнее и това ще окаже влияние на физ. му състояние. Какво ще ме посъветвате?

# 23
  • Мнения: 51
Здравейте, на почти 7 месеца сме и започзапочнахме да се будим през нощта. Не заспива докато не напълни коремчето. Преди 2 дена ни изникна зъбче, четох, че е възможно да е от това. Обаче...не знам какво да му дам през нощта, кърма или вода. От една страна мисля, че е преходно и не ми се иска да го наливам с  вода, но от друга...тежи 11 кг 71 см и няма 7 месеца. Страхувам се, че с нощното хранене още ще напълнее и това ще окаже влияние на физ. му състояние. Какво ще ме посъветвате?

Аз започнах темата преди около 3 години, с междувременно минах още веднъж през това Simple Smile Категорично мога да кажа- никакви добавки, води, АМ и т.н. Наистина бебето си знае най-добре- по много причини може да иска да поцицва нощем и нито една не е за пренебрегване. Така че давай си и окото ти да не мига- освен, че всички ще сте доволни и спокойни, това е най-доброто. А каката се движеше винаги в горната граница на теглото и аз все се притеснявах, че е дебеланка и т.н. Няма такова нещо- щом е в нормата(а тя е доста широка, както знаеш) няма нищо обезпокоително. Когато проходят започват да изразходват доста и се вталяват бързо-бързо Simple Smile Да не споменавам зловещия, за щастие незадължителен, период "злоядо дете". Сега нашата дундичка, същата която ядеше по сто пъти на нощ чак до година, клони към долна граница в теглото  #Crazy
Поздрави и хич и не се кахъри щом здраво дете иска да похапва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт